ابر مرد تاریخ علی علیه السلام ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۸۷ بازدید

سلام . من امروز در یک سایت خوندم که امام علی(ع) حدود ۱۴۰۰نفر رو کشته.من همیشه در نماز هام از امام علی کمک میخوام.و از وقتی که مطالب اون سایت رو خوندم تفکراتم عوض شده.شخصیت واقعی امام علی چطوری بوده؟؟

اگر دشمن قدار وخونی امثال مغول یا هیتلر به کشور ما حمله کند و نیروهای دفاعی ، با دشمن نجنگند وبترسند و فرار کنند تا دشمن بر کشور مسلط شود و شروع به کشتن پیر و جوان و صغیر و کبیر کند اینگونه نیروهای دفاعی ضعیف و ترسو منفور همه ملتها واقع می شوند . اما اگر این دشمن بی‌رحم به کشور حمله کند و نیروهای دفاعی با جون و دل از کشور و مردم دفاع کنند ، اینگونه نیروهای دفاعی محبوب مردم و ملتها واقع می شوند . این یک مساله عقلی و وجدانی است . حال اگر در میان نیروهای جنگی ، یک فرمانده بسیار شجاع باشد که دمار از روزگار دشمن در آورد ، این فرد بیش از دیگران محبوب واقع می شود . به عنوان مثال سردار سلیمانی را در نظر بگیرید ، او دمار از روزگار داعشی ها درآورد و در عراق ، لبنان ، سوریه ، ایران و بسیاری از کشورها مورد تمجید قرار گرفت .
حضرت علی علیه السلام هزار برابر از سردار سلیمانیها شجاع تر است، طوریکه خداوند متعال در جاهای مختلف صفات پسندیده او مثل شجاعت و ایثار اورا ستوده و از او تعریف کرده است پس جا دارد همه مردم دنیا او را دوست بدارند گرچه مسلمان هم نباشند . ما که به آن حضرت ایمان داریم ، به خاطر همه کمالاتش عاشق او هستیم گرچه هزاران نفر از دشمنان را به خاک افکند . او حتی مورچه ای را به ناحق نمی کشد، شمشیر او جز به حق و برای رضای پروردگار جز از نیام خارج نمی‌شود او انسان مشرک و ملعونی را می کشد که هجوم آورده و می‌خواهد بنیاد دین خدا و مردم مظلوم را بکشد ، اینگونه انسان که دشمن خدا و انسانیت است باید کشته شود و هر کس هم او را بکشد محبوب خدا و دل مردم است .
آنچه مهم است این است که کسی ظالم نباشد ، زیر بار ظلم نرود ، حق و حقیقت را بفهمد ، پیرو حق باشد ، شر اشرار را از بندگان خدا دور کند و دوست‌دار واقعی مردم باشد .
برای آگاهی در باره اقیانوس عمیق وجود امام علی علیه السلام باید دست کم یکبار زندگی آن حضرت را از منابعی مطمئن و معتبر مطالعه کرد .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.