ازدواج خدیجه ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۳۱۹ بازدید

چقدر نظر میهمان بالا درسته .. شما استدلال هاتون بسیار بسیار ضعیف بوده .. در تمام متن زورکی خواستید یه واقعیتی رو (حتی اگر واقعی هم بوده باشه) بچسبونید به روایات و به عنوان تاریخ مطرح ش کنید. کسی که متنی تحقیقی رو می نویسه خودش نباید قاضی باشه.. باید حقایق رو از منابع مختلف بیان کنه و قضاوت رو به خواننده واگذار کنه .. شما برای رد واقعیتی که خدیجه ازدواج کرده بوده یا خیر استدلال می کنید:" آیا ابتدا با ابوهاله ازدواج کرد یا با عتیق؟! "
و چون در متون تاریخی این سوال جوابش مشخص نیست پس نتیجه می گیرید که کل موضوع از ریشه رد میشه !!
کاملا آخوند وار استدلال کردید و تصور می کنید خواننده احمقه !
کاش وقتم رو صرف نمی کردم و حتی برای شما نمی نوشتم

اگر در یک کتاب تاریخی بنویسند که فلان پادشاه دم داشت ، مطالعه کننده نمی پذیرد چون انسان دم ندارد و امثال سگ و گربه دم دارند . در بررسی موضوعات تاریخی معیارهایی وجود دارد و باید بر اساس آن معیارها تاریخ را بررسی کرد .
مثال : اگر در یک ماخذ تاریخی خلاف قرآن نوشته شده باشد آن را نمی پذیریم چون قرآن صد در صد صحیح است ، پس این مطلب تاریخی را نمی پذیریم . اگر در یک روایت صحیح آمده باشد که پیامبر اسلام را یک زن یهودی مسموم کرد و در یک کتاب تاریخی بنویسد که کسی پیامبر را مسموم نکرد ، این تاریخ را نمی پذیریم .
یکی از معیار های تحقیقات تاریخی به کار بردن عقل است و چنین نیست که هر چه در کتاب تاریخی آمده وحی منزل باشد مثلا در کتاب تاریخی بنویسند که فلان پادشاه دم داشت .
اگر می خواهید دقیق و مستدل در باره ازدواج حضرت خدیجه تحقیق بکنید به کتاب " الصحیح من سیره النبی " نوشته سید جعفر مرتضی عاملی لبنانی مراجعه کنید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.