استمناء روزه دار- خودداری از انزال منی ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۶۳۲ بازدید

با عرض سلام و خسته نباشید ، در ایام رمضان کسی که استمنا کرده وهنگام اوج لذت از خروج منی جلوگیری کرده اگرمدتی پس از آن آب اندکی از او خارج شود وشک کند که منی است یا نه، آیا گناهکار بوده وغسل گردن او می آید؟لطفا تفصیلا توضیح دهید.

اگر روزه دار خوارضایی کند و لیکن عمل حرام او به حد انزال منی نرسیده باشد و یا از انزال منی جلوگیری کند روزه او باطل نمی شود. و تا به خارج شدن منی یقین پیدا نکند غسل واجب نمی شود.
تذکر: خود ارضایی حرام و گناه کبیره است. عوارض نامطلوبی در دنیا و آخرت دارد .ضررهای زیاد بر جسم و روح انسان وارد می کند. کسی که مرتکب خود ارضایی شده، واجب است توبه کند. از خدا طلب عفو و بخشش نماید. اگر واقعا توبه کند و تصمیم بر ترک گیرد ،خداوند او را می بخشد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خدا همه کسانی که در راه بصیرت و هوشیاری مردم گام بر می دارند و زمینه ظهور حضرت حجه ابن الحسن العسکری العسکری عج الله تعالی فرجه الشریف را فراهم میکنند نصرت عنایت بفرمائید به حرمت محمد و آل محمد اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم،هر کس دوست داره امسال سال ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) باشه به عشق پنج تن آل عبا پنج صلوات جانانه و درست عربی از صمیم قلب بفرسته و برای فرج امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف دعای سلامتی کنه و برای این جانب .... در نماز شبش دعا کنه منم جزء فرمانده ناب و دلپسند امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف انشاءالله باشم،التماس دعای فرج

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.