اخلاق جنسی ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ - ۱۲ بازدید

اخلاق جنسی :
۱- روابط دختر و پسر ، پرسش و پاسخ های دانشجویی ، محمّد رضا احمدی ، نشر معارف

۲-اخلاق و رفتارهای جنسی ، پدیدآورنده : یوسف غلامی ، ناشر: دفتر نشر معارف

چکیده :
اخلاق جنسی :
۱- روابط دختر و پسر ، پرسش و پاسخ های دانشجویی ، محمّد رضا احمدی ، نشر معارف

۲-اخلاق و رفتارهای جنسی ، پدیدآورنده : یوسف غلامی ، ناشر: دفتر نشر معارف

چکیده :
کتاب حاضر در شش فصل با طرح مسائلی چون جایگاه میل جنسی، معیارها و تدابیر در تمایلات جنسی، اعجاز عشق، عوامل پدید آورنده ی عشق و ناکامی در عشق و روابط زنان و مردان، دربرگیرنده ی برخی از این مباحث است: کامیابی در عشق، رابطه ی عشق و سن، عشق در نخستین نگاه، تبدیل عشق به نفرت ، و دلایل تیرگی روابط نظیر ارزیابی های نادرست، ناتوانی در پیگیری روش های صحیح مهرورزی و عاشق شدن به دلایل نادرست.


۳- پسران دوستی ها و عبرت ها، محمد علی کریمی نیا، ناشر: کوثر ادب

۴- دختران، دوستی ها وعبرت ها ، محمد علی کریمی نیا، ناشر: کوثر ادب

۵- تحلیلی تربیتی بر روابط دختر و پسر ، علی اصغر احمدی، انتشارات : انجمن اولیا و مربیان

۶- جوانان در طوفان غرائز ، همت سهراب پور، انتشارات بوستان کتاب قم
۷- بلوغ ...تولدی دیگر ، محمود محمدیان، انتشارات : انجمن اولیا و مربیان

۸- اخلاق جنسی، استاد شهید مرتضی مطهری، انتشارات صدرا
http://www.mortezamotahari.com/fa/BookView.html?BookID=۳۹۱&BookArticleID=۰&AssetID=۱

۹- خود ارضایی یا ارضای انحرافی جنسی، موسسه پژوهشی فرهنگی اشراق، نشر : حسنین
چکیده:
طغیان جنسی یکی از مهمترین و در عین حال پیچیده ترین مسائلی است که اکثریت مردم با آن در گیرند چه این مسأله عامل مهم و زیر بنای انحراف و انحطاط جسمی و روحی را فراهم می سازد. کتاب فوق به بحث خود ارضایی یا ارضای انحرافی جنسی در جوانان اختصاص یافته که ضمن بحث در خصوص چگونگی مبتلا شدن به این بیماری به عواقب آن نیز اشاره شده و راه های درمان آن هم ذکر گردیده است.۱۰-پلک هراس: مخصوص دختران دبیرستانی ، پدیدآورنده: محمود حقیقی ، ناشر: انصار الامام المنتظر (عج)

چکیده :
رابطة دختر و پسر به خاطر بسیاری از پیامدها و خسارت های جبران ناپذیر آن از سوی اکثریت افراد منع میشود، ولی به دلیل حرص و ولعی که ممکن است دامنگیر فرد شود او را از عواقب شوم و خطرناکش غافل میکند. در بیشتر موارد علت برقراری ارتباط جوان با جنس مخالف رنج بردن وی از وضعیت اجتماعی، روانی و خانوادگی خویش است. زمانی که او ارتباط برقرار میکند به نوعی آرامش و اطمینان خاطر دست پیدا میکند که زیاد طول نخواهد کشید. نگارنده در کتابچة حاضر به بررسی روابط میان دختر و پسر و معایب و مضرات اینگونه روابط میپردازد و دختران را نسبت به خطراتی که دربرقراری اینگونه روابط وجود دارد آگاه میسازد. برخی مطالب کتاب عبارتاند از: انگیزه های اغفال در روابط دختر و پسر، پیامدهای این نوع ازدواج ها، توهم، تکیه گاه کاذب، اضطراب، دلسوزی های بی مورد، و تزلزل بنیان خانواده و فساد جامعه.


۱۱-تحلیلی بر روابط دختر و پسر ، پدیدآورنده: حمزه کریم خانی ، ناشر: عطر یاس
چکیده :
این اثر عوامل شکل گیری روابط دختر و پسر را مورد مطالعه و بررسی قرار داده است. نویسنده در آغاز به چگونگی برقراری ارتباط بین پسران و دختران اشاره دارد و بر نقش وظایف والدین در پیشگیری از ناهنجاری های اخلاقی و عاطفی فرزندان خود و آسیب هایی که در اثر این روابط بر فرزندانشان وارد می شود، تأکید می کند. او سپس به تشریح معیارهای اخلاقی برای معاشرت افراد می‎پردازد و به توصیه های دینی در خصوص پوشش و عفاف دختران اشاره می نماید. سرکوب شدن استعدادها، افت تحصیلی، ایجاد جو بدبینی، اضطراب، تشویش و احساس نگرانی، عدم استقبال از تشکیل خانواده، انحطاط اخلاقی را با عنوان آسیب شناسی روابط دختر و پسر یاد می کند. مؤلف در دنباله سخنان خود به عوارض و پیامدهای روابط دختر و پسر در دانشگاه ها اشاراتی می‎نماید و معتقد است پیامدهای منفی روابط نامشروع میان زن و مرد موجب سلب آرامش روانی، از بین رفتن کرامت انسانی، تزلزل باورهای اعتقادی و ایمانی و دیگر تاثیرات مخرب فرهنگی گردیده و اساس خانواده و جامعه را به خطر می اندازد. احکام روابط زن و مرد از نگاه فقهی و شرعی عنوان پایانی مباحث کتاب است.


۱۲-جوانان در طوفان غرایز ، پدیدآورنده: همت سهراب پور ، ناشر: بوستان کتاب قم


۱۳-جوانان و ارضاء غرایز جنسی ، پدیدآورنده: محسن احمدی ، ناشر: شهید فهمیده

چکیده :
در این کتاب، به زبان ساده، راه های کنترل امیال و غرایز جنسی برای مطالعه جوانان و نوجوانان ذکر میگردد.

۱۴-دختران و زنان را دریابید ، پدیدآورنده: حبیب الله فسحت ، ناشر: موسسه فرهنگی هنری و انتشاراتی میرزای شیرازی (نشر امیدواران)

چکیده :
امروزه، یکی از مسایل مهمی که جامعة ما را تهدید میکند، بی بندوباری و بی عفتی برخی از زنان است که باعث اشاعة فحشا گردیده و نوجوانان و جوانان زیادی را در منجلاب گناه و فساد غوطه ور کرده است. از همین رو یازدهمین شماره از مجموعة «سلسله بحث های فرهنگی، اجتماعی و تربیتی» به آسیب شناسی این مسئله و ارائه راهکارهایی در این خصوص اختصاص یافته است. عناوین برخی از مباحث مندرج در کتاب، عبارتاند از: دیدگاههای متفاوت دربارة زنان؛ جریان سیاسی مدافع حقوق زنان در ایران؛ هتک حرمت دختران و زنان؛ مؤثرترین راه جهت پیشگیری از انحرافات اخلاقی؛ زن از دیدگاه اسلام؛ حجاب در ایران باستان و زن و پوشش.

۱۵-درآمدی بر نظام اخلاق جنسی در اسلام ، پدیدآورنده: غلامرضا متقی فر، ناشر: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)


۱۶-علل انحرافات اخلاقی نوجوانان و جوانان و راههای کنترل آن (تربیت جنسی) ، پدیدآورنده: غلامعلی سلیم گندمی ، ناشر: بیت الاحزان فاطمه

چکیده :
بررسی علل «انحرافات جنسی» نوجوانان و جوانان و نقش جامعه و «خانوادهها» در پیشگیری و کنترل این انحرافات است. در این نوشتار ابتدا به بحث درباره بلوغ جنسی و تحولات ناشی از آن پرداخته شده و تحولات جسمانی، عاطفی و عقلانی نوجوانان در زمان بلوغ بیان گردیده است. در ادامه نویسنده به نقش خانواده در تأمین صحیح نیازهای عاطفی، عقلانی و جنسی نوجوانان در سن بلوغ و جلوگیری از انحرافات اخلاقی و جنسی آنان در این دوره حساس از زندگی آنان اشاره کرده و به آسیب شناسی عملکرد خانواده ها در این زمینه پرداخته و پیشنهاداتی در این زمینه به خانوادهها به ویژه والدین ارایه کرده است. وی در ادامه به نقش جامعه و تأثیر محیط اجتماعی در تربیت جنسی نوجوانان و جوانان اشاره کرده و در این میان نقش آموزش و پرورش، مدرسه و نهادهای اجتماعی و فرهنگی در پیشگیری و مهار انحرافات اخلاقی و جنسی را بررسی نموده و عوامل کنترل انحرافات اخلاقی (جنسی) مانند ایمان، کنترل نفس اماره، ازدواج، اشتغال، عفت و پاکدامنی، اصلاح روابط خانوادگی، اصلاح روابط دوستان، ورزش، تفریح و سرگرمی، توبه و قانون را در این زمینه تبیین نموده است.


۱۷-فتنه نفس: غریزه جنسی و خطر خود ارضایی ، پدیدآورنده: نوروز صدری ، ناشر: سبط النبی

چکیده :
در این کتاب عواقب سوء بیماری های ناشی از عمل خود ارضایی بررسی شده است .برخی مطالب کتاب نیز درباره خود ارضایی از دیدگاه دین و دانشمندان بوده افزون بر آن سعی شده خطرات این بیماری از منظر آیات و روایات، و دیدگاه های علمی بررسی شود و در عین حال، راه های پیشگیری و توصیه های آموزشی و تربیتی در این خصوص عرضه گردد .


۱۸-میدانم که جوانی ، پدیدآورنده: محسن عباسی ولدی ، ناشر: سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت پژوهشی و آموزشی

چکیده :
در این نوشتار چند توصیه ی اخلاقی، بیشتر با هدف کنترل غرایز جنسی، با توجه به تعالیم مذهبی برای جوانان ذکر گردیده که از آن جمله است: کنترل چشم و فکر و خیال، روزه، ورزش، حفظ حریم با نامحرم، کنترل در پوشش و لباس، پرهیز از تنهایی، ایمان و ارتباط با خدا، و ازدواج.


۱۹-آرامش طوفانی: پیشگیری و درمان خودارضایی ، پدیدآورنده:سید مصطفی دیانت مقدم ، ناشر: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)


۲۰-آنچه یک جوان باید بداند: ویژه پسران و دختران ، پدیدآورنده:رضا فرهادیان ، ناشر:دفتر تبلیغات اسلامی قم، مرکز انتشارات۲۱-تربیت جنسی: مبانی، اصول و روشها از منظر قرآن و حدیث ، پدیدآورنده: محمدهادی خالقی-علی نقی فقیهی-حسین پورشریف ، ناشر: دارالحدیث

چکیده :
بررسی مبانی، اصول و روش های تربیت جنسی در دوره های کودکی، نوجوانی و جوانی و بیان معیارهای به هنجار و نا بهنجار جنسی و شیوه های پیشگیری از انحرافات جنسی است. پژوهش حاضر تلاش می کند به این پرسش اساسی پاسخ دهد که دین اسلام چه برنامه ای برای تربیت جنسی نسل جوان دارد و این برنامه از چه منطقی پیروی می کند؟ نگارنده سعی کرده است با کاوش در آیات و روایات به آسیب شناسی تربیت جنسی پرداخته و روشهای تربیت جنسی اسلامی را از آنها استخراج نماید و با ذکر نمونه هایی از رفتارهای جنسی نوجوانان و جوانان، به ابعاد انحرافات جنسی پرداخته و اهداف عالی قرآن و سنت را از ازدواج به تصویر بکشد.


ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
اره من هم بایاسمین موافقم.
یذره خیلی بزرگونه است یه وقت بهتون برنخوره.
لطفا داستانها یی بگذارید که روابط جنسی داشته باشه وعبرت امیز باشد
میهمان
خیلی اومدین فلسفیش کردین یکم اموزندش میکردین بدنبود.اگه میشه داستان های عبرت امیز هم بگزارید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.