از لحاظ روحی داغونم ... ۱۳۹۱/۱۲/۲۸ - ۱۶۰۳ بازدید

به وقت کار باید کرد تدبیر
چه تدبیری چون وقت کار شد دیر

به وقت کار باید کرد تدبیر
چه تدبیری چون وقت کار شد دیر
خواهر گرامی، از اینکه اعتماد شما به ما باعث درمیان گذاشتن خصوصی ترین مسائل زندگیتان با ما شده است، به خود می بالیم. از بروز این مشکل و پیامدهای ناگوار آن برای شما بسیار متأثر و ناراحت شدیم، امیدواریم که بتوانید با برخورد صحیح و منطقی با آنچه پیش آمده، بتوانید آسیب های آن را به حداقل برسانید. پرسشگر گرامی اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار داده اید بسیار محدود می باشد و ما برای مشاوره و راهنمایی شما نیاز به اطلاعات بیشتری داریم، از جمله میزان ارتباط شما با فرد مورد نظر تا چه حدی بوده است؟ او به چه دلیلی از شما جدا شده است؟آیا شما تمایل به ازدواج با او را دارید؟ و... در صورت لزوم می توانید دوباره با ما مکاتبه کنید و اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار دهید. به هر حال با توجه به اطلاعات موجود در سوالتان نکاتی را متذکر می شویم:
۱.در اولین گام لازم است تا از گناه گذشته خود(هرگونه ارتباط دوستانه با نامحرم گناه می باشد) توبه و به سوی خداوند مهربان بازگشت کنید و مطمئن باشید هر چه گناه شما بزرگ باشد در برابر رحمت واسعه او قطره ای بیش نیست.
۲. به جای رفتارهای احساسی و بدون برنامه ریزی، سعی کنید از این به بعد با داریت و منطق رفتار کنید.
۳. اکنون که او ارتباط خود را با شما قطع کرده است، این موضوع را به فال نیک و هدیه ای آسمانی قلمداد کنید و در صدد بر قراری ارتباط مجدد با فرد مورد نظر نباشید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی با او دوباره مرتبط نشوید. به یاد داشته باشید چنانچه ارتباط شما با او ادامه پیدا می کرد ممکن بود با آسیب های بیشتری روبرو شوید. از اشتباه گذشته خود درس بگیرید و به این نکته توجه کنید فردی که براحتی و بعد از ارضاء نیازهای خود شما را رها کرده است به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و چنانچه دوباره بخواهد با شما ارتباط بر قرار کند دلیلی به غیر از فرصت طلبی و سوء استفاده از شما ندارد. شاید تعجب کنید اما باید بگویم تنها شما نیتسد که با خیانت دوست پسر خود مواجه شده است بلکه ما در مشاوره های خود شاهد تعداد زیادی از دختران هستیم که پس از مدتی توسط دوست پسر خود کنار گذاشته می شوند.
۴. هر چه سریع تر مقدمات ازدواج خودرا فراهم کنید و چنانچه خواستگار مناسبی دارید به او جواب مثبت بدهید، در ضمن به هیچ عنوان با همسر آینده خود درباره این موضوع صحبت نکنید.
۵. از این به بعد سعی کنید زندگی دوباره ای را آغاز کنید و از تجربه های گذشته درس بگیرید برای اینکار:
- ارتباط معنوی خود را با خداوند مهربان و غفار افزایش دهید.
- خاطرات خود را درباره ارتباط با فرد مورد نظر را در برگه ای یاد داشت کنید و احساسات خود را از این واقع را در پایان این نوشته بنویسید، سپس کاغذ مورد نظر را آتش بزنید. با این کار می بینید که چقدر راحت می توان گذشته را فراموش کرد.
- زمانی که خاطرات گذشته به ذهن شما هجوم می آورد، ذهن خود را به مسائل دیگر معطوف کنید.
- از تنهایی به شدت پرهیز کنید.
- ارتباط اجتماعی خود را افزایش دهید.
- با افراد شاد و سرزنده رفت وآمد کنید.
- ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
- بالاترین لذت مطالعه است برای اینکه تا حدی از فشار روانی رهایی پیدا کنید، بهتر است زمانی را برای مطالعه تعیین کنید.
در صورت لزوم دوباره با ما مکاتبه کنید،‌ چشم براه مکاتبات بعدی شما هستیم.
محمد صادق آقاجانیممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
با سلام من دختری هستم ۳۰ساله که الان ۸ سال است با پسری در ارتباطم.
توی این ۸ سال هیچ کس از ارتباط ما باخبر نیست و به دلیل مناسب نبودن شرایط هیچ اقدامی برای ازدواجمون نبود.
چون جفتمون دانشجو بودیم و بعد هم مرحله سرکار رفتن .
توی این ۸ سال من همه جوره این پسرو تامین کردم
الان غریب به یک ساله همه چی خوبه و فقط مونده ازدواج ما اما خانواده ی پسر مخالف این ازدواجن واصلا نیومدن .
اون پسر همچنان منو میخواد در عین حال توقع داره من نیازشو رفع کنم.
اما من خسته شدم گاهی وقتا دلم میخواد بمیرم
به تمام خواستگارام نه گفتم
و الان حکایت اون ضرب المثل خر تو گل گیر کردرو دارم.
از همه مهم تر عذاب گناه های این ۸ سال.
توروخدا یک راهی بگید که گناهم بخشیده شه
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی، دلسوزانه از شما می خواهم به عاقبت این رابطه فکر کنید. به نظرتان تا کی می توانید منتظر بمانید؟چند سال طول می کشه تا اون آقا خانواده خودشو راضی کنه؟اصلا تضمینی هست که در آینده با شما ازدواج کنه؟ به نظر ما به صلاحتان است که تا این فرد خانواده خود را برای خواستگاری رسمی راضی نکرده به هیچ بهانه ای ارتباطی با او برقرار نکنید. اگر واقعا به شما علاقمند است باید هر چه زودتر (مدت زمان کوتاه و تعیین شده ای به او مهلت دهید) از طریق خانواده و از راه خواستگاری اقدام کند. اگر او واقعا شما را می خواهد بهترین راه اثبات این محبت این است که این مشکلات را در راه رسیدن به شما از میان بردارد، در غیر اینصورت باید در عشق و علاقه اش به شما شک کرد که در این صورت باید تمام تلاش خود را برای رهایی از این حس نسبت به او هزینه کنید و ایشان را فراموش کنید.
در مورد احساس گناه و عذاب وجدان؛ بهتر است بدانید هر گناهی قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : ((ان الله یغفر الذنوب جمیعا ; خداوند همه گناهان را می آمرزد. بنابراین در اولین گام لازم است تا از خدای خود عذرخواهی کرده و توبه کنید و توبه ی واقعی این است که به زندگی اصلی خود برگردید واز چارچوب شرع خارج نشوید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.