آیت الله علم الهدی و تجلیل از شاه ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ - ۳۶۶۹ بازدید

کلیپی دیدم به اسم آیت الله احمد علم الهدی که ایشان در سال ۵۴ در مراسمی در حرم امام رضا (علیه السلام) که تعداد زیادی روحانی وجود دارد به شدت از شاه تعریف می کند. میگوید در مقابل خدمات ارزنده و گرانقدر و ارزشمند همه جانبه ذات اقدس شاهنشاه آریامهر ارواحنا فداه سر تعظیم و تسلیم در این مقام مقدس فرود می آوریم. آیا در این کلیپ همین روحانی که صحبت می کند خود آیت الله احمد علم الهدی است؟

چنین شایعاتی یا هدف تخریب شخصیت های انقلابی از سوی رسانه های بیگانه منتشر می گردد و متاسفانه با انتشار در شبکه های اجتماعی و بررسی نکردن صحت و سقم آن توسط افراد ، فضای اتهام علیه افراد در جامعه ایجاد می گردد. خداوند متعال به ما دستور می دهد «یا ایها الذین آمنوا ان جائکم فاسق بنبأ فتبینوا ان تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین» « اى کسانى که ایمان آورده اید اگر شخص فاسقى خبرى براى شما بیاورد در باره آن تحقیق کنید، مبادا به گروهى از روى نادانى آسیب برسانید، و از کرده خود پشیمان شوید.»(سوره حجرات ، آیه6)
1. همزمان با اولین انتشار این ویدئو در 2۶ دی9۶ در برنامه تونل زمان شبکه من و تو، شایعه ای با مضمون "ستایش جامعه روحانیت مبارز از شاه" منتشر و اخیرا هم با عنوان تجلیل آیت الله علم الهدی از شاه، باز نشر شده است!
2. جامعه روحانیت مبارز در سال ۵۶ و حدود یکسال پس از ضبط این فیلم تاسیس شد و هیچکدام از موسسین آن یا هیچ یک از چهره های شناخته شده سیاسی یا مذهبی کشور در فیلم مشاهده نمی شوند!
3. در مقایسه تصویر سخنران ویدئو و تصویر سال ۵۴ آیت الله سیداحمد علم الهدی نیز هیچ شباهتی میان این دو نفر مشاهده نمی شود!
4. حاضران در فیلم، افرادی هستند که امام خمینی آنها را "آخوندهای درباری" می خواند و همواره بر خسارات این عده به اسلام تاکید داشتند.
5. در همان زمان که این افراد در حال تملق گویی شاه بودند، به گواه تاریخ و اسناد ساواک، دسته دیگری از روحانیون در حال مبارزه با رژیم شاه و در شکنجه گاه ها و زندانها بودند!(http://shayeaat.ir/post/1233)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.