ازدواج پاکان -ازدواج ناپاکان ۱۳۹۱/۰۱/۱۷ - ۴۳۰ بازدید

آیه که زنان پاک دادمان برای مردان پاک دامن و ادامش ... یعنی اینکه یک پسرای که دستش به دخترای نخرده دوست دختر نداشته ولی اهل هرزگی و چشم چرونی و استمنابوده ولی توبه کرده باشه نمیتونه بایک دختر با خدا عروسی کنه؟یا منظور از این آیه زناست؟

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامی و عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو و آرزوس بهروزی برای شما در تمام لحظات سال جدید.در پاسخ به سوال شما در ابتدا به بررسی تفسیر آیه مورد نظر می پردازیم و در ادامه نکاتی را بیان می کنیم:
درباره اینکه مراد از «خبیثات» و «خبیثون» چیست نظرات مختلفی بیان شده است که با توجه به قرائن موجود در آیه می توان گفت:«خبیثات» و «خبیثون» اشاره به زنان و مردان آلوده دامان است، به عکس «طیبات» و«طیبون» که به زنان و مردان پاکدامن اشاره مى کند، بنابراین این آیه شامل زنان و مردان ناپاک که آلوده به اعمال منافی عفت هستند، می شود.علاوه بر این حتی اگر فردی به چنین عملی آلوده بوده اما پس از انکه از خواب غفلت بیدار شد از اعمال گذشته خود توبه کرد، دیگر این آیه شامل حال او نمی شود و چنانچه توبه او حقیقی باشد تمام آلودگی های ناشی از گناه از دامن او پاک می شود و چنین فردی می تواند با انسان پاک دامن ازدواج کند.
چند نکته:
۱.همانطور که بیان شد مراد آیه زنان و مردان آلوده به اعمال منافی عفت می باشد و شامل شما نمی شود؛ مضاف بر اینکه شما از گذشته خود توبه کرده اید و با توبه شما تمام آثار گناه شما پاک شده است، بنابراین از این جهت برای شما هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.
۲.در انتخاب همسر لازم است ملاک های همسر مناسب را در نظر بگیرید.(برای آگاهی از این ملاک ها می توانید دوباره با ما مکاتبه کنید)
۳.برای اینکه در انتخاب همسر موفق شوید، به حضرات اهل بیت علیهم السلام بویژه حضرت جواد الائمه علیه السلام متوسل شوید.
در صورت لزوم دوباره با ما مکاتبه کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.