ازدواج و تحصیل ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۴۱۸ بازدید

،،خدایا،، خوشا راهی که پایانش تو باشی تشکر و سپاس فروان از همکاری و جواب های
تان.اگر این رابطه باعث عقب مانده گی درسی نشود، آیا ادامه این رابطه درست است؟

دانشجوی گرامی؛ ضمن سپاس از همراهی تان با پرسمان، لطفاً توجه داشته باشید به هر حال ازدواج، یکی از مسائلی است که اگر با برنامه و دقت با آن مواجه نشوید، مشکلات جدی در روند تحصیل و کسب دانش ایجاد خواهد شد؛ ولی اگر با بصیرت و برنامه اقدام نمایید نه تنها مشکلی ایجاد نمی شود، بلکه می توانید از آن در جهت پیشرفت و ترقی خود نیز بهره گیرید؛ بنابراین توجه به نکات زیر پیشنهاد می گردد:
- قبل از هرچیز آگاهی های لازم در زمینه آیین وظایف همسرداری، تدبیر امور خانواده و ...را از طریق مطالعه و مشاوره کسب نمایید.
- در انتخاب همسر دقت کافی داشته باشید؛ زیرا همسر می تواند بهترین کمک تحصیلی و یا بدترین عامل افت تحصیلی برای قشر دانشجو باشد.
- همسری انتخاب کنید که نه تنها از جهت انگیزه و علاقه به پیشرفت علمی کفو شما باشد، بلکه در ایجاد و تقویت انگیزه نیز در شما تأثیرگذار باشد.
- قبل از ازدواج با همسرتان از او قول همکاری و تحمل مشقات زندگی دانشجویی را بگیرید.
- برنامه جامعی برای زندگی، کار و تحصیل خود داشته باشید.
- مراقب باشید تحصیل، شما را از وظایف همسری غافل نسازد.
- در هر ازدواجی، مشکلاتی وجود دارد؛ اما آن هایی که ازدواج هایی با دوام دارند خوب دریافتند که بقا و تداوم شیرینی یک زندگی مشترک، در گرو توانایی ها و مهارت های خاصی است که باید به عنوان تضمین کننده ای قابل اطمینان برای خوشبختی، خود را به آن مهارت ها مجهز کنند؛ بنابراین از آموزش مهارت هایی نظیر حل مسئله، مدیریت تعارض و ... غفلت نورزید.۱
پاورقی
۱. رضا وظیفه مند و محمدرضا احمدی، مشاوره همراه، ص ۷۷ و ۷۸.
- برای مطالعه بیشتر در این زمینه به کتاب جلد ۵۶ پرسمان با عنوان «مشاوره همراه»، تألیف رضا وظیفه مند و محمدرضا احمدی، نشر معارف مراجعه کنید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.