آیا خود ارضایی، باعث آسیب به پرده بکارت می شود؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۶۲۸۴۵ بازدید

پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن

پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن

اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصی مانند انگشت خود یا ... را داخل واژن کرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود.

پرده بکارت حدود سه تا پنج سانتیمتر در عمق لبه های کوچک فرج قرار دارد. در قسمت مرکزی آن، سوراخ نامنظمی است که خون پریودی از آن خارج می شود. در افراد مختلف میزان الاستیسیته یا کششی بودن پرده و همچنین اندازه و نوع سوراخ مرکزی آن متفاوت است و حتی در بعضی موارد پس از ازدواج و انجام نزدیکی هیچ گونه پارگی صورت نمی گیرد، زیرا کشش پرده زیاد است و یا سوراخ مرکزی آن بزرگ است؛ اما در مواردی که پارگی پرده رخ دهد، سوراخ مذکور از بین می رود و اصطلاحا گفته می شود، ازاله بکارت روی داده است، یعنی پرده بکارت، زایل (از بین بردن) شده است.
موفق باشید. باز هم با ما مکاتبه کنید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام نامزدم من رواز روی شلوار مالش داد ایا باعث پاره شدن پرده بکارت میشود یا نه
پرسمان
پردة بکارت معمولاً در عمق چند سانتیمتری دهانه مهبل و واژن واقع شده و به این سادگی پاره نمی شود؛ اگر فرو بردن انگشت یا لمس و نوازش آن به طور سطحي بوده و به عمق واژن نرسد پرده بكارت آسيب نمي بيند. به هر حال، اگر هیچ گونه درد و خونریزی ای در خود مشاهده نکرده اید، بعید به نظر می رسد که پردة بکارت شما آسیب دیده باشد.
میهمان
سلام من خود ارضایی نمیکنم ولی برای اینکه مطمئن میشدم پریودیم تموم شده دست داخل واژنم میکردم آیا پرده ام آسیب دیده لطفا کمکم کنید خیلی نگرانم
پرسمان
احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت با فرو بردن انگشت دست درون واژن و مهبل وجود دارد؛ منتها ممکن است آسیب دیدگی کامل نباشد؛ معمولاً پرده بکارت در عمق چند سانتیمتری واژن قرار دارد و اگر چیزی مستقیماً با آن برخورد نکند به طور معمول امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد؛ ضمن اینکه عموماً پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت همراه با درد و مقدار کمی خونریزی خفیف است؛ بنابراین احتمال اینکه با فرو بردن انگشت پرده بکارت تان آسیب دیده باشد، وجود دارد. البته از آنجا که شما خونریزی نداشته اید و نوع پرده بکارت تان نیز حلقوی است، احتمال آسیب دیدگی بسیار بعید است. به هر حال، اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد. شما می توانید به تنهایی به یکی از متخصصان زنان و زایمان در شهر محل سکونت و یا شهرهای همجوار با خیالی آسوده مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و وضعیت پرده بکارت تان را برای شما گزارش نماید.
میهمان
سلام من ی بار انگشتمو تا دو بند انگشت واژنم کردم احتمال پارگی وجود داره؟
پرسمان
آری احتمال آسیب دیدگی وجود دارد. برای این که خیالتان راحت باشد به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با یک معاینه ساده شما را راهنمایی کند.
میهمان
سلام.ببخشید دو روز ارضا میشم بعد ی بالشتکی میزارم وسط پاهام خودم فشار میدم بهش تا به آرامش برسم بعداز این کار شورتم خیسه ایا آسیبی رساندم به خودم؟؟؟؟
پرسمان
در ابتدا این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد که پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت یکی از آن اتفاقات ناخوشایند می باشد، البته گاهی احتمال پارگی پرده بکارت از راه خودارضایی و لمس کردن وجود دارد البته این احتمال در صورتی است که خودارضایی همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشده باشد، احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و یا بسیار اندک است و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست.
میهمان
سلام.من چندماهه خودارضایی دار وبهش معتادم،موقع اتمام دلم دردمیگیره، و واژنم داغ میشه وگاهی اوقاتم بعدازچن روزپریود شدم علتش چیه مرسی
پرسمان
این را بدانید که خودارضایی عمل بسیار ناشایستی است كه عوارض خود را دیر یا زود، نشان خواهد داد. عمل خودارضایی بنیۀ بدنی شخص را از بین برده و او را نیز از جنبۀ روحی و روانی دچار آسیب های فراوانی می كند. جسمی كه از رهگذر این حادثه آسیب ببیند روح صاحبش را متزلزل می كند. اصولاً هر عملی كه از مطابقت دستورهای شرعی و دینی خارج باشد، در مسیر انحراف قرار می گیرد و اگر به جسم آسیب نرساند، از جنبه روان شناختی محكوم خواهد بود؛ بنابراین باید سعی کنید خودارضایی را با روش ها و راهکارهایی که در این زمینه وجود دارد برای همیشه ترک کنید و خویشتن را از آسیب های احتمالی برهانید.
میهمان
سلام، وقتی ۱۵ سالم بود خارش شدید داشتم از رو شلوار خودمو خاروندم اما تموم نمیشد منم با شدت خاروندم اما از رو شلوار بعد دیدم شورتم خونی شده، خون پریودی نبود، پرده م آسیب دیده؟
پرسمان
اگر شما بعد از دست ورزی با ناحیۀ تناسلی تان مقدار خونریزی داشته اید احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت وجود دارد و به احتمال زیاد پرده بکارت شما مقداری آسیب دیده است، اما ممکن است به طور کامل از بین نرفته باشد. به هر حال، بهتر است برای اطمینان بیشتر با پزشک متخصص زنان مشورت کنید تا پرده بکارت تان معاینه شود تا در صورت کامل بودن پارگی برای آن چاره ای بیندیشید. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد. شما می توانید به یکی از متخصصان زنان و زایمان در شهر محل سکونت و یا شهرهای همجوار با خیالی آسوده مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و وضعیت پرده بکارت تان را برای شما گزارش نماید. مطمئن باشید پزشک متخصص شما را درک خواهد کرد. باتوجه به شیوع این گونه مسائل بین دختران معمولاً پزشکان حساسیتی به این قضیه ندارند و از پلیس بازی خودداری می کنند؛ بنابراین می توانید با مراجعه به پزشک متخصص زنان از نگرانی و اضطراب خارج شوید.
میهمان
سلام روز بخیر ببخشید خواستم بپرسم خودارضایی در حمام با آب باعث پارگی بکارتم شده است ؟ یا خیر
پرسمان
بستگی دارد فشار آب چه مقدار بوده است. اگر فشار آب زیاد و پرده نیز از نوع ظریف باشد احتمال آسیب دیدگی پرده وجود دارد. تنها راه قطعی که بتوان از وضعیت پرده اطلاع پیدا کرد رفتن نزد پزشک متخصص زنان است تا با یک معاینه تکلیف شما مشخص شود.
میهمان
سلام من نزدیک چند ماهه خود ارضایی میکنم و با وارد کردن یه شی به داخل ولی هیچ گونه خون ریزی ندارم این باعث پارگی میشه یا نه
پرسمان
احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت با فرو بردن شیء خارجی درون واژن و مهبل وجود دارد؛ منتها ممکن است آسیب دیدگی کامل نباشد؛ معمولاً پرده بکارت در عمق چند سانتیمتری واژن قرار دارد و اگر چیزی مستقیماً با آن برخورد نکند به طور معمول امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد؛ ضمن اینکه عموماً پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت همراه با درد و مقدار کمی خونریزی خفیف است؛ بنابراین احتمال اینکه با فرو بردن شیء خارجی پرده بکارت تان آسیب دیده باشد، وجود دارد. به هر حال، اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد. شما می توانید به تنهایی به یکی از متخصصان زنان و زایمان در شهر محل سکونت و یا شهرهای همجوار با خیالی آسوده مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و وضعیت پرده بکارت تان را برای شما گزارش نماید.
میهمان
سلام من حدود ۲سال است که خودارضایی دارم فقط درحال فشار دادن پاهام بهم ایا امکان پاره شدن پرده است
پرسمان
اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که فشار دادن، مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید. این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
سلام من خود ارضایی مالشی داشتم بعد سه ساعت لکه کم رنگ خونی دیدم روز بعدش پریود شدم امکان داره پردم پاره شده باشه
پرسمان
به طور دقیق نمی توان گفت پرده پاره شده یا نه . فقط از طریق معاینه میتوان به آسیب یا عدم آسیب پرده پی برد.
میهمان
سلام من خود ارضایی داشتم بادست چیزی ب داخل واژنم وارد نکردم .بعداز یک ساعت به دستشویی رفتم ترشحاتم نسکافه ای بود وب اندازه یک نقطه خون توی اون دیده میشود امکان پارگی پردم وجود داره یا اسیب دیدگی؟
پرسمان
اساساً احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن آلت تناسلی مردانه، جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست. خونی که شما مشاهده کرده اید، ممکن است مربوط به لکه بینی هایی باشد که دختران و زنان به طور معمول قبل و بعد از عادت ماهانه در خود می بینند و جای نگرانی نیست. این مسئله هیچ ارتباطی به پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت ندارد؛ بلکه گاهی اوقات برخی فعالیت های شدید ورزشی و یا فعالیت های بیش از حد باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی و لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی می شود. معمولاً نازک شدن مخاط رحم، اختالات هورمونی، مصرف دارو و... از عوامل لکه بینی و خونریزی های خارج از چرخۀ قاعدگی است که چندان جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام وقت بخیر من یک مدته خودارضایی انجام میدم و بهش معتاد شدم البته خودارضایی من بدون وارد کردن جسم و چیزی به داخل واژنم بوده خواستم بدونم احتمالش هست بکارتم آسیب دیده باشه؟ (مالش گاهی اوقت شدید بود و حتی واژنم نبض میزد)
میهمان
سلام ببخشید من تازگی ها بعد از خودارضایی یکمی درد دارم که بعد از چند دقیقه دردش از بین می رود ولی با اینکه تازه عادت ماهانه شدم یکم لک قهوه ای شدم آیا پرده ام آسیب دیده ؟ در ضمن تا حالا دستم را خیلی داخل وارد نکرده ام فقط تا حدودی ؟
پرسمان
این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد که پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت یکی از آن اتفاقات ناخوشایند می باشد، البته احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که خودارضایی همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود و فقط با فشار و مالش دادن لب های بیرونی و داخلی و یا کليتوريس(Clitoris) و چوچولو پرداخته شود، احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد. البته در هر صورت آسیب های دیگر ناشی از خودارضایی به قوت خود باقی است. به هر حال، اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك پزشک متخصص زنان وجود ندارد.
میهمان
ببخشید خودارضایی که همراه با مالش شدد باشه باعث اسیب پرده بکارت میشود هیچی هم وارد واژن نشده اصلا چیزی واردش نکردم فقط جای مثانه اونجایی که چندتا لایه دارو رو مالوندم پردم اسیب دیده؟؟
پرسمان
بله. احتمال پارگی وجود دارد. زیرا در اوج لذت جنسی انسان اختیار خود را از دست می دهد ورفتارهای غیر معمول از او صادر می شود که احتمال آسیب رساندن به بکارت در آن وجود دارد. تنها از طریق معاینه می توان در مورد سلامت یا عدم سلامت بکارت اظهار نظر کرد.
میهمان
سلام من خودارضایی فقط،با مالش کلیتوریس داشتم بعد ارضا شدن لکه خون دیدم چند بار هم این اتفاق افتاده ممکنه باعث پارگی پرده شده باشه؟
پرسمان
با توضیحی که داده اید بعید به نظر میرسد بکارت شما آسیب دیده باشد و ان شاء الله مشکلی پیش نیامده است. منتها مراقب باشید خود ارضایی را برای همیشه کنار بگذارید ، زیرا در اوج لذت جنسی انسان حال خود را متوجه نیست و امکان دارد با افزایش مالش و دستکاری بکارت آسیب ببیند. اتفاق یکبار رخ میدهد و پس از آن پشیمانی سودی ندارد.
میهمان
سلام ببخشید میخواستم بگم خود ارضایی با مالش خفیف و مدت خیلی کمی بعد از اون داشتن یکی سوزش بدون خونریزی ممکنه پرده پاره شدع باشد و من هر باری که خود ارضایی کردم این جریانو داشتم
پرسمان
رسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصی مانند انگشت خود یا ... را داخل واژن کرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود. توصیه اکید ما این است که قبل از آن که مشکل حادی برای شما پیش آید با اراده ای محکم خود را از این بلای خانمان سوز نجات دهید.
میهمان
سلام میخواستم بدونم خود ارضایی باعث افسردگی می شود
پرسمان
بنابر پژوهشی که انجام گرفته دفعات بیشتر خودارضایی با افسردگی بیشتر رابطه دارد (سیرانوفسکی و همکاران، 2004؛ فرولیچ و متسون، 2002؛ هاستد و ادوارز، 1976).
میهمان
سلام خسته نباشید من خودارضایی خیلی انجام میدم ولی نه شی یا چیز دیگری وارد واژنم نکردم ولی بعضی موقعه ها که حشرم میزنه بالا تند تند چوچولم رو مالش میدم ولی نه دردی احساس کردم نه خون زیزی کردم به نظر شما پرده بکارت من سالمه یا نه ؟
یا اگه اسیب دیده باید چیکار کنم؟
میهمان
ارگاسم چیست
پرسمان
اُرگاسم(orgasm) یا اوج لذت جنسی، نوعی حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که بر اثر شدت تحریک جنسی به دست می‌آید که در مردان با انزال مایع منی همراه است. به هنگام ارگاسم ماهیچه‌های لگنی خصوصاً ماهیچه‌های ناحیۀ تناسلی منقبض شده و رعشه‌های خفیفی در بدن زن و مرد روی می‌دهد. پس از ارگاسم مرحلۀ آرامش و رضایت آغاز می‌شود که طی آن بدن سست می‌شود و به حالت عادی باز می‌گردد.
میهمان
ببخشید میخواستم بدونم خود ارضایی در دوران پریودی اسیب به پرده میزند
پرسمان
پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصی مانند انگشت خود یا ... را داخل واژن کرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود. احتمال آسیب نیز بستگی به زمان پریود یا غیر آن ندارد.
میهمان
من خود ارضایی داشتم یعنی باکف دست معذرت میخوام مثل تلمبه هوا وارد وخارج میشد و دو دفعه خون دیدم آیا بکارتمو از دست دادم
پرسمان
پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصی مانند انگشت خود یا ... را داخل واژن کرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود. با توجه به این که ذکر کرده اید دو مرتبه خون دیده اید احتمال آسیب دیده گی بکارت وجود دارد.
میهمان
سلام ترو خدا زود جوابمو بدین التماستون میکنم من یسال پیش خوارضایی کردم و انگشتمو داخل واژگون کردم و حدود س ساعت بعد این عملم خونی رو مشاهده کردم ترو خداا بگین پردم آسیب دیده یانه؟؟اگ به دکتر مراجعه کنم چی میگن ؟یا سلامتمو میدن یا نع؟
پرسمان
احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت با فرو بردن انگشت دست درون واژن و مهبل وجود دارد؛ منتها ممکن است آسیب دیدگی کامل نباشد؛ معمولاً پرده بکارت در عمق چند سانتیمتری واژن قرار دارد و اگر چیزی مستقیماً با آن برخورد نکند به طور معمول امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد؛ ضمن اینکه عموماً پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت همراه با درد و مقدار کمی خونریزی خفیف است؛ بنابراین احتمال اینکه با فرو بردن انگشت پرده بکارت تان آسیب دیده باشد، وجود دارد. به هر حال، اگر می ترسید که به پرده بکارت تان آسیبی رسیده است یا نه؟ هیچ راه مطمئنی برای پی بردن به آن بدون معاينه دقيق توسط يك متخصص وجود ندارد. توصیه می شود بدون فوت وقت به یکی از متخصصان زنان و زایمان مراجعه کنید تا پرده بکارت شما را معاینه نماید و وضعیت آن را مشخص کند. اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن و تعیین نوع پرده بکارت، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نمي‌باشد. شما می توانید به تنهایی به یکی از متخصصان زنان و زایمان در شهر محل سکونت و یا شهرهای همجوار با خیالی آسوده مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و وضعیت پرده بکارت تان را برای شما گزارش نماید.
میهمان
سلام من دو روز پیش خود ارضایی مالشی داشتم و بعد دو یا سه ساعت متوجه خون ریزی کمی شدم و بعد اون لکه خون همراه با ترشحات واژن داشتم ولی امروز عادت ماهیانه شدم آیا پردهام پاره شده یا نه؟هیچ درد یا سوزشی هم احساس نکردم و خون همراه با لخته است
پرسمان
اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید. خونی که شما در خود مشاهده کرده اید، می تواند مربوط به خون عادت ماهانه و لکه بینی های همراه آن باشد که در هر صورت جای نگرانی نیست. این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
جواب بدید خب
میهمان
سلام لطفا جواب بدید خواهش میکنم.اگه مالش فقط با کلیتوریس باشه باعث پارگی بکارت میشه؟
پرسمان
اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید. این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
سلام من خودارزایی خوابیده ای دارم ایا پرده بکارتم اسیب میبینه
پرسمان
از آنجایی که در هنگام خود ارضایی فرد به حالت ارگاسم و اوج لذت جنسی میرسد ودر این حالت تقریبا اختیار خود را از دست میدهد امکان هر گونه آسیب به پرده بکارت از جمله پارگی آن وجود دارد.بنابراین اگر تا کنون نیز چنین اتفاقی نیفتاده باشد احتمال وقوع آن در هر نوبت وجود دارد. ولازم است برای جلوگیری از این حادثه غیر قابل جبران از انجام این عمل خودداری کنید.
میهمان
سلام من با دوس پسرم رابطه داشتم وموقه رابطه خونی ندیدم اما بعدازرابطه تا چهارروز خون میدیدم ایا پرده بکارتم پاره شده؟؟؟؟؟
پرسمان
این را بدانید که دوشیزگی و بکارت دختران یک ارزش به شمار می رود که آنها را تا قبل از ازدواج از بسیاری از آسیب های احتمالی محافظت می کند؛ بنابراین نباید به این سادگی عفت و پاکی تان را خدشه دار سازید. اگر شما با پسری رابطه کامل جنسی داشته اید، امکان پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت تان وجود دارد، اما از آنجا که هنوز میزان آسیب دیدگی شما مشخص نیست، توصیه می شود بامراجعه به پزشک متخصص زنان و زایمان و با یک معاینه ساده از میزان آسیب دیدگی خویش مطلع شوید. باید توجه داشت که اصولاً تشخيص پارگی پرده بکارت و مقدار آسیب دیدگی آن، به هيچ وجه بدون معاينه دقيق يك متخصص امکان ندارد. راهکارهاي ديگر(مثل عکس، کتاب، معاينه شخصي يا توضيح نوشتاري و...) نيز زياد قابل اطمينان نیست. توصیه می شود جهت خارج شدن از نگرانی و اضطراب، هرچه سریعتر به متخصص زنان مراجعه کنید تا شما را معاینه کرده و ببیند که آیا اصلاً پرده بکارت شما دچار آسیب یا پارگی کامل شده است یا نه؟ اگر آسیب دیدگی کامل نباشد شما برای ازدواج مشکلی نخواهید داشت.
میهمان
سلام من چنباری فقط کلیتوریس خودرا مالش دادم آیا باعث پارگی پرده بکارت میشود؟
پرسمان
ان شاءالله که تاکنون مشکلی پیش نیامده است. ولی سعی کنید این عمل را کنار بگذارید زیرا آهسته آهسته عادت خواهید کرد و مالش های بیشتر و شدیدتر به خصوص در حالت اوج لذت جنسی که انسان حالت طبیعی ندارد میتواند منجر به آسیب بکارت شود. این را بدانید که اتفاق ، یکبار رخ میدهد و پس از آن پشیمانی همیشگی را به دنبال دارد.
میهمان
سلام.یه بار خودارضایی فقط با مالش کلیتورس داشتم همون لحظه یکم درد داشتم ولی اصلا خون ندیدم تا یک ماه بعد اون درد ادامه داشت.آیا پرده با این حالت پاره میشه؟؟؟؟یه بار اینجور شدم دکتر رفتم مشکلی نداشتم پرده ام از نوع حلقویه.این بار دردش بیشتر بود البته درد از داخل نبود فکر کنم تو رو خدا جواب بدین
پرسمان
با توضیحی که داده اید بعید به نظر میرسد بکارت شما آسیب دیده باشد و ان شاء الله مشکلی پیش نیامده است. منتها مراقب باشید خود ارضایی را برای همیشه کنار بگذارید ، زیرا در اوج لذت جنسی انسان حال خود را متوجه نیست و امکان دارد با افزایش مالش و دستکاری بکارت آسیب ببیند. اتفاق یکبار رخ میدهد و پس از آن پشیمانی سودی ندارد.
میهمان
سلام من دختری ۱۴ ساله ام الان ۱ ماهی است خودارضای ماشی دارم ایا پرده بکارت من پاره شوده ؟؟؟؟
پرسمان
بسته به این که مدت و شدت خود ارضایی چگونه باشد احتمال پارگی بکارت نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی در خود ارضایی از آنجا که در حالت اوج لذت جنسی انسان از خود بیخود میشود و تا حدودی مشاعر خود را از دست مدهد و رفتارش غیر قابل کنترل میگردد احتمال هرگونه آسیب به پرده بکارت وجود دارد . این را هم بدانید که حادثه از قبل خبر نمیکند و یکباره و ناخودآگاه رخ میدهد. بنابر این توصیه ما این است که هر چه سریعتر با اراده ای قوی تصمیم قاطع بگیرید و برای همیشه خود را از این بلای خانمان سوز نجات دهید قبل از آنکه حادثه ناگواری رخ دهد.
میهمان
من حدود چهارماهه این کار میکنم فقط رو وداخل دستم نکردم چی میشه یاعلی خودت کمکم کن
میهمان
خواهش میکنم جواب بدین من و همسرم خوابیده بودیم الت همسرم محکم به بدنم خورد ایا این باعث پارگی پرده بکارتم شده
پرسمان
بدون تردید، تا زمانی که چیزی مستقیماً با پرده بکارت برخورد نکند، امکان پارگی آن وجود ندارد، بنابراین اگر آلت تناسلی مردانه و یا انگشتان دست و یا هر وسیله دیگری با پرده بکارت مستقیماً برخورد نکند، امکان پارگی و آسیب دیدگی آن وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام من دختر ۱۸ساله هستم من نمیدونستم چیزی به اسم خودارضایی هست منچند سالی بود خودارضایی داشتم درحد مالش کتیوریس وقتی متوجه شدم کاری اشتباه است ترک کردم نمیدونم چیکار کنم میترسم
میهمان
پرده من از نوع حلقویه بعد از چند سالم فهمیدم عمل زشتی که انجا میدادم خود ارضایی بوده باور کنید من ناخواسته به این درد منجر شدم از خودم متنفرم دوست دارم بمیرم همش احساس میکنم خدا منو به خاطر کار هام مجازات سختی رو بهم میده هر کاری که کردم نتونستم ترکش کنم دیگه واقعا ناامید شدم از خودم خود ارضای من از نوع مالشی بود ولی هیچ خونی رو ندیدم که از من خارج بشع میخوام بدونم بد بخت شدم یا نه پرده من هم له گفته دکتر چند سال پیش از نوع حلقوی بود
پرسمان
پرسشگر محترم، ابتدا لازم به ذکر است که خود ارضایی عملی حرام است و آسیب های جسمی و روحی فراوان دارد و باعث ایجاد اضطراب (مانند اضطرابی که در سوال شما نمود دارد) در فرد خواهد شد؛ و اگر کسی مبتلا به آن شده باشد شایسته است تمام تلاش خود را برای ترک آن انجام دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید : خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن اما در پاسخ به سوال شما باید بگوییم، در صورتیکه فرد، جسم خاصی مانند انگشت خود یا ... را داخل واژن کرده باشد یا خود ارضایی با مالش بسیار شدید همراه باشد، امکان آسیب به پرده بکارت وجود خواهد داشت؛ این آسیب را نیز تنها متخصص زنان و زایمان، با انجام معاینات لازم، می تواند تشخیص دهد و خود فرد قادر به تشخیص آسیب پرده بکارت نخواهد بود. پرده بکارت حدود سه تا پنج سانتیمتر در عمق لبه های کوچک فرج قرار دارد. در قسمت مرکزی آن، سوراخ نامنظمی است که خون پریودی از آن خارج می شود. در افراد مختلف میزان الاستیسیته یا کششی بودن پرده و همچنین اندازه و نوع سوراخ مرکزی آن متفاوت است و حتی در بعضی موارد پس از ازدواج و انجام نزدیکی هیچ گونه پارگی صورت نمی گیرد، زیرا کشش پرده زیاد است و یا سوراخ مرکزی آن بزرگ است؛ اما در مواردی که پارگی پرده رخ دهد، سوراخ مذکور از بین می رود و اصطلاحا گفته می شود، ازاله بکارت روی داده است، یعنی پرده بکارت، زایل (از بین بردن) شده است. در هر حال به آنچه ذکر کرده اید بعید به نظر میرسد بکارت شما آسیب دیده باشد ولی برای به دست آوردن یقین، لازم است به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا با انجام یک معاینه ساده شما را راهنمایی کنند. موفق باشید. باز هم با ما مکاتبه کنید.
میهمان
من خود ار ضایی داشتم.اما الان ندارم.کنار مقعد من سوراخی است که اون منو نگران کرده. اگه میشه کمک کنین
پرسمان
برای رهایی از نگرانی به شما توصیه می کنیم به اورلوژیست و متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید تا با یک معاینه ساده علت این مسئله را شناسایی و رفع نماید.
میهمان
سلام منم از این اتفاقا داشتم و متاسفم برا خودم و گاهی شده تا تعصمیم مرگو گرفتم ولی....خالم خواستگار دارم ولی بخاطر این موضوها نمیتونم واقعا سر در گم ام کاش که ...یه راه حلی باشه
پرسمان
اگرچه مشخص نیست که شما چرا و چگونه دچار چنین مشکلی شده اید، اما اگر پرده بکارت و دوشیزگی شما به خاطر ارتباط جنسی از بین نرفته است؛ مطمئن باشید که شما همچنان دختر دوشیزه و بکارت به حساب می آیید و صرف آسیب دیدگی جزئی پرده بکارت تان شما را از دوشیزگی خارج نمی کند. اگر هم بکارت و دوشیزگی شما به خاطر رابطۀ نامشروع جنسی از بین رفته است در این فرض اگر مستقیماً از خود شما سؤال شود که آیا دختر باکره و دوشیزه ای هستید، شما به هیچ وجه نباید حقیقت را کتمان کند. اگر حقیقت را پنهان کنید و یا خلاف واقع سخن بگویید، در این فرض اگر شما خلاف واقع سخن بگویید، دروغگو بوده و اگر عقدی هم خوانده شود، در هر صورت خود عقد درست و صحیح است، اما به جهت حرف خلاف واقعی که زده اید و تندلیسی که صورت گرفته است برای طرف مقابل حق فسخ وجود دارد، اما اگر از شما اصلاً سؤال نشود و شما سکوت اختیار کنید و چیزی نگویید و طرف مقابل به خیال خود فکر کند که شما باکره و دوشیزه هستید یا عاقد و اطرافیان شما را دوشیزه خطاب کند و یا در عقدنامه لفظ دوشیزه در مورد شما به کار برود، در این فرض حتی حق فسخی هم برای طرف مقابل تان باقی نمی ماند. تنها چیزی که وجود دارد این است که طرف مقابل تان می تواند از مقدار مهریه شما بکاهد و مابه‌ التفاوت مهریه دختر باکره و غیرباکره را از مهریه شما کم کند. دخترى كه به هر دلیلی بكارت ندارد اگر بخواهد با مردى ازدواج نمايد، لازم نيست عدم بكارت را به او ‏تذكر دهد و در او ذهنیت منفی ایجاد نماید. چنانچه مرد در هنگام خواستگارى و عقد شرط بكارت ننمايد و يا صحبتى از بكارت نكند و صرفاً به گمان اين كه دختر باكره است اقدام به ازدواج نمايد و پس از عقد متوجه شود، «حق فسخ عقد را ندارد». تنها حقى كه براى شوهر ثابت است آن است كه به نسبت تفاوت مهر باكره و غيرباكره از مهر تعيين شده كسر كند. (تحريرالوسيلۀ امام خميني، ج2، باب نكاح، تدليس، مساله 15، ص 296). مثلاً اگر مهرالمثل اين دختر در صورت باكره بودن 800 هزارتومان و در صورت فاقد ‏بكارت بودن 600 هزار تومان است كه تفاوت آن «يك چهارم» مى‏شود اكنون مرد مى‏تواند ‏‏«يك چهارم» مهر تعيين شده از طرف خود را نپردازد.‏ ولى اگر شوهر هنگام عقد، بكارت را شرط كرده باشد و يا دختر هنگام عقد يا خواستگارى ‏خود را به باكره بودن توصيف كرده باشد و عقد ازدواج مبتنى بر آن واقع شده باشد پس از ‏كشف خلاف؛ شوهر مى‏تواند عقد را فسخ نمايد.‏ و در اين صورت (شرط و فسخ) اگر هنوز دخول انجام نگرفته باشد بدهكار مهريه نيست و ‏اما اگر دخول صورت گرفته باشد دو صورت متصور است: ‏ 1. ‏خود دختر با فريبكاري خود را باكره معرفي كرده است در اين صورت هم لازم نيست ‏مهريه پرداخت شود.‏ 2. ‏شخص ديگري دختر را باكره معرفي كرده مثلاً از پدر يا مادر يا بستگان دختر سوال شده ‏و آنها گفته اند كه دختر باكره است و به استناد قول آنها عقد مبني بر بكارت خوانده شده است؛ در اين صورت بايد مهريه زن را بپردازد و به آن شخص مراجعه كند و مهريه پرداختي را از ‏او مطالبه نمايد.‏ معمولاً رسم بر این نیست که درباره دوشیزگی و بکارت دختر مستقیماً از خود او سؤال شود و یا در عقد شرط بکارت کنند؛ بلکه بیشتر بنا را بر این می گذارند که دختر باکره و دوشیزه است و بر این اساس پیش می روند؛ بنابراین شما می توانید در فرایند خواستگاری و ازدواج با هوشمندی و هشیاری کاملاً سکوت اختیار کنید و هیچ حرفی نزنید تا بعداً برای تان مشکلی ایجاد نشود. باتوجه به مطالبی که عرض شد شما می توانید با خیالی آسوده ازدواج کنید و زندگی خداپسندانه و آبرومندانه ای برای خویش طرح ریزی کنید و گذشته را جبران نمایید، هرگز نباید فکر و خیالات آزاردهنده و واهی شما را از ازدواج سالم ناامید کند و باعث رد خواستگاران خوب تان شوید و بعداً دچار فرصت سوزی گردید. در شرایط فعلی رد خواستگاران هرگز منطقی و عقلایی نیست.
میهمان
سلام من حدودپنج سال با دست توی واژونم میکردم وه تاجای که دستم میرفت داخل می کردم ایا پرده ام پاره شده تورو خدا جواب بدید
پرسمان
به احتمال بسیار زیاد بکارت شما آسیب دیده و پاره شده است . فقط به احتمال بسیار کمی امکان دارد اگر پرده از نوع حلقوی و الاستیک باشد سالم باقی مانده باشد . در هر حال تنها راه اطمینان از سلامت پرده انجام معاینه نزد پزشک متخصص است .
میهمان
سلام من فقط خودارضایی مالشی داشتم آیابا این کار باعث تغیر کردن واژن یا آسیب رسیدن بهش امکان داره و اگه دکتر زنان زایمان بریم میتونن تشخیص بدن که خودارضایی مالشی داشتیم؟ممنون میشم‌جواب بدید سپاس
پرسمان
اساساً احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت در صورتی است که مالش و یا بازی کردن با آن همراه با داخل کردن جسم خارجی و یا انگشتان دست در داخل واژن و مهبل باشد؛ در غیر این صورت و در جایی که چیزی داخل واژن نشود احتمال پارگی پرده بکارت وجود ندارد و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص نیست و می توانید با خیالی آسوده در آینده ازدواج کنید و عروسی بگیرید. این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد، پس تلاش کنید از این پدیده شوم با توجه به راهکارهای فراوانی که در این خصوص وجود دارد، فاصله بگیرید و علاوه بر رهایی از آسیب های جسمی از آسیب‌های روحی و روانی و بسیاری از عوارض و پیامدهای منفی آن از جمله نیز رهایی یابید و پرده بکارت تان دچار پارگی و آسیب دیدگی نشود.
میهمان
اگرمالش کمـ باشه بازهمـ پاره میشه یااگه اسیب دیده باشه چیکارکنیمـ (یعنی کاملا پاره نشده باشه)
پرسمان
مالش کم یا زیاد ، در هر دو احتمال پارگی یا آسیب وجود دارد. زیرا در اوج لذت جنسی ، انسان حال خود را متوجه نیست و فقط به فکر لذت بیشتر است . در نتیجه ناخواسته احتمال آسیب پرده وجود دارد. به پزشک مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.