آمریکا و داعش ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۱۹۲۸ بازدید

سلام
گفته میشود که خانم هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خاطرات خویش که تازه به چاپ رسیده است به تشکیل داعش و حمایت از آن توسط دولت آمریکا اشاره کرده است. آیا مدرکی در دست هست؟ بویژه من یک مدرک انگلیسی میخواهم که به رابطه اسرائیل و داعش اشاره کند.

«اسناد قطعی رابطه آمریکا با داعش»
گزارش ها نشان می دهند با وجود ادعای مقامات واشنگتن در خصوص عدم اطلاع از فعالیت تروریست های بعثی-تکفیری داعش، سیا از دو سال قبل به آموزش این نیروها در اردوگاهی در اردن مبادرت کرده بود.
برخی اظهارات نشان می دهد که خیلی قبل تر از این ها آمریکایی ها حتی در گذاشتن اولین سنگ بنای این گروهک نقش داشته اند.
رادیو روسیه در گزارشی در خصوص امور جاری در خاورمیانه آورده است: ابوبکر البغدادی سرکرده دولت اسلامی در عراق و شام ملقب به داعش توسط نیروهای آمریکایی در سال 2004 دستگیر شد و در زندان ارودگاه :بوکا تحت بازداشت قرار گرفت، اما در سال 2009 در دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا آزاد شد.
معاون مدیر مرکز مطالعات راهبردی دمشق گفت: صد در صد اطمینان دارم که در دوران زندانی بودن ابوبکر بغدادی نزد آمریکایی‌ها در عراق، سازمان جاسوسی امریکا (سی آی ای) با وی ارتباط برقرار کرده و او را برای کارکردن در سی آی ای مأمور کرده است.
طالب ابراهیم گفت: ابوبکر بغدادی در زندان بوکا در عراق زندانی آمریکایی‌ها بود و هنگام آزادی به آنها گفت که به زودی در آمریکا همدیگر را ملاقات می کنند.
وی در مصاحبه با این رادیوتأکید کرد: منابع آگاه در آمریکا گفته‌اند، آنچه که در عراق و سوریه روی می دهد، از سوی سی آی ای طراحی شده و سازمان جاسوسی آمریکا شیوه قدیمی جنگ خود ضد اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان را دوباره در منطقه از سرگرفته است.
حتی گمانه زنی هایی وجود دارد که او اصالتاً یهودی و صهیونیست است و او را با نام شیمون الیوت معرفی می کنند.
در کتاب خاطرات وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، هیلاری کلینتون می توان سند حمایت آمریکا از داعش را یافت. او در کتاب خاطراتش اذعان دارد که «ما داعش را برای تقسیم خاورمیانه ایجاد کردیم.» همچنین در جای دیگر از کتاب می گوید: «قرار بود ما در روز پنجم ژوئیه سال 2013 (چهاردهم تیر ماه 1392) در نشستی با دوستان اروپایی خود «دولت اسلامی» را به رسمیت بشناسیم. من به 112 کشور سفر کردم تا نقش آمریکا و توافق با بعضی از دوستان را درباره به رسمیت شناختن دولت اسلامی بلافاصله پس از تشکیل آن توضیح دهم اما به‌یک ‌باره همه ‌چیز در برابر چشمان ما فرو ریخت.»
که در اینجا منظور از به هم ریختن همه چیز ، کودتای سی‌ام ژوئن در مصر علیه دولت اخوان المسلمین بوده است. زیرا یکی از گروه هایی که قرار بود در این نقشه آمریکا را یاری کنند ، طبق خاطرات کلینتون ، اخوانی ها بودند.
این یک نمونه از اعترافات مقامات آمریکایی در به وجود آوردن گروه داعش است که می توان مهمترین آنها نیز قلمداد شود در ادامه نمونه های دیگری نیز می توان اشاره کرد.
انتشار عکسی از سناتور جان مک کین از جمهوریخواهان تندروی کنگره آمریکا و حامیان حمله نظامی به سوریه با ابوبکر البغدادی دست داشتن آمریکا را در تشکیل گروه تروریستی داعش بیشتر کرد.
«راند پاول» سناتور جمهوری‌خواه نیز سیاست‌های نادرست آمریکا و مداخله بیش از حد دربحران سوریه را عامل به وجود آمدن پناهگاهی مناسب برای تروریست‌های خاورمیانه و کشیده شدن هرج و مرج‌ به شمال عراق دانست.
وی که با شبکه خبری سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، یکی از دلائل تقویت داعش را ارسال سلاح‌های آمریکایی برای متحدان این گروه در سوریه عنوان کرد و گفت: داعش در سوریه متحد ما بود؛ ما برای عقب راندن نیروهای وفادار به دولت دمشق، به شبه نظامیان سلاح دادیم و مکانی امن برای این افراد در سوریه درست کردیم؛ به نظر من دخالت ما در سوریه منجر به اوضاع جاری عراق شد.
همچنین در افشاگری های «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا علیه دستگاه های اطلاعاتی این کشور، در این باره می گوید: «سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل‌ گیری گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام -داعش- نقش داشتند و در عملیاتی با نام «لانه زنبور» گروه داعش را تشکیل دادند.» وی طبق اسناد فاش شده معتقد است گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و هدف عملیات «لانه زنبور» تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی است که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و بر اساس اندیشه ‌های تکفیری، سلاح خود را به‌ سوی کشورهای مخالفِ موجودیتِ اسرائیل نشانه بگیرد.
همچنین بر اساس اطلاعات پایگاه خبری دی انتر سیبت ابوبکر بغدادی دوره ای کامل به مدت یک سال را تحت آموزش نظامی عناصر وابسته به موساد جهت فراگرفتن فن خطابه و سخنرانی و نیز فراگرفتن علم لاهوت گذرانده است.
براین اساس، واشنگتن، علی رغم اطلاع کامل از جنایت های این تروریست ها، بر اقدامات ترکیه، مانند عبور دادن تروریست ها از مرز خود به سوریه و نیز، سلاح ها و اموال خلیجی که از این طریق، به تروریست ها می رسد، چشم پوش می کند.
سردبیر وسترنز تودی «westerns today» معتقد است که آمریکایی ها از حرکت تروریست های بعثی تکفیری به سوی موصل اطلاع داشتند. آمریکایی ها به خوبی می دانند که تسلیحات این گروه از کجا تامین می شود؛ این تسلیحات از سوی سعودی ها و از خلیج عقبه به اردن رسانده می شوند و ستیزه جویان نیز به صورت گسترده و تجهیز شده از اسرائیل به سوی این مناطق منتقل می شوند.
اما مهمترین دلیل درباره حمایت آمریکا از داعش، این است که آمریکا این گروه را در فهرست سازمان های تروریستی خود قرار نداده است، درحالیکه آمریکا جبهه النصره و سرکرده آن جولانی را در این فهرست گنجانده است.
همچنین آمریکا با فراهم کردن تجهیزات الکترونیکی و نرم‌افزاری، از فعالیت‌های سایبری تروریست‌های داعش حمایت می‌کند.
مرکز حمایت از مخالفان سوریه (OSOS) در آمریکا، انواع تجهیزات و‌ آموزش‌های لازم را برای عملکرد قدرتمند تروریست‌های فعال عراق و سوریه در فضای مجازی در اختیار آنها قرار می‌دهد.
گروه بعثی‌- تکفیری داعش از طریق کاربری‌های فیس‌بوک و توئیتر خود، جنگ تبلیغاتی گسترده‌ای را به راه انداخته است که به وضوح از کمک منابع دیگر بهره می‌برد.
بنا بر گزارشی که توسط منابع آگاه منتشر شده است، OSOS انواع نرم‌افزاهای ضد هک و برنامه‌های پیشرفته جستجوی اینترنتی را در اختیار این گروه قرار می‌دهد. علاوه بر این، گفته می‌شود وزارت امور خارجه آمریکا از طریق دو موسسه به نام‌های مرکز گزارش جنگ و صلح و خانه آزادی، تروریست‌های داعش را تحت انواع آموزش‌های پیشرفته برای عملکرد در فضای مجازی قرار می‌دهد.
آمار نشان می‌دهد تروریست‌های داعش برای گسترش تبلیغات و جنگ رسانه‌ای خود بیش از هر چیز از توئیتر استفاده می‌کنند و این موضوع نشان دهنده حمایتی است که این گروه از جانب مسئولین این شبکه اجتماعی دریافت می‌کند.
اگر چه آمریکایی ها شعار مبارزه با داعش سر می دهند اما آنها در دادن تجهیزات به داعش ، آن هم به صورت غیر مستقیم سنگ تمام گذاشته اند.
داعش با انتشار ویدئویی ادعا کرد قبل از حمله به تیپ 93 عین عیسی در ریف رقه شمالی با هواپیمای بدون سرنشین شناسایی، کاملا از این منطقه نظامی عکسبرداری کرده است.
با انتشار این تصاویر تقریباً مسجل شده است که آمریکا و اسرائیل به دنبال مقابله به مثل کامل با حکومت‌های مخالف با سیاست‌های ایالات متحده از جمله جمهوری اسلامی، عراق، سوریه و ... هستند؛ تشکیل، حمایت و پشتیبانی از شبه‌نظامیان تکفیری همچون داعش، جبهه النصره و القاعده در مقابل جریان‌های اصیلی همچون حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله می‌تواند زنگ خطری برای سیاستگذاران استراتژیک و نظامی در این منطقه باشد تا تدابیر ویژه‌ای را در این خصوص بیاندیشند
آنها حتی در دادن اطلاعات جنگی به داعش تمام تلاش خود را می کنند . پایگاه هوایی الطبقه در سوریه زمانی به تصرف افراد داعش افتاد که چندی پیش از آن ، آمریکایی ها اعلام کردند که چند پهباد آنها بر فراز این منطقه گشت زنی اطلاعاتی داشته اند.
آنها در عراق نیز به مقابله با داعش نپرداخته اند ، و بمباران نمایشی داعش ، زمانی که این گروه به شهر اربیل عراق نزدیک شد ، تنها برای دور کردن این گروهک از بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق در این شهر بوده است ، نه برای حمایت از مردم عراق یا ایزدی ها یا مسیحیان عراق.
آمریکایی ها و شخص رئیس جمهور آمریکا ، باراک اوباما نیز پیش از این اعلام کرده بودند که تنها وقتی که منافع این کشور در عراق به خطر بیفتد وارد عمل می شوند.
جالب است بدانید که این حفاظت از منافع خویش آمریکایی ها نه به خرج این کشور بلکه از جیب مردم فقیر و جنگ زده عراق صورت می گیرد زیرا در هر حمله نمایشی آمریکا به داعش یک صورتحساب هفت و نیم میلیون دلاری به دولت عراق تحمیل می گردد.
آنها نه تنها با داعش مبارزه نمی کنند در بسیاری از موارد در اظهار نظر های متناقض کشور هایی که با این گروهک مقابله می کنند را متهم به نقض قطعنامه های شورای امنیت می کنند مانند نمونه ذیل
مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در کنفرانس خبری مشترک با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت: ایران جزء نخستین کشورهایی بود که به نیروهای پیشمرگه کرد برای مبارزه با داعش سلاح داد
در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: هرگونه ارسال سلاح از ایران قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند، فروش سلاح به عراق همچنین نقض تحریم‌های آمریکا محسوب می‌شود بنابراین در اینجا مساله‌ای برای نگرانی وجود دارد.
و این سیاست دو گانه و عوام فریب آمریکا در حمایت از داعش است .(www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930618001170)
کارشناس امور خاورمیانه و افسر سرویس اطلاعاتی روسیه فاش کرد که ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی و تکفیری داعش با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ارتباط دارد .
ویچِسلاو موتوزوف اعلام کرد : نیروهای سرویس اطلاعاتی روسیه مدارکی به دست آورده اند که نشان می‌دهد ابوبکر بغدادی تحت نظر سیا آموزش دیده است و ما در زمان مناسب این مدارک را منتشر خواهیم کرد .
موتوزوف افزود : تروریستی دیگر به نام عبدالحکیم بلحاج که عضو القاعده است ، همانند ابوبکر بغدادی تحت نظر سیا آموزش دیده است .
وی تأکید کرد: نیروهای آمریکایی قبلاً بلحاج را برای مدتی طولانی طولانی زندانی کرده بودند، که بلحاج در این مدت آموزش های لازم را گذراند سپس به معمر قذافی تحویل داده شد که قذافی وی را عفو کرد و پس از سرنگونی قذافی سرکردگی گروه های تروریستی را در سوریه برای براندازی نظام بشار اسد به عهده گرفت .
موتوزوف اظهار داشت: ارتباط ابوبکر بغدادی و عبدالحکیم بلحاج با سیا مسلّم و غیرقابل تردید است .
این افسر سرویس اطلاعاتی روسیه اعلام کرد : ارتباط ابوبکر بغدادی با سیا مهمترین عامل امتناع آمریکا از تحویل جنگنده های اف 16 به عراق است .
(www.fardanews.com/fa/news/368719)
« اسناد ارتباط داعش با اسرائیل»
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه الاخبار، هکرها، موفق شدند به رایانه های شماری از کارمندان امنیتی (اسرائیل) دست یابند که یکی از این کارمندان، در دفتری مشغول به کار است که با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر (رژیم صهیونیستی) در ارتباط است؛ این شخص، منذر الصفدی است که به نام مندی الصفدی معروف است و به عنوان یکی از شاخص ترین فعالان در زمینه سوریه به شمار می رود.
بر پایه این گزارش، عملیات هک کردنِ رایانۀ الصفدی و گوشی تلفن همراهش و شنودِ چند ماهۀ آن، به افشای نام شخصیت هایی لبنانی و سوری منجر شد که در زمینه موضوع سوریه، با دشمن صهیونیست، همکاری می کنند.
هکرها، همچنین موفق شدند که فایل ها و گفت وگوهای این شخص را کپی کنند و به شماره تلفن ها، آدرس ها و اسناد محرمانه ای درباره هماهنگی میان شخصیت های سوری مخالف دولت سوریه وهمچنین شماری از شخصیت های لبنانی دست یابند که برای مبادله اطلاعات درباره پایگاه ها و داده هایی درباره شخصیت هایی از حزب الله، با اسرائیلی ها همکاری می کنند.
این اسناد ثابت کردند که که مندی، تلاش داشت شماری مزدور لبنانی و سوری را به خدمت بگیرد و برای فرستادن سلاح برای گروه های مخالف دولت سوریه، هماهنگی انجام دهد؛ وی گاهی نیز در محموله های سلاحی که برای گروه های مسلح می فرستاد، تراشه هایی مکان نما کار می گذاشت تا نیروهای ائتلاف بین المللی بتوانند آن ها را هدف قرار دهند؛ این اسناد همچنین روابط یکی از سرکردگان داعش را با رژیم صهیونیستی افشا کرد.
به نوشتۀ روزنامه الاخبار لبنان، این سند، بخشی از نقش رژیم صهیونیستی را افشا می کند؛ مندی، از سوی طرف های امنیتی (اسرائیلی) مأمور پیگیری گروه های مخالف مسلح در سوریه شد، که این مساله به ارتباطات گسترده این شخص با سازمان اطلاعات ترکیه و طیف های مختلف گروه های مخالف دولت سوریه منجر شد.
وی با جبهه النصره و داعش نیز ارتباط دارد و روابطی دوستانه با یکی از شخصیت های سیاسی لبنانی و شخصیت های لبنانیِ ساکنِ خارج از کشور دارد و برای آن ها فعالیت امنیتی می کند.
در یکی از پیام ها، از قراردادی تسلیحاتی سخن به میان آمده که رژیم صهیونیستی سعی داشت آن را در پراگ، پایتخت چک، برای گروه موسوم به الجبهه الاسلامیه و همچنین گروه های جند الشام و جبهه النصره امضا کند؛ اما گروه های مسلح، به ویژه جبهه النصره، کامل کردن این قرارداد در خارج از اراضی سوریه را نپذیرفتند و از رژیم صهیونیستی خواستند این قرارداد را از طریق شوراهای نظامی ببندد تا آن ها بتوانند کنترل قیمت را در دست داشته باشند.
در این پیام، مشخص شده که میان یک طرف (اسرائیلی) و یک طرف از مخالفان سوری، برای کامل کردن این قرارداد از طریق اراضی اردنی – سوری توافق شده است؛ هرچند مندی، اصرار داشت که درباره جزییات، در شهر پراگ مذاکره شود، زیرا آن جا، مقر یکی از شرکت های اوست که اکثر قراردادها در آن بسته می شود.
در این میان، فایل های مندی، فاش کرده که حمایت مالی اصلی از گروه های مسلح سوریه، از طریق قطر و حامیان مالی سعودی صورت می گیرد؛ رابط جبهه النصره و قطر در همه مسائل مالی نیز شخصی سوری است که محمد الخطیب نام دارد و به نام مستعار کلینتون معروف است که این شخص روابط نزدیکی با مندی دارد.
دیتای وایبر همچنین مشخص کرده که شخصی سوری به نام اسامه الحر، قراردادهای تسلیحاتی با رژیم صهیونیستی را در شمال سوریه هماهنگ می کند؛ البته در زمینه قراردادها، زنی به نام ام عباد نیز فعال است.
بررسی رایانۀ مندی همچنین فاش کرده که وی پیگیر فعالیت های تیپ فرقان وابسته به تشکل موسوم به ارتش آزاد بود؛ به گفته مندی، این گروه، عهده دار تسلط بر گذرگاه های مخفی در نزدیکی قلعه جندل در کوهپایه جبل الشیخ است و این کار را برای (اسرائیل) انجام می دهد.
در یکی دیگر از پیام ها، یکی از مزدوران مندی در گروه های مسلح، از هدف قرار گرفتن قرارگاه های گروه مسلح تیپ المعتز بالله توسط هواپیماهای ائتلاف بین المللی خبر داد. این گروه، پس از دریافت محمولۀ سلاحی که به آن تراشۀ مکان نما الصاق شده بود، شناسایی شد.
در دیتای این رایانه همچنین گفت وگوهایی درباره هماهنگی میان طرف های سعودی و همچنین طرف های اردنی برای عقد قراردادهای تسلیحاتی در سوریه به چشم می خورد. در این مجال، از وجود دو فرستاده اسرائیلی به شهر درعا و داخل اراضی اردنی برای فعالیت در این زمینه، سخن به میان آمده است. علاوه بر آن، درخواست موشک های تاو و استینگر، ضد هوایی، ضد تانک، دوربین های دید در شب و دوربین های حرارتی نیز در این گفت وگوها ثبت شده است که مندی قول تامین این اقلام را از (اسرائیل) داده است. در این اسناد همچنین پیش نویسی یافت شد که مربوط به ایجاد ارتشی برای براندازی نظام سوریه است.(fa.alalam.ir/news/1718576)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
با سلام و خدا قوت طبق مدارک فوقی که اشاره کردید * در این مقاله و دیگر مقاله * غربیا را متهم به ایجاد گروه های تروریستی مانند القاعده و برخی زیر شاخه های این گروه میکنند درحالیکه در برخی جاها گذارش میشود که امریکا و غربی ها ائتلافی علیه داعش انجام دادند و به مراکز انها حمله کردند یا در جنگ افغانستان * سال ۲۰۰۱ * که امریکا القاعده و طالبان را تقریبا از بین برد و اخیرا مرگ ابوبکر بغدادی توسط انها تایید شده این سخنان را برخی برای دفاع از غربی ها میزنند ایا درست است و به این شبهه پاسخ دهید ممنون
پرسمان
سلام علیکم، این اسناد و مدارک روشن و اعترافات صریح مقامات آمریکایی در به وجود آوردن داعش، بیانگر غیر واقعی بودن ائتلاف آنها علیه داعش بوده واینکه امریکا اهداف دیگری را از این ائتلاف دنبال می کنندکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. داعیه سردمداری جهان:
ایجاد ائتلاف ضد داعش توسط واشنگتن ازجمله اقداماتی است که به ظاهر جهان را علیه این گروه تروریستی بسیج کرده است؛ اما لزوماً به این معنا نیست که همه این کشورها قائل به سردمداری جهانی کاخ سفید هستند. واقعیت این است که بسیاری از این کشورها به دلیل شرایط خاص منطقه و خطرات ناشی از داعش وارد این ائتلاف شده‌اند.
۲. احیای شعار مبارزه با تروریسم:
ائتلاف ضد داعش در حالی شکل گرفت که منطقه خاورمیانه و به ویژه محور مقاومت با یک سناریوی پیچیده مواجه بود.گروهک تروریستی داعش از ابتدا با حمایت‌های آشکار و پنهان قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی شکل گرفت تا محور مقاومت را تضعیف و از اسلام چهره‌ای خشن و جنایتکار ترسیم کند و درعین‌حال تا مدت‌ها بعد از این جریان، مسلمانان را با انگیزه‌های نزاع طایفه‌ای و مذهبی به جان یکدیگر بیندازد اما با خنثی شدن این هدف، آمریکا با این ائتلاف با ژست مبارزه با تروریسم، تلاش می کند که نقش این کشور را در ایجاد این بحران، در پس تشکیل این ائتلاف برای افکار عمومی به فراموشی بسپارد.
۳. اعمال فشار به سوریه:
برخی ناظران از مقوله طولانی شدن بحران در قالب تئوری «آشوب خلاق» سخن گفته‌اند؛ به این معنا که حملات علیه داعش در سوریه حساب‌شده و محدود بوده و هدف از آن ایجاد نوعی موازنه نسبی نظامی و میدانی میان نظام و مخالفان مسلح با محوریت گروه‌های قابل‌کنترل است؛ چنین طرحی درنهایت، تداوم جنگ فرسایشی و تضعیف نظام و محور مقاومت را دنبال می‌کند.
۴. انزوای ایران و محور مقاومت:
آمریکا از ابتدا تلاش کرد با ایجاد ائتلاف ضد داعش جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت را در تنگنا قرار دهد. از یک طرف مقامات کاخ سفید از ایران درخواست کردند تا به این ائتلاف بپیوندد؛ اما از طرف دیگر وقتی مخالفت ایران را دیدند به دروغ گفتند از ایران دعوتی نکرده‌ایم! از نگاه آمریکا پذیرش و پیوستن ایران به ائتلاف ضد داعش، به معنای همسویی و همراهی ایران با آمریکا است؛ اما نپیوستن به این ائتلاف، از نظر واشنگتن به منزله‌ انزوای ایران تلقی می‌شود! ایران از ابتدا و در بالاترین سطح اعلام کرد ائتلاف بین‌المللی ضد داعش را قبول ندارد، زیرا به تعبیر مقام معظم رهبری اقدام مقامات آمریکایی برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی به منظور مبارزه با داعش، پوچ، توخالی و جهت‌دار است و تناقضات آن‌ها در عمل و اظهاراتشا‌ن، نشان‌دهنده این حقیقت است، به همین دلیل پیوستن به این ائتلاف از سوی ایران، منتفی است. (tabyincenter.ir/۱۴۴۶۳)
۵. تداوم حضور و سلطه آمریکا بر منطقه
پایگاه المصدر نیوز عراق در مطلبی با عنوان «پس از ائتلاف بین‌المللی برای جنگ با داعش چه رخ خواهد داد؟» آورده است: منابع وابسته به دستگاه اطلاعاتی آمریکا تعداد تروریست ها داعش را در عراق ۳۰ هزار نفر برآورده کرده است و سئوالی که مطرح می شود این است که آیا این تعداد تروریست نیاز به ائتلاف بین المللی دارد؟ اگر آمریکا در مبارزه با داعش جدی است و مایل به نابودی آنهاست چرا از امکانات خود بهره نمی برد به ویژه که هواپیماهای پیشرفته و ماهواره را در اختیار دارد که به راحتی می تواند مراکز تجمع تروریست ها را کشف کند.
اگر آمریکا مایل به نابودی داعش است چرا ارتش عراق را تجهیز نمی کند به ویژه که ارتش عراق اولی تر برای دفاع از این کشور است؟چرا هواپیماهایی که پول آنها پرداخت شده است را به عراق تحویل نمی دهد در حالی که خلبانان عراقی قادر به هدایت جنگنده های اف ۱۶ هستند و می تواند علیه داعش اقدام کنند؟آیا به جای شکل دهی ائتلاف بین المللی بهتر نیست که اقدامی برای خشکاندن منابع مالی و تسلیحاتی تروریست ها داعش صورت گیرد و کشورهای حامی داعش مجازات شوند؟ چگونه است که قطر یک کشور کوچک بر حمایت از تروریست ها اصرار دارد و به تصمیمات نشست جده تن نمی دهد و ترکیه نیز زیربار نمی رود آیا اولی‌تر منع تعامل با داعش و خرید نفت عراق و سوریه از آن نیست؟ باید مشخص شود که چه طرفی از داعش نفت می خرد و به آن سلاح های پیشرفته می دهد.
همه شواهد نشان می دهد که هدف از شکل گیری ائتلاف به رهبری آمریکا بازگشت این کشور به منطقه به ویژه عراق و سوریه به بهانه مبارزه با داعش است به ویژه که پس از توافقنامه امنیتی از عراق خارج شده است و این برای آمریکا رضایت بخش نبود.به عبارت دیگر آمریکا که از درب بیرون رانده شده است به دنبال ورود به عراق از پنجره است.(www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۳/۰۶/۲۴/۴۹۹۵۲۴)
از این رو ائتلاف به اصطلاح جهانی علیه گروهک تروریستی داعش پرده‌ای دیگر از نمایش آمریکا برای تحقق اهداف سلطه‌جویانه خود در منطقه محسوب می‌شود. غرب و متحدان منطقه‌ای‌اش بار دیگر قرار است سناریوی ایجاد و نابودی یک گروه تروریستی دیگر را بازی کنند. در اثر حملات هوایی و یا زمینی، «داعش» که ساخته و پرداخته خود آنان بوده است، احتمالاً نابود و یا دست‌کم تضعیف می‌شود و آمریکا و متحدانش بار دیگر به عنوان قهرمانان مبازره با تروریست‌هایی که خودساخته‌اند، مطرح خواهند شد! این چرخه خطرناک که هزینه‌های سنگینی به منطقه و جهان اسلام تحمیل کرده است، بی‌تردید در این برهه متوقف نمی‌شود. سناریوی بازتولید گروه‌های تروریستی با رویکرد تکفیری و با اسامی و عناوین جدید، آن‌هم در منطقه حساس خاورمیانه، تداوم می‌یابد؛ سناریویی که ضمن تضعیف و ایجاد تفرقه در صفوف مسلمانان، تحقق اهداف و منافع غرب و امنیت رژیم صهیونیستی را دنبال می‌کند. به نظر می‌رسد جهان اسلام در شرایط پیچیده فعلی، وظیفه خطیری بر عهده دارد؛ در مرحله اول لازم است یک حرکت فکری و فرهنگی جهت مهار جریانات افراطی و جلوگیری از بسترسازی جنگ‌های طایفه‌ای در منطقه شکل بگیرد. در مرحله بعد مسلمانان باید نسبت به عمق توطئه‌های استکبار و صهیونیسم جهت نفوذ و سیطره بر منطقه آگاه شده و در دام نقشه‌های شوم آنان نیفتند؛ نقشه‌هایی که بر اساس سیاست استعماری «تفرقه بینداز و حکومت کن» از دیرباز، کیان و هویت مسلمانان را هدف قرار داده است.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.