استخاره با تسبیح ۱۳۹۲/۰۳/۱۲ - ۲۵۴۰ بازدید

روش استخاره با تسبیح ایت الله مرعشی چگونه است ایا کیفیت استخاره به استخاره کننده بستگی دارد؟

در پاسخ به بیان زیر توجه کنید .   ماجرای استخاره با تسبیح که آقا امام زمان عج به مرحوم آیت الله مرعشی تعلیم فرموده اند از زبان خود ایشان   چنین   است : در رابطه با استخاره سخن به میان آمد. سید عرب فرمود : اى سید با تسبیح به چه نحو استخاره مى کنى؟ گفتم :  سه مرتبه صلوات مى فرستم و سه مرتبه مى گویم: «استخیر الله برحمتة خیرة فى عافیة » پس قبضه اى از تسبیح را گرفته مى شمارم، اگر دو تا بماند بد است و اگر یکى ماند خوب است .
فرمود :  این استخاره،دنباله ای دارد که به شما نرسیده و آن این است که هرگاه یکى باقى ماند فورا حکم به خوبى استخاره ندهید بلکه دوباره بر ترک عمل، استخاره کنید اگر زوج آمد کشف مى شود استخاره اول خوب است اما اگر یکى آمد کشف مى شود که استخاره اول میانه است .
منبع :tebyan.net
ب. استخاره روش های مختلفی دارد که در منابع بیان شده است . برخی بزرگان با تسبیح و برخی با قران استخاره می کنند که هر کدام روشی دارند . در مورد استخاره با قران برداشت استخاره کننده از محتوا و پیام ایه در نتیجه استخاره موثر است و این موضوع گاه موجب برداشت های متفاوت از یک ایه می شود .
3. صفای قلب و نورانیت و آگاهی استخاره کننده نیز در رابطه با استخاره موثر است .
 

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید