اشرف پیامبران(ص) ۱۳۹۳/۱۰/۲۰ - ۳۵۷ بازدید

قرآن مجید صراحتا از برتری برخی از انبیا بربعضی دیگر حکم رانده از جمله: A}«تِلْکَ اَلرُّسُلُ فَضَّلْنا بَعْضَهُمْ عَلی بَعْضٍ ...»{A؛ (۲:۲۵۳) و A}«وَ لَقَدْ فَضَّلْنا بَعْضَ اَلنَّبِیِّینَ عَلی بَعْضٍ ...»{A؛ (۱۷:۵۵) از طرف دیگر روشن است که پیامبر(ص) اشرف آنان است. برخی از دلایل فوق برای اثبات این مسأله کافی است علاوه برآن حضرت محمد (ص) خاتم انبیا هستند و دینشان کامل ترین ادیان است و این بی ارتباط با مقام ومنزلت الهی آن حضرت نیست.

قرآن مجید صراحتا از برتری برخی از انبیا بربعضی دیگر حکم رانده از جمله: «تِلْکَ اَلرُّسُلُ فَضَّلْنا بَعْضَهُمْ عَلی بَعْضٍ ...»؛ (۲:۲۵۳) و «وَ لَقَدْ فَضَّلْنا بَعْضَ اَلنَّبِیِّینَ عَلی بَعْضٍ ...»؛ (۱۷:۵۵) از طرف دیگر روشن است که پیامبر(ص) اشرف آنان است. برخی از دلایل فوق برای اثبات این مسأله کافی است علاوه برآن حضرت محمد (ص) خاتم انبیا هستند و دینشان کامل ترین ادیان است و این بی ارتباط با مقام ومنزلت الهی آن حضرت نیست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.