اختلاف سنی امام علی ع و حضرت زهرا س ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱۶۶۷ بازدید

باسلام نکته اصلی من ازسوال یکی اختلاف سنی بین اما علی وفاطمه زهرابود که جواب داده نشده ونکته دوم هم این نکته است اینکه میگویندفاطمه زهرادر۱۸ سالگی به شهادت رسید وتاآن زمان ۴ بچه به دنیا آورده بودآیا این مطلب باعقل جوردرمی آید که یک زن تا۱۸ سالگی ۴ فرزندبه دنیابیاورد؟مگرجثه اش چقدربود؟

حضرت علی(ع) هنگامی که پیامبر مبعوث شدند ۱۰الی ۱۲ساله بودند یعنی تولد ایشان۱۰ یا ۱۲ سال قبل از بعثت است و در مورد حضرت فاطمه(س) شیعیان معتقدند ۵ سال بعد از بعثت متولد شده اند و دلیلشان هم روایاتیست که از اهل بیت(ع) به دست ما رسیده است چون آنها از فرزندان حضرت فاطمه(س) هستند . پس۱۰ یا ۱۲ سال قبل از بعثت را با ۵ سال بعد از بعثت جمع کنی می شود اختلاف سن حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) یعنی۱۵ یا ۱۷ سال.ازآنجا که مدت زندگی مشترک این دو معصوم حدودا ۹ سال است، آوردن ۴ فرزند امر غریب و بعیدی نیست. در کشور خودما در مناطق گرمسیری و جنوب مثل کرمان سیستان بلوچستان و بنادر جنوبی این امر به وفور اتفاق می‌افتد ، و ربطی به جثه افراد ندارد اگر سلامتی کامل و نیز توانایی زاد و ولد در زوجی باشد داشتتن چند فرزند امری عادی و معمولی است .به نظر می‌رسد ذهنیت شما از اوضاع و شرایط امروز جامعه که میزان فرزندآوری کم و سوءتغذیه رواج دارد آکنده شده لذا با همین ذهنیت شرایط صدر اسلام را تحلیل می‌کنید که درست نیست .
در سرزمین حجاز بخاطر شرایط آب‌هوایی و اقلیم سرزمینی پسران و دختران زودتر شرایط باروری پیدا می‌کنند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.