آیا صحیح است شب و روز دعا کنیم و درس را رها کنیم برای ظهور حضرت مهدی (ع) ؟ ۱۳۹۲/۰۸/۰۱ - ۲۳۱ بازدید

اگر منظور از عبادت فقط نماز و روزه و قرآن خواندن باشد، چنین چیزی خواست شرع نیست؛ بلکه انسان‌ها باید کار و تلاش نیز بکنند و نیاز‌های زندگی خود را تامین نمایند. دستورات قرآن و پیشوایان دین و زندگی آن بزرگواران همه بیانگر آن است که تعطیل کردن امور روزمره زندگی، صحیح نیست؛ نه برای تعجیل در فرج امام زمان(ع) و نه برای هیچ امر دیگر!! البته باید دانست دایره عبادت بسیار گسترده است و حتی شامل امور عادی زندگی می‌شود. کار و تلاش رسیدگی به امور زندگی، کمک به مردم و محرومان، همگی اگر برای رضای خدا و تقرب به او باشد «عبادت» است.

اگر منظور از عبادت فقط نماز و روزه و قرآن خواندن باشد، چنین چیزی خواست شرع نیست؛ بلکه انسان‌ها باید کار و تلاش نیز بکنند و نیاز‌های زندگی خود را تامین نمایند. دستورات قرآن و پیشوایان دین و زندگی آن بزرگواران همه بیانگر آن است که تعطیل کردن امور روزمره زندگی، صحیح نیست؛ نه برای تعجیل در فرج امام زمان(ع) و نه برای هیچ امر دیگر!! البته باید دانست دایره عبادت بسیار گسترده است و حتی شامل امور عادی زندگی می‌شود. کار و تلاش رسیدگی به امور زندگی، کمک به مردم و محرومان، همگی اگر برای رضای خدا و تقرب به او باشد «عبادت» است. بنابراین عباداتی همچون نماز و روزه برخی از موارد عبادت است که باید در کنار امور دیگر انجام پذیرد. طبق این معنا، زمینه‌سازی و تلاش برای ظهور حضرت، نوعی عبادت است و نیازی به تعطیل کردن امور عادی زندگی ندارد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.