احکام استحاضه -اقسام مستحاضه -وظیفه مستحاضه ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ - ۱۱۰۳ بازدید

سلام علیکم. ببخشید دختری چهارده ساله هستم و دکترم برای تنظیم قاعدگی برام قرص ال_دی تجویز کردن. ولی برخی اوقات با استفاده کردن قرص هم لک بینی دارم. این لک ها ممکنه خون حیض باشه؟


لکه بینی بانوان، اگر به صورت سه روز متوالى و پیوسته باشد و خون در واژن ادامه داشته باشد، حیض محسوب می شود ودر اصطلاح گفته می شود عادت چند روز جلو افتاده است ولی اگر به صورت سه روز متوالى و پیوسته نباشد استحاضه است و روزه صحیح است.استحاضه بر سه نوع است گاهی خیلی کم است که به ان قلیله می گویند وگاهی پوشاک را الوده میکند ومتوسطه گفته می شود و اگر خیلی زیاد بود کثیره میگویند در قلیله فقط باید خود را تمیز کنند و برای هر نماز وضو بگیرند ولی درمتوسطه برای نماز صبح علاوه برتمیز کردن و وضو یک غسل هم لازم است ولی در کثیره برای هر نماز علاوه بر تمیز کردن و وضو برای هر نما ز یک غسل هم لازم است اگر نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا را بلا فاصله بخوانند برای هر دو نماز یک غسل کافی است

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.