استاد اخلاق ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۴۳۹ بازدید

با عرض سلام خدمت شما
من و همسرم ۲سال ازدواج کردیم ساکن شهر لاهیجان هستیم، و با توجه علاقه وافری که به مسائل دینی و روشنگری و آگاهی دادن به اطرافیان رو داریم و زمینه فعالیت پیرامون دشمن شناسی در زمینه های (سیاسی،فرهنگی،عرفان،دینی و...)رو در خودمون میبینیم، اما به علت نداشتن راهنما (مخصوصأ در این شهر)و عدم آمادگی و نداشتن روش صحیح قدم گذاشتن در راه،حس درجا زدن و عدم مفید بودن در راه امام زمانمون رو داریم.
عاجزانه ازتون درخواست میکنم،که استاد راهنمایی امام زمانی و دغدغه مند،رو بهمون معرفی کنید،که بتونه به این علایق و ظرفیت هاجامه عمل بپوشونه و جهت درستی بهشون بده.
سوال های زیادی درباره مسائل کوچیک زندگی مشترک گرفته تا بزرگترین هدف خلقت که رسیدن به مقام قرب الهی باشه ذهن مارو درگیر کرده،که اگه بتونیم،راه درست خودمون رو پیدا کنیم ان شاالله با توکل به خدا و عنایت امام زمان میتونیم اطرافیانمون رو هم به راه دعوت کنیم.
نذاریم با کم بودن و غیر قابل دسترس بودن اسادید اخلاق اسلامی و شیعی (خوده من مدت زیادی هست که به دنبال استاد اخلاق پیگیر و دلسوز و دغدغه مند و امام زمانی هستم که نتونستم پیدا کنم،و متاسفانه کسانی مثل استاد رائفی پور و ... هم نه کسانی رو معرفی میکنند،و نه خودشون این کار رو انجام میدن،به نظر بنده نباید کسانی که میخوان تو این راه قدم بردارند رو بدون راهنما رها کرد .
این پیشنهاد که استاد داشته باشند برای جهت دهی صحیح افکار و اعمال شخص باید از طرف بزرگان ما باشه.با عرض سلام خدمت شما
بنده همراه همسرم ساکن شهر لاهیجان هستیم،و با توجه علاقه وافری که به مسائل دینی و روشنگری و آگاهی دادن به اطرافیان رو داریم و زمینه فعالیت پیرامون دشمن شناسی در زمینه های (سیاسی،فرهنگی،عرفان،دینی و...)رو در خودمون میبینیم،اما به علت نداشتن راهنما و عدم آمادگی و نداشتن روش صحیح قدم گذاشتن در راه،حس درجا زدن و عدم مفید بودن در راه امام زمانمون رو داریم.
عاجزانه ازتون درخواست میکنم،که استاد راهنمایی امام زمانی و دغدغه مند،رو بهمون معرفی کنید،که بتونه به این علایق و ظرفیت هاجامه عمل بپوشونه،خیلی سوال درباره مسائل کوچیک زندگی مشترک گرفته تا بزرگترین هدف خلقت که رسیدن به مقام قرب الهی باشه ذهن مارو درگیر کرده،که اگه بتونیم،راه درست خودمون رو پیدا کنیم ان شاالله با توکل به خدا و عنایت امام زمان میتونیم اطرافیانمون رو هم به راه دعوت کنیم.
نذاریم با کم بودن و غیر قابل دسترس بودن اسادید اخلاق اسلامی و شیعی (خوده من مدت زیادی هست که به دنبال استاد اخلاق پیگیر و دلسوز و دغدغه مند و امام زمانی هستم که نتونستم پیدا کنم،و متاسفانه کسانی مثل استاد رائفی پور و ... هم نه کسانی رو معرفی میکنند،و نه خودشون این کار رو انجام میدن،به نظر بنده نباید کسانی که میخوان تو ای راه قدم بردارند رو بدون راهنما رها کرد ، و این پیشنهاد که راهنمایی داشته باشند برای جهت دهی صحیح افکار و اعمال شخص باید از طرف بزرگان ما باشه،ما آدم های مشهوری نیستیم که اجازه ملاقات حضوری با علما رو داشته باشیم،و تنها دسترسی مون هم فضای مجازی و تماس تلفنی هست)ای عدم دسترسی نباید کسی که عاشق این مسیر هست رو بی نصیب و بی هدف قرار بده در برابر کلاس های متعدد شبکه های ماهواره ای و فراگیر عرفان های مزخرف و کفر آمیز کیهانی و... و شاگردان و پیروان شستشوی مغزی شده و مطیع و پر اطلاعاتشون.
ما آدم های مشهوری نیستیم که اجازه ملاقات حضوری با علما رو داشته باشیم،و تنها دسترسی مون هم فضای مجازی و تماس تلفنی هست،که گویا به ایصورت هم نمیشه

یکی از نیازهای جدی جوانان و مردم استاد اخلاق است. در این زمینه هم سوالات فراوانی به ما می رسد که متاسفانه پاسخ درستی برای آن نداریم. این کمبود هم باعث اتلاف نیروی انسانی می شود. تمام کسانی که به کمال رسیده اند استاد اخلاق و عرفان داشته اند و بدون استاد این راه طی نمی شود. طی این مرحله بی همرهی خضر مکن. ظلمات است بترس از خطر گمراهی. استاد اخلاق جایگاه بسیار مهمی در جامعه دارد؛ زیرا حلقه واسط میان حوزه و مردم است. استاد اخلاق، عالمی است که با آشنایی با توحید نظری و عملی، توانایی هدایت انسان ها در مسیر کمال انسانی را دارد و می تواند انسان پروری کند. این کار جنبه تخصصی دارد و کار هر مبلغ و منبری نیست. منبری ها مطالب را به صورت گزینشی و مطابق دلخواه مخاطب عام مطرح می کنند و راهبردی عمل نمی کنند. عالم دینی و استاد اخلاق کسی است که اگر شما یک جوان را به او بسپارید بتواند هویت انسانی او را شکوفا نماید و در او رشد انسانی ایجاد کند. درروایت داریم که العلم علمان علم الابدان و علم الادیان. کار پزشک شناخت بدن انسان و عوامل تاثیر گذار منفی و بیماری زا و عوامل تاثیر گذار مثبت و درمانگر و ارایه راهکارهای درمانی است. روحانی و عالم دینی یعنی کسی که متخصص روح و انسانیت و خداپرستی است و دقیقا مانند پزشک، هم قادر است بیماری های روح انسان را بشناسد و درمان کند و هم علاوه بر کار درمانی، راهبرد و راهکارهای ارتقای وضعیت انسانی را تا مرحله کمال آموزش می دهد. به نظر ما هر روحانی و عالم دینی باید باید استاد اخلاق باشد و در موضوع انسان سازی تبحر داشته باشد. یک روحانی ممکن است کارهای زیادی انجام دهد مثلا روانشناسی هم بلد باشد جامعه شناسی هم بلد باشد طب سنتی هم بلد باشد، هر علمی کمال است، اما کار اصلی عالم دینی انسان سازی است. دلیل این که حوزه نمی تواند استاد اخلاق به طور سیستماتیک تربیت کند این است که تفکر توحیدی در حوزه ترویج نمی شود. استاد اخلاق با تفکر توحیدی ساخته می شود. انسان با توحید ساخته می شود و کسی که توحید ندارد چطور می تواند انسان تربیت کند. پس اصل اولیه و اساسی برای استاد اخلاق آشنایی عمیق با توحید نظری و عملی است. توحید است که اکسیر اعظم انسان سازی است. این نیاز را باید حوزه برطرف کند، ولی متاسفانه در این زمینه کم کاری وجود دارد و در حال حاضر ما با کمبود اساسی در این زمینه روبرو هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.