از خدا چه بخواهیم ۱۳۹۳/۶/۱۹

خداوند متعال به فضل و رحمت خویش به انسان اجازه طلب هر نوع درخواستى را اعم از امور مادى و معنوى را داده است که هر کس به قدر همت خود مى تواند از خداوند متعال درخواست نماید.اما در خصوص این که چه دعایى براى آخرت انسان سودمندتر است به روایتى از حضرت على(علیه السلام) اکتفا مى نمائیم.آن حضرت فرموده اند: «به چهار شخص شنوایى داده شده است: پیامبر(صلى الله علیه وآله) و بهشت و آتش و حور العین.
خداوند متعال به فضل و رحمت خویش به انسان اجازه طلب هر نوع درخواستى را اعم از امور مادى و معنوى را داده است که هر کس به قدر همت خود مى تواند از خداوند متعال درخواست نماید.
اما در خصوص این که چه دعایى براى آخرت انسان سودمندتر است به روایتى از حضرت على(علیه السلام) اکتفا مى نمائیم.
آن حضرت فرموده اند: «به چهار شخص شنوایى داده شده است: پیامبر(صلى الله علیه وآله) و بهشت و آتش و حور العین. وقتى بنده نمازش را تمام کرد پس بر پیامبر درود فرستد و از خدا بهشت را بخواهد و به خدا از آتش پناه برد و از او بخواهد که حور العین را به او تزویج کند، زیرا هر کس بر پیامبر(صلى الله علیه وآله) درود بفرستد، دعاى او بالا برده مى شود، و هر کس از خدا بهشت را بخواهد، بهشت مى گوید: خدایا خواست بنده ات را بده در آنچه خواست و هر کس به خدا از آتش جهنم پناه برد، جهنم گوید: خدایا بنده را از آتش جهنم نجات بده! و هر کس از خدا حور العین بخواهد ایشان مى گویند: خدایا به بنده ات آنچه را که خواست عطا کن!». عدة الداعى و نجاح الساعى، ص ۱۶۵. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۱۹۱/۳۱۰۰۲۴)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.