اخبار از غیب ۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۲۱۱ بازدید

با سلام و عرض تحیت
ما می دانیم که عالم طبیعت و ماده ، محصور زمان و مکان است اما عالم برزخ ، منزه از زمان و مکان است . با این توضیح ایا می توان اینطور برداشت کرد که ان دسته از علمای ربانی که از اینده خبر می دهند ، دارای چشم برزخی هستند ؟
با تشکر

با عرض سلام.
خبر دادن از آینده توسّط اولیای الهی، از طریق مشاهدات فرامادّی است؛ یعنی شخص، از افق فرازمانی (از افق برزخ یا بالاتر از برزخ) به گذشته و آینده نظر کرده و از گذشته و آینده خبر می‌دهد.
البته خبر دادن از گذشته، از راه ارتباط با جنّ‌ها هم ممکن است؛ البته تا حدودی نه به صورت دقیق و کامل. طبق گزارشات معصومین ـ علیهم السّلام ـ می‌دانیم که در اطراف هر انسانی، شیاطینی از جنّ حضور دارند؛ لذا اینها از حوادث زندگی او خبر دارند. برخی‌ها با این شیاطین مرتبط شده و از طریق آنها، اخبار مربوط به گذشته‌ی شخص را می‌گیرند. امّا جنّ‌ها از آینده خبر ندارند. البته برخی از مرتبطین با جنّها، گاه خبر از آینده هم می‌توانند بدهند، به این صورت که حادثه‌ای را به شیاطین جنّی سفارش می‌دهند و آن را پیشاپیش خبر می‌دهند. مثلاً به شخص خبر می‌دهند که تا آخر این هفته، ماشین تو خراب خواهد شد. بعد یکی از آن شیاطین را می‌فرستند که ماشین آن شخص را خراب کند. این در واقع، خبر دادن از آینده نیست، بلکه آینده سازی برای آن شخص است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.