آیه«و ان یکاد...» -آیه ان یکاد در منزل ۱۳۹۰/۰۶/۲۱ - ۲۳۴۵۰ بازدید

آیا داشتن آیه و ان یکاد در منزل باعث ایجاد بلا و گرفتاری می شود ؟ زیرا از برخی از افراد شنیده ام که داشتن و ان یکاد در منزل باعث ایجاد بلا و مصیبت میشود آیا این مطلب صحت دارد یا خیر؟ در ضمن آیا این آیه در قرآن و یا مفاتیح الجنان وجود دارد؟

1- چنین مطلبی مستند نیست و دلیلی بر درستی آن نداریم بلکه بر عکس نوشتن و همراه داشتن این ایه شریفه دارای آثار خوب و مفیدی است .
2- آیه ان یکاد آیه 51 سوره قلم است و چنین است :
وَ إِنْ یَکادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَ یَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ
نزدیک است کافران هنگامى که آیات قرآن را مى شنوند تو را با چشمان خود هلاک کنند و مى گویند او دیوانه است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
در جایی نیمه شب بود که بیدار شدم و من دنبال نشانه ای میگشم که برایم مادر و دختری بیاورند که برویم با دیدن نشانه پیش میرویی بنام فاتح که نیامده بودند و هر روز انتظارشان را میکشیدم نا گفتم کسی گفت که نشانه روبرویت است نشانه ای که دنبالش میگردی سالهاست داریش که من با تعجب نگاهی کردم به دیوار دیدم ایه لم یکاد را میگوید که گفتم اون نشانه در قلب ماست و سالیان سال است که دارم نشانه چیزی که گفتم بود گفتند این ایه را بخوان و قران را به فارسی بخوان به ان چیزی که میخواهی میرسی یعنی چه البته همون موقع بخاطر اینکه معنی انرا نمیدانستم رفتم مسجد دمه صبح بود هم نمازم را خوندم و هم سوال پرسیدم که معنی و لم یکاد در کجای قران هست اه اوردش و معنی کرد اون اقا و برگشتم خانه شما بگویید یعنی چه و چرا گفت نشانه همون چیزیست که کلمان خداوند است ولی نمیدانم منظورشه بود چرا به من گفت

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.