ادعیه غم و حزن ۱۳۸۷/۹/۱۳ - ۱۸۳ بازدید

اینکه برخی می گویند وقتی دل ما می گیرد، دل امام زمان گرفته است؛ مستند به روایتی است و کلا در مورد گرفتگی دل چه راه حل قرآنی و روایی داریم؟
در روایتی این گونه آمده جابر ابن یزید جعفی میگوید به امام باقر گفتم فدایت شوم برخی اوقات بدون اینکه مصیبتی به من رسیده باشد ویا چیزی پیش آمده باشد محزون وناراحت میشوم به گونه ای که این ناراحتی در صورتم آشکار میشود وخانوده ام اینرا متوجه میشوند امام فرمو د آری ای جابر خداوند عزوجل مومنان را از طینت بهشت خلق نمود ودر آنان نسیمی از روح خودش جاری ساخت به همین جهت مومن برادر مومن است از یک پدر ومادر ودر صورتی که بر روحی از این ارواح در شهری از شهرها مصیبتی وارد شود روح دیگر ناراحت میشود چون ازیک طینت است . {کافی ۲/ ۱۶۶}. در مورد ارتباط این امر با امام زمان روایتی نیافتیم . جهت رفع هم وغم گفتن ذکر لا حول ولا قوه الا بالله توصیه شده است . خواندن این دعا نیز در تعقیب نمازها وارد شده است اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ عَالِمُ الْغَیْبِ وَ الشَّهَادَةِ الرَّحْمَنُ الرَّحِیمُ اللَّهُمَّ أَذْهِبْ عَنِّی الْهَمَّ وَ الْغَمَّ وَ الْحُزْنَ وَ الْغِیَرَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَ مَا بَطَنَ .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.