استخاره دیجیتالی ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۹۵۱ بازدید

استخاره با کامپیوتر و نرم افزار صحیح است و میشود به آنها اعتماد کرد؟

استخاره نوعی قرعه است و خوب است که این مطالب را راجع به استخاره بدانیم :گاهى اوقات علیرغم اینکه همه ى راههاى ممکن یک تصمیم را رفته ایم، بازهم دچار تردید هستیم و اطمینان لازم را براى انجام آن کار یا ترک آن بدست نیاورده ایم در این موارد استخاره مى کنیم یعنى از خداوند طلب خیر مى کنیم. در واقع نقش استخاره در اینجا این است که از نظر روانى یک حالتى را در ما ایجاد مى کند که کار را با یک جدیت و اطمینان بیشترى انجام بد هیم یا اینکه اگر انجام آن به صلاح ما نیست با اطمینان بیشتر آنرا رد کنیم و دیگر دچار وسوسه هاى فکرى از قبیل اینکه اى کاش این کار را انجام نداده بودم یا ای کاش انجام داده بودم نمى شویم. زیرا همه راه هایى که ممکن است رفته ایم و همه ى آنها اتفاق نظر بر این دارند که مثلاً فلان کار را انجام بده. حالا اگر ما آن کار را انجام دادیم و احتمالاً با مشکلاتى مواجه شدیم دیگر خودمان را سرزنش نمى کنیم که چرا من این کار را انجام دادم اى کاش انجام نداده بودم و بالعکس .بنابراین: «اولاً در همه ى کارها نیازى به استخاره نیست ثانیا استخاره حکم نیست بلکه یک راهى است براى اینکه اطمینان ما را به انجام کارى بیشترى مى کند یا اطمینان ما را به ترک کارى افزایش مى دهد البته به شرط اینکه ما اعتقاد به استخاره داشته باشیم.
پس اگر اعتقاد به استخاره نداریم لزومى هم ندارد در کار خود استخاره کنیم.بنابر این مقصود از استخاره ، طلب خیر نمودن از خداوند است نه استخاره ای که مرسوم است. البته استخاره الزام آور نیست ولى چون ازکلام خدا مشورت شده است، مخالفت مناسب نیست.
اما پاسخ :
۱- استخاره دیجیتالی مانند استخاره با قرآن نیست که فردبصیری آن را بگیرد وبه شما پاسخ دهد .
۲- معمولا اگرفرد با تقوی استخاره بگیرد، استخاره نتیجه بهتری می دهد.
۳- به میزان بالا رفتن علم وتقوی، استخاره بهتر ودقیقتری انجام می گیرد.
نتیجه گیری : استخاره صحیح محصول جمع شدن چند چیز دریک فرد است ۱- علم است که قسمتی از آن اکتسابی ، وقسمت دیگری از آن اعطایی وموهبتی است ۲- استخاره مانند علم تعبیر خواب است که بیشتر آن موهبتی واعطایی است ۳- استخاره شخص پرهیزکارومتقی به هدف نزدیکتر است . بنابراین استخاره دیجیتالی قابل اعتماد نیست .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.