آیت‌الله سبحانی: تکفیری‌ها آثار توحید را با عنوان بت‌پرستی نابود می‌کنند / گروهک داعش عقل سالمی در بدن ندارند ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ - ۱۴ بازدید

مرجع عالیقدر شیعه گفت: گروهک داعش مانند یک کودک دبستانی است و عقل سالمی در بدن ندارد.
مرجع عالیقدر شیعه گفت: گروهک داعش مانند یک کودک دبستانی است و عقل سالمی در بدن ندارد.

مرجع عالیقدر شیعه گفت: گروهک داعش مانند یک کودک دبستانی است و عقل سالمی در بدن ندارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی دقایقی پیش در سلسله جلسات کلام و اندیشه اسلامی که در محل مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مفهوم اولویت‌ها در مسئله رعایت دین همانند احترام به والدین است و باید این را بگوییم که انبیا و اولیای ما درجات والایی در زندگی ما و در دوران صدر و بعد اسلام را داشتند.
مرجع عالیقدر شیعه افزود: حفظ قبور اولیا و ائمه اطهار(ع) برای این است که مومنان در کنار آنها به راز و نیاز و عبادت بپردازند تا مسئله تنظیف بشر و جمعیت شکل بگیرد.
وی بیان کرد: ما در این بحث دو مکان داریم که یکی از آنها مسجد است و دیگری بیت که بدین صورت مسجد در آن سقف لازم نیست که نمونه‌اش مسجد الحرام است و بیت ساختمانی است که در برابر سرما و گرما محافظت می‌کند.
آیت الله سبحانی خاطرنشان کرد: باید این آثار معنوی حفظ شود و قبور اولیا را همان طور که از گذشته حفظ کرده‌ایم برای سالیان آینده و نسل‌های بعد هم حفظ کنیم به عنوان مثال این جمعیت تکفیری سابقه دیرین دارد به طوری که در سال ۱۳۰۴ شمسی با کلنگ کفر همه خانه‌ها و عبادتگاه‌های مسلمانان را ویران کردند.
مرجع عالیقدر شیعه ادامه داد: مساجد محترم است و بابی برای خود دارد، پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) فرمودند نه تنها خانه علی و فاطمه از مصادیق این بحث است بلکه برتر از مساجد و ابیات دیگر است.
وی تصریح کرد: این خانه بعد از دوران زندگی پیامبر و فوت جانگداز ایشان مورد هتک حرمت قرار گرفت و عده‌ای سخن پیامبرشان را در همین زمینه نقض کردند و به اهالی مظلوم و بزرگوار آن خانه اهانت کردند.
آیت الله سبحانی بیان کرد: ما اگر بخواهیم اصالت دین خود را حفظ کنیم باید تمام آثار انبیا و اولیای الهی را حفظ کنیم و برای آیندگان آنها را محفوظ نگه داریم تا مبادا صدمه‌ای از سوی تکفیری‌ها و فرقه‌های نو ظهور به آنها وارد شود.
وی با اشاره به اینکه نباید گذاشت مسئله اسلام فراموش و افسانه شود، عنوان کرد: با همین رویکرد در فرهنگ‌های غربی و کشورهای دیگر مشاهده می‌کنیم که حضرت عیسی را قبول دارند و چند ۱۰۰ سال است که به ایشان اعتقاد دارند همان طور که مسلمانان به آن بزرگوار اعتقاد دارند.
مرجع عالیقدر شیعه اظهار کرد: عده‌ای تکفیری دیده‌ایم که آمده‌اند آثار توحید پیامبر و اهل بیت (ع) ایشان را به نام بت‌پرستی از بین می‌برند و با کلنگ به جان این آثار افتاده‌اند و هتک حرمت می‌کنند، اگر دیده باشید بچه‌های دبستانی چون کوچک هستند کتاب‌هایشان را بعداز مدتی پاره می‌کنند و یک جوان دانشگاهی برای اینکه فکر آینده‌اش را می‌کند کتاب‌های خود را جلد کرده و سالم نگه می‌دارد با همین دیدگاه گروهک داعش مانند یک کودک دبستانی است و عقل سالمی در بدن ندارد.
آیت الله سبحانی تصریح کرد: در شهر مکه که شهری به نام پیامبر و نزول آیات وحی است امروز می‌بینیم به جای اینکه بناهای اسلامی و آثار آن حفظ شود شهری متشکل از ساختمان‌های مرتفع و آسمان خراش‌های عظیم شده است و دارد شکل تمدن اسلامی را از بین می‌برد به ویژه اینکه این اتفاق در شهر مکه که میعادگاه مسلمانان جهان است به وقوع پیوسته است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.