اصرار بر دریافت مهریه ۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۲۵۹ بازدید

سلام دارای دختر۲۰ساله و۱۳ساله هستم ازاول ازدواج تقاضای مهرخود را کردم هنوز۱۰۰۰تومنش رادریافت نکردم باشوهرم زیریک سقف زندگی میکنم هیچ مشکلی هم نداریم ولی دوست دارم مهرم رادریافت کنم چون حق منه.راضی هم نیستم.چون درامد دیگه ای ندارم دوست دارم مهرم رابگیرم جای خیرات کنم.تکلیف شوهرم چیست؟دردین اسلام حق من چی میشود؟چه حکمی دارد؟ کارهای خونه ام را به نحو احسن انجام میدهم تازمانی که مهرم رادریافت نکنم ازکارکردن ناراضی هستم چطوربه حقم برسم باتشکر

خواهر محترم درست است که دریافت مهریه حق شما است و بر شوهرتان نیز واجب است که هر زمان شما درخواست مهریه کردید و امکان پرداخت آن را داشته باشید آن را به شما بدهد. ولی باید توجه کنید که نباید این موضوع بستر اختلاف و ناراحتی بین شما ایجاد کند. اگر به هر دلیل شوهر شما با پرداخت مهریه به شما موافق نیست بهتر است تا فراهم شدن شرایط بهتر و فضای آماده تر موضوع را مطرح نکنید. علاوه بر این توجه داشته باشید که بهترین کار خیر برای شما این است که برای خانواده خود بهترین شرایط را فراهم کنید و فضایی گرم و صمیمی برای خود و همسر و فرزندانتان ایجاد نمایید. هیچ کار خیری در این شرایط بهتر از حفظ خانواده نیست و نباید کاری کرد که خدای نکرده زندگی شما دچار خطر شود و از همه مهمتر آینده فرزندانتان با نگرانی و خطر مواجه شود. خطری که ممکن است با پافشاری شما نسبت به دریافت مهریه در شرایط کنونی که همسرتان قبول نمی کند متوجه زندگی شما شود.البته لازم است همسر شما نیز در پرداخت مهریه شما تلاش نماید و حتی اگر امکان پرداخت یکجای آن نیز ندارد به تدریج آن را به شما بدهد و بداند که مهریه بدهی و دینی است که بالاخره باید پرداخت کند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.