اصرار شوهرم به سکس مقعدی ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ - ۶۵۹۵۰۳ بازدید

سلام من یکسال ازدواج کردم متاسفانه همسرم به رابطه جنسی دخول از مقعد خیلی علاقه مند اما من برایم زجر آور و ناراحت کننده است تقریبا دو هفته است که تصمیم جدی گرفته ام که مانع او شوم او از دست من به شدت عصبانی است
اما من تصمیم خود را گرفته ام لطفا راهنمایی کنید چگونه با وی رفتار کنم و یا چگونه اور را متقاعد کنم که این رابطه جنسی غلط است با سپاس

خواهر محترم در پاسخ به سوال شما ابتدا به احکام نزدیکی از پشت می پردازیم و سپس در رابطه با اشکالات و عوارض این نوع از نزدیکی با شما سخن خواهیم گفت و در پایان راهکارهایی برای بازگشت به رابطه طبیعی به شما پیشنهاد می دهیم.


حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشتحکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت (دُبُر) عبارت است از:


آیات عظام امام خمینى، خامنه اى، صافى، مکارم و نورى: «کراهت شدید دارد». (آیت اللّه نورى، توضیح المسائل، م ۴۵۲ ؛ امام خمینى و آیت اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰ ؛ آیت اللّه مکارم، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع و آیت اللّه خامنه اى، استفتاء، س ۴۲۵)
آیت اللّه سیستانى و آیت اللّه فاضل: «اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست». (آیت اللّه فاضل، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع ؛ آیت اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م ۴۵۰)
آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: «بنابر احتیاط واجب، جایز نیست». (آیت اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج ۲، م ۲۲۸ ؛ آیت اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج ۱، م ۲۶۸ ؛ آیت اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج ۱، م ۲۲۸)
بنابراین از لحاظ شرعی، رابطه جنسی مقعدی جزء تمکین جنسی نمی باشد و زن می تواند با این خواسته شوهرش مخالفت کرده و به او نه بگوید.

عوارض رابطه جنسی مقعدی


۱. یکی از عوارضی که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
۲. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
۳. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
۴. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
۵. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
۶. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
۷. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
۸. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.
۹. در ادامه ی روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
۱۰. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.

راهکارهایی برای رفع مشکل


۱. خوب است شما اجازه اینگونه نزدیکی را ندهید.
۲. با توجه به مضرات جسمی و آزارهای روانی ای که برای شما دارد، عشق حکم می کند که ایشان صرف نظر نمایند.
۳. تا جایی که ممکن است در برابر خواست ایشان مقاومت کنید.
۴. توجه فرمایید که منصرف کردن ایشان نباید در فضای مشاجره آمیز باشد.
۵. اگر لذت این رابطه جنسی با مشاهده تصاویری اینچنین از ماهواره و اینترنت(دیدن فیلم ها یا تصاویر سکس مقعدی توسط آقا)، تقویت می شود؛ جلوی دیدن آنها را بگیرید.
۶. به نحوی ایشان را از این رابطه دلزده کنید. به عنوان مثال از مبتلا شدن به عوارض ناشی از این کار اظهار نگرانی شدید کنید، از اینکه اگر شما یا شوهرتان مبتلا به عوارض آن گردید و دیگران به این موضوع پی ببرند صحبت کنید، اگر احتمالا به برخی از عوارض آن مبتلا شده اید یا اینکه علائمی از بوجود آمدن آن در شما وجود دارد مساله را مطرح کرده و اظهار درد و نگرانی کرده و از او بخواهید که حتما  شما را نزد پزشک ببرد، قبل از رابطه جنسی مدفوع را تخلیه نکنید و در هنگام رابطه یا پس از آن با تخلیه مدفوع بر روی همسرتان در او انزجار ایجاد نمایید. (این راهکارها را مرحله به مرحله انجام دهید. ابتدا با زمینه سازی در رابطه با بوجود آمدن عوارض و بیماری ها شروع کنید، بعد از درد و بیماری شکوه کنید، بعد بگویید که اگر عوارض آن بوجود آید  این مساله را همه خواهند فهمید، بعد از او بخواهید که شما را نزد دکتر ببرد ، و ... و در طی چند روز و یا اگر لازم است چند هفته از این شیوه ها استفاده نموده و او را منصرف نمایید و همزمان با ارائه جذابیت های جنسی زنانه خود و همچنین ارضا کردن او با شیوه های دیگر او را به سمت رابطه جنسی مناسب سوق دهید)
۷. در رابطه جنسی از جلو از پوزیشن‌های مختلف استفاده کنید تا این تنوع، ایشان را جذب کند.
۸. لباس‌های جذاب بپوشید و خود را بیارایید و با ناز و عشوه، او را به اوج تحریک برساند. در این نقطه به او اجازه رابطه از پشت را ندهید و تمایل خود را برای رابطه از جلو ابراز کنید.
۹. در فضایی صمیمی در این باره با او صحبت کنید و از ناراحتی و نگرانی خود بگویید. با او صحبت نمایید و مشکلات احتمالی از جمله احتمال بروز بیماریهای مقاربتی را برایش تبیین نمایید تا انشاء الله از این عمل منصرف شوند
۱۰. تا آنجا که می توانید در برآوردن نیاز جنسی همسرتان از طریق مناسب با او همراهی کرده و هیچ گاه با او در این زمینه مخالفت نکنید.
موفق باشید.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خانم های عزیز و محترم عنایت داشته باشید علاقه همسر شما بعد از ازدواج به سکس مقعدی نتیجه گشاد شدن واژن و دهانه فرج شماست. وقتی همسرتان در یک واژن گشاد عملیات انجام می دهد هیچ تأثیری در ارضای وی صورت نمیگیرد. حال برای اینکه به یک قسمت تنگ مراجعه نماید آنهم مقعد است. این را هم اضافه میکنم که از شماخجالت می کشد بگوید با واژن شما حال نمی کنم و هیچ تأثیری روی لذت من ندارد.
پرسمان
یکی از عوامل تمایل مردان به سکس مقعدی می تواند گشادی واژن باشد که خوشبختانه این مشکل با چند راهکار ساده و استفاده از ژل های بهداشتی تنگ کننده و... قابل رفع می باشد.
میهمان
با سلام و خسته نباشید همه مواردی که سوال کننده ها مطرح کرده اند درست هست و پاسخ دهنده اطلاعی از نه دین نه سیستم بدنی ندارند و مطالبشان نادرست هست روایات در این رابطه
۲. روایت جواز دخول در دبر زن
آیه ۲۲۳ سوره بقره : نِسَاؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتوْا حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ...
"همسران شما محل بذر افشانى شما هستند، بنا بر این هر زمان بخواهید مى توانید با آنها آمیزش نمایید..."
الرّضا (علیه السلام)- عَنْ مُعَمّربْنِ‌خَلّادِ قال لی أَبُو الْحَسَنِ الرِّضا (علیه السلام): أَیَّ شَیْءٍ یَقُولُونَ فِی إِتْیَانِ النِّسَاءِ فِی أَعْجَازِهِنَّ؟ قُلْتُ: إِنَّهُ بَلَغَنِی أَنَّ أَهْلَ الْمَدِینَهْ لَا یَرَوْنَ بِهِ بَأْساً. فَقَالَ: إِنَّ الْیَهُودَ کَانَتْ تَقُولُ إِذَا أَتَی الرَّجُلُ الْمَرْأَهْ فِی خَلْفِهَا خَرَجَ الْوَلَدُ أَحْوَلَ فَأَنْزَلَ اللَّهُ عَزَّوَجَلَّ نِساؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّی شِئْتُمْ مِنْ خَلْفٍ أَوْ قُدَّامٍ خِلَافاً لِقَوْلِ الْیَهُودِ وَ لَمْ یَعْنِ فِی أَدْبَارِهِنَّ.
امام رضا (علیه السلام)- معمّربن‌خلّاد گوید: امام رضا (علیه السلام) از من پرسید: «آنها (مردم) در مورد آمیزش با زنان از نشیمنگاهشان چه حکم می‌کنند»؟ به حضرت پاسخ دادم: «به من خبر رسیده که مردم مدینه، اشکالی در آن نمی‌بینند». حضرت فرمود: «یهود قائل بودند که اگر مرد، با همسر خود از پشت، آمیزش کند، فرزند آنان لوچ می‌شود؛ پس خداوند، آیه‌ی نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ فَأْتُواْ حَرْثَکُمْ أَنَّی شِئْتُمْ را نازل کرد. یعنی برخلاف نظر یهود، می‌توانید چه از پشت (مقاربت از فرج امّا به نحوی که مرد پشت زن باشد) و چه از جلو با زنان آمیزش کنید و معنای آن، دُبُر (پشت) نیست».
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۲، ص۱۵۴ تهذیب الأحکام، ج۷، ص۴۱۵/ الإستبصار، ج۳، ص۲۴۴/ وسایل الشیعه، ج۲۰، ص۱۴۱/ مستدرک الوسایل، ج۱۴، ص۲۳۱/ نورالثقلین/ البرهان الصّادق (علیه السلام)- عَن عَبدِاللهِ ‌بنِ‌ أَبِی یَعفُور قَالَ: سَأَلْتُ أَبَاعَبْدِ‌اللَّهِ (علیه السلام) عَنْ إِتْیَانِ النِّسَاءِ فِی أَعْجَازِهِنَّ. قَالَ: لَا بَأْسَ بِهِ، ثُمَّ تَلَا هَذِهِ الْآیَهْ نِساؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّی شِئْتُمْ قَالَ: حَیْثُ شَاءَ.
امام صادق (علیه السلام)- عبدالله‌بن‌ابویعفور گوید: از امام صادق (علیه السلام) درباره‌ی دخول در مقعد زنان پرسیدم؟ فرمود: «اشکالی ندارد»! سپس این آیه را تلاوت فرمود: نِساؤُکُمْ حَرْثٌ لَکُمْ فَأْتُوا حَرْثَکُمْ أَنَّی شِئْتُمْ فرمود: «هرجا خواست».
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۲، ص۱۵۶ وسایل الشیعه، ج۲۰، ص۱۴۷، ص۷۳/ بحارالأنوار، ج۱۰۱، ص۲۸/ العیاشی، ج۱، ص۱۱۰/ نورالثقلین/ البرهان؛ فیه: «قال حیث شاء» محذوفٌ ابن‌عباس (رحمة الله علیه)- مَعْنَی قَوْلِهِ حَرْثٌ لَکُمْ مُزْدَرَعُ أَوْلَادِکُمْ کَأَنَّهُ قِیلَ مُحْتَرَثٌ لَکُمْ وَ إِنَّمَا الْحَرْثُ الزَّرْعُ فِی الْأَصْل.
ابن‌عباس (رحمة الله علیه)- معنای اینکه [خداوند] فرمود: حَرْثٌ لَّکُمْ این است که بگوید [زن] محل کشت و کشتزار شماست؛ زیرا حَرْثٌ در اصل همان کشت و زرع است.
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۲، ص۱۵۶ فقه القرآن، ج۲، ص۱۴۰ خداوند از زبان پیامبرش لوط که قومش را مورد خطاب قرارداده بود، مى فرماید:
.. آیه ۷۸ سوره هود : .یَاقَوْمِ هَؤُلاءِ بَنَاتی هُنَّ أَطْهَرُ لَکُمْ...
"... گفت: اى قوم من! اینها دختران منند (ومن حتى حاضرم دختران خودم را به عقد شما در آورم )اینها براى شما پاکیزه ترند..."
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، طبق فتاوای مراجع معظم تقلید، نزدیکی با زن از راه دبر، به شرط رضایت زن حرام نیست اما کراهت شدید دارد و فلسفه ی کراهت شدید آن بخاطر آسیبهای مختلفی است که در بر دارد. در مورد آیات و روایات نیز باید عرض کنم که آنها دلالت بر جواز می کنند و کراهت نیز نوعی جواز است با رجحان ترک، به یاد داشته باشید که مراجع عظام تمام ادله ی باب را بررسی کرده و سپس اقدام به صدور فتوا می نمایند. اگر خواهان بحث بیشتری در این خصوص هستید لطفا سوالتان را در بخش درج سوال سامانه قرار دهید تا پاسخ تفصیلی تقدیم حضورتان گردد.
میهمان
من ۲۲ سالمه از ۱۵سالگی خودارضایی داشتم تا الان خیلی تلاش کردم که برای همیشه ترکش کنم ولی چند روز که میگذره دیگه نمیتونم خودمو کنترل کنم واقعا دیگه خستم کرده من یک سال پیش افغانستان بودم و اونجا زن دارم عروسی کردم رابطه من با خانمم فقط از پشت میکردم اون لذت نمیبرد ولی من خیلی لذت میبردم من اصن عاشق باسنم از وقتی که اومدم ایران همش خودارضایی میکنم لطفا کمکم کنید چکار باید بکنم که دیگه از این کار خلاص بشم
پرسمان
اگرچه مشخص نیست که آیا شما در حال حاضر به همسرتان دسترسی دارید یا نه؟ چون اگر به همسرتان دسترسی داشته باشید و نیاز جنسی تان را در رابطه با او ارضا کنید؛ طبیعتاً انگیزه ای برای انجام خودارضایی و روی آوردن به گناه نخواهید داشت. اگر هم به همسرتان دسترسی ندارید باید سعی کنید این دسترسی ایجاد شود و اگر فعلاً مقدور نیست. اگر شما به همسرتان دسترسی ندارید تا نیاز جنسی تان را توسط وی ارضا کنید؛ به ناچار باید نیاز جنسی خودتان را تعدیل کنید و خودتان را از لحاظ ذهنی برای موقعی که به نزد همسرتان می روید و با او همبستر می شود، آماده کنید. در مدتی که دور از همسرتان هستید، توصیه می شود فکر و ذهن تان را از مسائل جنسی و اندیشیدن به آن دور نگه دارید و با حواس گردانی، تغییر موقعیت، جابه‌جایی مکانی و ایجاد مشغولیت‌های فکری و عملی، مطالعه کتاب، مجله و روزنامه و یا با تماشای تلویزیون، گفتگو با همکاران و... موضوع ذهنی‌تان را تغییر دهید تا کمتر اذیت شوید. یکی از مهم ترین عوامل کاهش نیروی غریزه جنسی و شهوت، عدم استفاده از خوراکی ها و مواد غذایی انرژی زاست و در عوض استفاده از مواد غذایی که باعث کاهش نیروی غریزه جنسی می شوند. این را هم بدانید معمولاً زنان علاقه ای به رابطه جنسی مقعدی ندارند؛ علت آن نیز کاملاً مشخص است چون در ناحیه مقعد تقریباً گیرنده جنسی وجود ندارد و زنان از این رابطه نه تنها لذتی نمی برند؛ بلکه به شدت احساس درد می کنند. با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما چنین تمایل خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید. شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد که این کار می تواند تا حدودی از نیاز و تمایل شما به مقاربت از راه مقعد بکاهد.
میهمان
بهتره تمام نظرات را پخش کنید و کمی درک واقعیات را داشته باشید کم تعصب بیجا به خرج بدین تو جواب دادن...خودتان مشکل بیحسی دارید یکی باید خودته تفهیم کنه
میهمان
با سلام لطفا تو این موارد از یک پزشک ویک روانشناس سکسولوژی استفاده کنید..اگر قرار بود رابطه مقعدی اینقدر بد باشه حتی برای مردان هم محیط مقعد پرداز حس گر جنسی لذت بخش نبود چه برسه به زنان.ضمنا اون کسی که داره میگه قاشق را توی دماغ نمیکنن.تحقیقات نشان داده پول و موبایل از کاسه دستشویی هم کثیف ترند پس جاشان توی جیب نیست...خواهشا مثالهای چرت نیارین..ضمنا کسی دیگه در مورد حیوانات گفت که از پشت کاری نمیکنن..خواستم به این بیسواد بگم که ۹۵ درصد حیوانات سالی یک تا ۳ بارذفقط به خاطر تکثیر عمل لقاح انجام میدن نه به خاطر شرع...پس چرت نگین اگر جلو اینقدر واجب بود که طوری زن را خلق میکردند که با یک قطره آب حامله نشه حداقل ۲۰...۳۰...بار باید باید عمل انجام میشد..ِپس اینقدر چرت نگین و جلو جلو نکنین...کمی درک خوبه
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، آنچه نوشته اید به سوی سکس مقعدی جهت یافته است، و توهین هایی که ذکر فرموده اید ذره ای در توجیه رویکردی که دارید کمکتان نمی کند. در اسلام نزدیکی از طریق پشت در صورتی که زن راضی نباشد و یا ضرر داشته باشد حرام است و در صورت رضایت او، کراهت شدید دارد اما حرام نیست و کراهت شدید آن به خاطر آسیب های مختلفی است از جمله آسیب های پزشکی که در منابع داخلی و خارجی معتبر ذکر شده است. بدرود
میهمان
من دوست پسرم خیلی این کارو از پشت دوست داره ولی من میترسم اونم گفته ک اگ این کارو نکنم باهام کات میکنه چیکار کنم ک راضی بشه چون خیلی دوسش دارم لطفا سریع جواب بدید ممنون
پرسمان
اگرچه مشخص نیست که انگیزه و هدف شما از برقراری رابطه دوستانه با جنس مخالف چیست و چرا حاضر شده اید عزت ذاتی خویش را به دست پسری هوسران لگدمال کنید؟ اگر شما انگیزه ازدواج دارید باید از راهش اقدام کنید و از برقراری رابطه دوستانه با جنس مخالف بپرهیزید تا آسیبی متوجه شما نشود.
میهمان
عالی بود
میهمان
من بعد از۲۱سال ازدواج با اصرارشوهرم رابطه مقعدی خیلی دردناکی داشتم بطوری که تحمل نکردم و اجازه ندادم کارشو ادامه بده بهم بگین چکارکنم
پرسمان
اگر شوهرتان اصرار به سکس مقعدی دارد، توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با شوهرتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. البته در کنار آن می‌توانید در روابط جنسی طبیعی و مهبلی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید و روش های مختلف آمیزش مهبلی را امتحان کنید تا همسرتان مجبور نشوید به خاطر تکراری بودن رابطه جنسی و یا هر علت دیگری به روابط نامتعارف مقعدی روی بیاورید و به آن علاقمند گردد. همچنین شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد. در پایان، بهتر است به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست ها مراجعه کنید تا شیوه های مختلف مقاربتی لذت بخش و طبیعی را به شما و شوهرتان ارائه نمایند و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما بدهند. اگرچه رابطه جنسی مقعدی می تواند رابطه ای دردآور باشد، اما اگر زن به این باور برسد که با اینکار آسیبی متوجه او نخواهد شد و خودش نیز به چنین رابطه ای علاقه داشته باشد به صورت ارادی عضلات خود را شل خواهد کرد و در این حالت امکان دخول آلت تناسلی مرد درون مقعد به راحتی و بدون درد صورت خواهد گرفت، اما اگر وی از این مسئله ترس و هراس داشته باشد به صورت ارادی یا غیرارادی عضلاتش سفت خواهد شد و فرایند دخول به سختی رخ خواهد افتاد و دچار درد فزاینده خواهد شد.
میهمان
سلام من هشت ماهی هست که نامزدکردن و کل این هشت ماه روسرااین موضوع دعواداشتیم وقهربودیم اون رابطه ازپشت روسوس داره اما من نه دوس دل رم نه راضی ام وبه شدت از نام زدم متنفرم حالم ازش بهم میخوره تصمیم دارم جداشم میخواستم ببینم قاضی حق روبه کی میده وحکمش چیه
پرسمان
شکی در این نیست که در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند. توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با شوهرتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. علاوه بر این برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدي نخواهید داشت.
میهمان
سلام.من مدتیه عقد کردم اما از ترس اینکه مامانم منو ببره دکتر زنان برای معاینه بکارت نمیتونم با شوهرم راحت باشم.اونم ب ناچار ب رابطه مقعدی رو میاره منم دلم براش میسوزه و قبول میکنم.شمابگید با وجود ی همچین مادری ما چطور ب رابطه مقعدی رو نیاریم!؟میخوام باشوهرم ازجلو رابطه داشته باشم لطفا بگید اگه مادرم خواست ب زور ببرتم دکتر چیکارکنم و چی بگم؟اگه برد دکتر و فهمید چیکار کنم و چی بگم؟تورو خدا زود جواب بدید
پرسمان
این را بدانید دختر وقتی عقد می‌کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می‌کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی‌دانند؛ بنابراین در دوران عقد اطاعت از والدین بر اطاعت از شوهر برتری دارد. این را بدانید بسیاری از حساسیت ها و اِعمال محدودیت های دوران عقد به نفع دختر و پسر بوده و برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و مسائل دیگر است و قصد و غرض سویی در کار نیست. شما نیز اگر در صدد ارتباط جنسی با همسرتان هستید می توانید عروسی را جلو بیندازید و به همه محدودیت ها و محرومیت ها پایان ببخشید. بهترین راه برای حل مشکل، جلو انداختن عروسی و شروع زندگی مشترک است. می توانید به حداقل ها قانع باشید و با برگزاری مراسم عروسی به صورت آسان هر چه زودتر بساط عروسی را راه بیندازید.
میهمان
سلام خسته نباشید من چهار ساله ازدواج کردم تو دوره نامزدی هم رابطه مقعدی داشتم الان که عروسی کردیم بازم بیشتر رابطه ما مقعدی سن من خیلی کم بود ومیترسیدم اما حالا که به هیفده سالگی رسیدم خیلی ازش لذت میبرم شما هم هیچ وقت خواسته شوهرتونو رد نکنید مرد زندگیه یه آدم باید کمی هم شلوغ کاری کنه
پرسمان
اساساً آمیزش جنسی مقعدی در اسلام کراهت شدید دارد و در صورت عدم رضایت زن حرام است؛ اما با شرایطی جایز است. از نظر زوج درمانگران نیز تا زمانی که به رفتار غالبی جنسی و یک رویۀ معمول تبدیل نشده باشد (به طور مثال دو سه ماه یکبار) در صورت تمایل همسران و رضایت همسر اشکالی ندارد. البته در صورتی است که این رفتار تبدیل به رفتار غالب و رویۀ معمول جنسی شود در این صورت در شمار رفتار پرخطر جنسی درآمده و آسیب های مختلف روحی، روانی و اجتماعی در پی خواهد داشت. در صورت تمایل و علاقه همسران به برقراری چنین رابطه ای مرد می تواند با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشود به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز همسران به مقاربت از راه مقعد بکاهد.
میهمان
استفاده ازژل روان کننده وبی حس کننده وموادضدعفونی کننده تاثیری درکاردارد
پرسمان
پرسشگر گرامی! رابطه جنسی مقعدی همواره رابطه پرخطری است که از لحاظ پزشکی مردود است. اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما و همسرتان به تدریج رویه خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید. شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد. روش دیگر این است که تنبیهی برای خود مشخص کنید که هر وقت دخول از راه مقعد را مرتکب شدید این تنبیه را بلافاصله انجام دهید. همچنین سعي نماييد از تکنيک‌هاي انزجار درماني و شرطي‌زدايي استفاده کنيد. لذت سکس مقعدی را با يک امر منزجر کننده ذهني مانند تصور صحنه تهوع‌آور يا خوردن داروي بسیار تلخ (يا با بستن کش به مچ دست‌تان و کشيدن و رها کردن آن و ايجاد درد) پيوند بزنيد و با آن تداعي نماييد تا به تدريج از اين گونه روابط آسیب زا فاصله بگيريد. در نهایت می توانند از اسپری و یا ژل بی حس کننده مثل زایلو ژل (لیدوکایین 2 درصد) استفاده کنید.
میهمان
سلام،من الان ۱۵ساله که با شوهرم رابطه ی مقعدی انجام میدم،تقریبا ماهی سه یا چهار بار این کارو انجام میدیم،تو این مدت نه تنها مشکلی،برام پیش،نیومد بلکه بسیار هم لذت میبرم وبیشتر اوقات خودم برای رابطه ی مقعدی پیش قدم میشم،من و شوهرم هر دو از این رابطه کاملا راضی هستیم،می خواستم بگم پس اینقدر مردم رو نترسونید این رابطه اونقدر هم که شما میگین بد نیست بلکه کاملا عالیه،پس،لطفا بزارید مردم زندگیشونو بکنن و از زندگی شون لذت ببرن،والا این جوابایی که شما میدین کلا آدمو از هر چی رابطه زده میکنه،نکنین اینکارا رو بخدا درست نیست
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، رابطه مقعدی اگر صورت اغلبی بخود گیرد آسیب زا خواهد بود، البته رابطه ی ی جنسی مقعدی در اسلام حرام نیست اما کراهت شدید دارد و البته در صورت عدم رضایت زن حرام می شود، و از نظر زوج درمانگران نیز تا زمانی که به رفتار غالبی جنسی و یک رویه ی معمول تبدیل نشده(بطور مثال دو سه ماه یکبار) اشکالی ندارد. برای دریافت توضیحات بیشتر می توانید سوال خود را در قسمت درج پرسش سایت، وارد کنید تا پاسخ مفصل تقدیم گردد.
میهمان
نظرم به کسانی که شهوت چشم دلشان را کور کرده وبه فکرآمیزش جنسی مقعدی هستنداین است،آیا میشه قاشق غذا خوری را به جای دهان در سوراخهای بینی فرو کرد یا میشه دوشاخه تلفون خونه رو به جای پریز خودش درپریز برق وارد کرد ....! ! !
میهمان
آمیزش مقعدی نتیجه ضعیفی وزایل شدن عقل حاصل از مستی نفس است چرا که حیوانات هم این کارو نمیکنند
پرسمان
همان طور که شما می فرمایید آميزش مقعدي روش معمول و متعارفی برای ارضای جنسی نیست؛ ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی دانند و آسیب های زیادی را برای آن می شمارند. علاوه بر اینکه در مجرای مقعد گیرنده های جنسی وجود ندارد و زنان لذتی از این نوع رابطه نمی برند. طبق تفاسیری که در آیه «نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ؛ زنان کشت‏زار شمایند» وجود دارد مقعد زنان محل کشتزار و بذرافشانی نیست؛ چون اساساً قابلیت رشد و نمو نطفه را ندارد و تنها راه مطمئن برای آمیزش و انعقاد نطفه مهبل زنان می باشد.
میهمان
من دوست پسرم علاقه زیادی به رابطه از پشت داره بعد اتیششم خیلی تنده نمیتونه زیاد خودشو نگه داره چیکار کنم
پرسمان
از لحاظ پزشکی آسیب های متعددی برای سکس مقعدی بیان کرده اند. همچنین بیمارهای عفونی، ویروسی از طریق مقعد راحت تر منتقل می‌شوند. چون درون مقعد حاوی باکتری های زیادی می‌باشد که انتقال ویروس ها از راه مقعد راحت تر انجام می‌گیرد و باعث عفونت و سرایت بیماری به بخش های دیگر بدن فرد می گردد. از سوی دیگر احتمال انتقال و سرایت بیماری های مقاربتی نظیر ایدز، سیفلیس، سوزاک و... به بدن فرد سالم وجود دارد. ضمن اینکه این رفتار پرخطر بین دختر و پسری که بین آنها عقد شرعی خوانده نشده انجام گیرد، گناه بسیار بزرگی است و از نظر احكام الهي و مجازات اسلامی، مجازات چنین کاری در صورت عدم توبه و اثبات آن طبق موازين شرعي، صد ضربه شلاق و در مواردی قتل و اعدام است.
میهمان
خیلی ممنون از راهنماییتان .صمد
میهمان
یکی از دلایلی که از ازدواج کردن میترسم همینه که همسری گیرم بیاد که به سکس مقعدی علاقه داشته باشه. و تظاهر کنه علاقه نداره اما بعد از ازدواج برعکس حرفش عمل کنه. واقعا این فاصله زیاد بلوغ و ازدواج و مسئله باکرگی و صنعت پورن و گروههای دوستی و دیده ها و شنیده ها که خیلیم رابطه لذت بخشیه و اینجور چیزا که به افراد فانتزی یا فتیش رابطه مقعدی میدن نگران کننده هستن.
پرسمان
با عرض سلام پرسشگر گرامی نمی توان از ترس اینکه همسری اینچنین گیر شما بیاید از ازدواج کردن منصرف شوید و ترس به خودتان راه دهید. همه همسران این طور نیستند و فقط چند درصد به این قضیه علاقه دارند و اگر هم همسری اینطور گیر شما بیاید راهکارهایی هم وجود دارد که این مشکل برطرف شود. شما باید در انتخاب همسر دقت داشته باشید. انتخاب همسر يك مسئله چند بعدي است و معيارها و شرايط انتخاب همسر متعدد است. وقتي شما اقدام به انتخاب همسر مي كنيد بايد چند مسئله كلي و اساسي را در نظر بگيريد: الف) همسر انتخابي شما مي بايست تمام معيارهاي اساسي و مهم مورد نظر شما را كه لازمه يك زندگي توام با خوشبختي است را دارا باشد اين بدان معنا نيست كه در تمام اين پارامترها و معيارها صد درصد و كامل باشد ، بلكه به اين معناست كه حداقل نمره قبولي را داشته باشد. ب) فرد مورد نظر شما در كل ، بايد معدل قابل قبولي در معيارهاي مورد نظر شما كسب كند. يعني اينكه وقتي نمره هر يك از معيارهاي ازدواج را كه با هم جمع كرديد، او ميانگين مطلوب را از نظر شما داشته باشد. ج) اگر فرد در يك معيار نمره عالي نگيرد مهم نيست ولي اينطور هم نباشد كه به كلي فاقد آن معيار باشد. بنابراين داشتن حداقل نمره از هر ملاك براي ازدواج شرط مي باشد. د) درست است كه انتخاب همسر مسئله اي مهم و حسّاسي است ولي در عين حال نبايد زياد وسواس به خرج داد. هيچ كس تمام معيارهاي شما را بتمامه ندارد و خداوند كسي را با اين اوصاف نيافريده است. كما اين كه ممكن است نسبت به طرف هاي مقابل شما نيز همين گونه باشد و صد درصد آن طور كه آنان مي خواهند نباشيد. بنابراين، شما در صورتي كه 70 يا60% از معیارهای خود را در كسي يافتيد مي توانيد به همان اكتفا كنيد و بيش از آن را با برنامه اي حساب شده و با اخلاق و رفتار و ارشادات نيكو و صميمانه بسازيد. موفق باشید.
میهمان
سلاماستادخیلی سختگیرهستی از قدیم گفته اندشاه می بخشه ولی وزیر نمی بخشه خب الان خیلی ازسکسوتراپ ها هم میگن این رابطه اگر با رضایت زوجین باشه مشکلی ایجادنمی کنه فقط میگن که نبایداین رابطه جای رابطه واژنی را بگیره علامه طباطبایی هم درتفسیرسوره هود فکرکنم از اما رضا روایت اورده که خداوند این رابطه در این ایه برای زوجین حلال کرده حالا شما شدی کاسه داغتراز اش ببخشیدکه با این صراحت حرف می زنم ما نبایدبا این مطالب وحرف هایی که از نظر پزشکی هنوز اثبات نشده باعث ترس شده وزندگی زوجین را با مشکل ومشاجره ودعوا روبروکنیم.
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، همانطور که فرموده اید این عمل در صورت رضایت زن حرام نیست (اگر چه کراهت شدید دارد) وطبق اعتقاد زوج درمانگران زن و شوهر در صورت تمایل می توانند هر از گاهی (سالی یکی دوبار) برای ارتقاء رضایت مندی جنسی با رعایت جوانب بهداشتی اقدام به برقراری چنین نوعی از عمل جنسی بنمایند ولی باید مراقب باشد که این عمل به صورت رفتار غالبی و رویه ی اصلی در نیاید زیرا عوارض سوء مختلفی دربر دارد. در صورت نیاز به تفصیل بیشتر به قسمت ثبت پرسش سامانه رفته و سوال خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما پاسخ تفصیلی همراه راهکارهای بهداشتی در صورت داشتنچنین رابطه ای تقدیم حضور دارند.
میهمان
سلام.من یه مدت کوتاه بایک زن جوان رابطه داشتم.هم ازعقب هم جلو.بیشترازعقب بود.الان ترکش کردم.چون خودم عقد کردم.امامیلی به زندگی نشون نمیدم.نمیدونم چه حسی درونم هست که امیدبه زندگی درمن کم شده.
پرسمان
پرسشگر گرامي، ارتباط شما در گذشته اشتباه بوده و باید توبه کنید و دیگر به سمت این روابط نروید. باید گذشته را فراموش کنید و به زندگی زناشویی خود تمرکز داشته باشید. آیا بی میلی به زندگی صرف آن قضیه بوده یا علت دیگری هم دارد ؟ آيا از ابتداي ازدواج اين حالت وجود داشت يا اينكه بعدا اینطور شده است؟ مصادیقی رو برای کم شدن امید به زندگی را بیان کنید؟ ميزان ارتباط شما با همسرتان چقدر و در چه حدي است؟ در كدام قسمت از زندگي مشتركتان دچار كمبود و مشكل هستيد كه براي جبران آن به سمت فرد ديگري كشيده شده ايد؟ نوع روابط شما اعم از عاطفي، جسمي و ... با همسرتان چگونه است؟ آيا تصميم داريد بجاي ريشه يابي و درمان مشكل، صورت مسئله را پاك كنيد؟ لطفا علاوه بر پاسخ دادن به اين سوالات، هر مساله ديگري كه ممكن است شما را در رابطه با مسائل جنسي نگران يا ناراحت نمايد را نيز بيان نماييد. ما نیز منتظر پاسخ شما در مكاتبه بعدي هستيم تا با در نظر گرفتن جوانب موضوع راهكارهاي مناسب را خدمت شما تقديم كنيم.
میهمان
عالی پیش ا انتظار
میهمان
من دو سالی هست که تو شرکتی کار می کنم و با رئیسم وارد رابطه شدم و از ترس از بین رفتن باکرگیم و اخراج شدنم از محل کارم تن به سکس مقعدی می دم ایشون آلت بزرگی دارن و دیر انزال هستند بعد رفتن همکارام مجبورم بمونم و هر روز مجبورم تن به خواستشون بدم اینکار نزدیک دو ساعتی طول میکشه البته اولش خیلی درد دارم بعد ۵ دقیقه عادی میشه، برای شروع کار از الت مصنوعی استفاده می کنیم و از ژل لوبریکانت زیاد استفاده می کنیم، می خواستم بپرسم تا کی میتونم ادامه بدم و برام مشکلی پیش نیاد چون خودم هم خیلی راضی هستم و ایشون کارش را خیلی خوب انجام میده ، میخواستم بپرسم برای بهتر کردن رابطمون چه کارهایی میتونم براشون انجام بدم .
پرسمان
اگر آنچه می گوید واقعی باشد و ساخته و پرداخته تخیلات ذهن شما نباشد؛ جای بسی شگفتی دارد که شما به جای اینکه دنبال راهکارهای برای خاتمه دادن به چنین روابط آسیب زایی باشید دنبال بهبود روابط هستید؛ بدون تردید برقراری چنین روابط آسیب زایی خارج از چارچوب‌های شرعی، ضوابط عقلی و ملاحظات عرفی علاوه بر اینکه گناهی آشکار است و آسیب های خاص خودش را به همراه دارد؛ تمامی آثار گناه را در پی خواهد داشت و دیر یا زود آبرو و حیثیت شما و خانواده تان را به باد فنا خواهد داد؛ پس تا دیر نشده باید هوشیار گردید و از مواجهه با چنین موقعیت های پرهیز کنید. ترس از دست دادن موقعیت شغلی و... دلیل بر این نمی شود که شما تمام شرافت و انسانیت خویش را این گونه در دست مردی هوسران لگدمال کنید و ابزاری برای دفع شهوت وی گردید.
میهمان
سلام دوستان سکس مقعدی دربین ما سُنّی مذهب ها، بە گفتەی مُلّاها از طرف پروردگار متعال حرام،وهمچنین پروردگار لعنت کردە همچین آدمهایی رو،با اینکە با درایات و فرمایشات شما همخوانی ندارد، نظر شما چیست؟
پرسمان
در شرع مقدس اسلام و مکتب شیعه، آمیزش جنسی مقعدی به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و برخی دیگر این کار را منوط به رضایت همسر می دانند؛ بنابراین اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد چنین رابطه ای حرام است.
میهمان
سلام شوهرم دوست دارد من در بیرون لباس کوتاه یاچسبان بپوشم اگرهم نپوشم تنبیه میشم بایدچیکارکنم
پرسمان
اطاعت از شوهر تا جايي لازم است كه معصيت الهي نباشد و در امر حرام، اطاعت از شوهر جايز نيست. خواهر ارجمند زن وشوهر حق دارند كه تمام لذت هاي حلال را از هم ببرند. اما پوشیدن لباسهایی که منافات با حجاب اسلامی دارد خارج از منزل درست نیست و بايد از نامحرم پوشانده شود. با اخلاق خوب و زبان متين او را به احكام شرعي و حميت و غيرت و مردانگي آشنا كنيد تا زا شما چنين تقاضايي نداشته باشد. سعي كنيد با پوشيدن لباس دلخواه همسرتان در خانه و وداشتن اتاق خلوت مناسب، براي همسرتان آرايش كنيد. روابط عاطفي و جنسي خودتان را تقويت كنيد. مواظب كانون گرم زندگيتان باشيد
میهمان
سلام شوهرخواهرم خیلی سرقضیه سکس مقعدی باخواهرم جروبحث وحتی دعوامبکنه خواهرم اول اجازه این کارو ب اون داده و الان ب خاطر درد زیاد ومشکلات دیگه اجازه نمیده راه حلی واس منصرف کردن اقایون از سکس مقعد دارید؟ ممنون میشم
پرسمان
اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی دانند و آسیب هایی را برای آن می شمارند. توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با شوهرتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. البته در کنار آن می‌توانید در روابط جنسی طبیعی و مهبلی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید و روش های مختلف آمیزش مهبلی را امتحان کنید تا همسرتان مجبور نشوید به خاطر تکراری بودن رابطه جنسی و یا هر علت دیگری به روابط نامتعارف مقعدی روی بیاورید و به آن علاقمند گردد. همچنین شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد. در پایان، بهتر است به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست ها مراجعه کنید تا شیوه های مختلف مقاربتی لذت بخش و طبیعی را به شما و شوهرتان ارائه نمایند و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما بدهند.
میهمان
اگه تمیزباشه چه اشکالى داره چون وازن بعدزایمان کشادتر میشه مردها به مقعد هجوم میارن خداوکیلى لذتشهم بیشره
پرسمان
اگرچه مهمترین و شایع ترین عامل موثر در گشادی واژن، زایمان ‌های طبیعی است، اما این مشکل با انجام ورزش‌های کف لگن بعد از زایمان و نیز برخی راهکارهای دیگر قابل رفع می باشد. معمولاً زنان علاقه ای به رابطه جنسی مقعدی ندارند؛ علت آن نیز کاملاً مشخص است چون در ناحیۀ مقعد تقریباً گیرنده جنسی وجود ندارد و زنان از این رابطه نه تنها لذتی نمی برند؛ بلکه به شدت احساس درد می کنند. ضمن اینکه آسیب های چنین رابطه پرخطری همچنان باقیست.
میهمان
باسلام .پاسخ هاکامل وکاملامحترمانه هستندتشکر
میهمان
سلام ببخشید من حدود یک سال یا دو سال هست ک دارم خود ارزایی میکنم جدیدا طوری شده ک هروز دارم خود ارزایی میکنم ایا در اینده ممکنه اسپرم من تموم بشه؟ یا امکان داره بهم یاد بدید چگونه ترک کنم؟ سپاس گزارم
پرسمان
با انجام مکرر خودارضایی، مایع منی تان و یا اسپرم های تان کاملاً از بین نخواهد رفت، اما ممکن است کاهش یابد و مهمتر از آن آسیب ها و عوارض ناخوشایند خودارضایی به سراغ تان بیاید؛ بنابراین باید سعی کنید خودارضایی را برای همیشه ترک کنید. مطمئن باشید اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخوهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید. همان طور که گفتیم جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند. هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
من شخصا به این نتیجه رسیدم که هرچیزی روکه اسلام حرام اعلام کرده حتما برای بدن ضرر داشته یکی ازنزدیکای من هشت سال مدام بچه دارمیشدن وممنوعیت رابطه داشتن بخاطرسقدهای مکررومجبورشده بودبه رابطه مقعدی والان دوساله که رابطه نداره ولی متاسفانه عوارضش مونده ایشون یه زن جوان هستن نه کنترل مدفوع دارن نه کنترل بادمعده وبارها ابروشون جلوی نامحرم رفته والان خیلی پشیمونه ولی چاره ای نداره
پرسمان
همین گونه است که می فرمایید.
میهمان
سلام میخام با شوهرم از مقعد رابطه داشته باشم ولی شوهرم راضی نمیشه ک ازپشت باهام رابطه داشته باشه من خیلی دوست دارم ولی اون رد میکنه میگه حرامه ولی گفتند که اگه زن راضی باشه اشکالی نداره
پرسمان
معمولاً زنان علاقه ای به رابطه جنسی مقعدی ندارند؛ علت آن نیز کاملاً مشخص است چون در ناحیه مقعد تقریباً گیرنده جنسی وجود ندارد و زنان از این رابطه نه تنها لذتی نمی برند؛ بلکه به شدت احساس درد می کنند. البته برخی از زنان ممکن است تحت تأثیر فیلم های مستهجن و مبتذل قرار گرفته باشند و احساس کاذبی در آنها در خصوص سکس مقعدی شکل گرفته باشد و تمایل به این کار داشته باشند و یا به خاطر ترس از بارداری تن به رابطه مقعدی دهند. از آنجا که اساساً دریچه مقعد برای رابطه جنسی قرار داده نشده است به نظر می رسد ارتباط جنسی مقعدی هم برای فاعل و هم برای مفعول دردناک و آسیب زاست و عمده زنان از چنین رابطه ای از سوی شوهرانشان گله مند هستند و شکایت دارند. اساساً خالق آفرینش، زن و مرد و همة موجودات را به گونه ای خلق نموده است که برای ارتباط جنسی از طریق مهبل و واژن نه تنها مشکلی نداشته باشند؛ بلکه از این رهگذر بهترین و بیشترین لذت را ببرند و همین مسئله انگیزه آنان را برای تداوم نسل و تحمل مشکلات زندگی افزایش دهد. خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع است و آمادگی پذیرش و گنجایش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به راحتی دارد، اما در رابطه جنسی مقعدی چنین خاصیتی وجود ندارد و متأسفانه آسیب های متعددی وجود دارد که ایجاد درد دردناک، خراش، خونریزی ابتلا به برخی بیماری ها و... از جمله آسیب های آن است. اگر رابطه جنسی مقعدی همراه با خشونت باشد، طبیعتاً آسیب دیدگی آن بیشتر است و احتمال خراش و شکاف در مقعد و به دنبال آن خونریزی شدید و نیز شل شدن دریچه مقعد و بی اختیاری مدفوع وجود دارد. از نظر پزشکی ثابت شده که رابطه جنسی مقعدی همواره یک رابطه پرخطر است، حتی با وسایل پیشگیری؛ هیچ پزشک حاذقی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلماً هیچ نظریه ای علمی تحقیقاتی معتبری مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده، بر عکس، این رابطه همیشه از نظر علم پزشکی نقض گردیده است. توجه داشته باشید که در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار آسیب پذیر و حساس می باشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد شود سریعاً واکنش نشان می دهند. رابطه جنسی از راه مقعد یا کلاً وارد شدن هر شئی درون مقعد باعث باز شدن و آسیب دیدگی رشته های عصبی نواحی مقعد و دریچه خروجی مقعد شده و باعث می شود که آن به درستی کار خود را انجام ندهد؛ یعنی از قدرت ارادی خارج می شود و به مرور زمان، امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن آن از بین می رود. در این صورت، ناخواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد خارج می شود و گاهی لکه هایی از مدفوع در لباس زیر دیده می شود. از جهتی دیگر، سایر بیمارهای عفونی، ویروسی از طریق مقعد راحت تر منتقل می شوند. چون درون مقعد حاوی باکتری های زیادی می باشد که انتقال ویروس ها راحت تر انجام می گیرد. این باکتری ها با شستشو هم از بین نمی روند، به همین خاطر این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود؛ شما نیز اگر چنین تمایلی دارید بهتر است فکر و ذهن تان را از این قضیه منصرف کنید و به سکس مهبلی و واژینال که نوعی سکس طبیعی است، بیندیشید.
میهمان
اگر شکایت کنم به دادگاه که همسرم نزدیکی از مقعد میخاد حکمش چی میشه؟
پرسمان
طبق نظر مقام معظم رهبری؛ نزدیكی از دبر(مقعد) كراهت شدید دارد و احتیاط در ترك آن است مخصوصاً اگر زن راضی نباشد و در صورتی كه موجب اذیت او شود حرام است. بنابر نظر تمام مراجع از جمله آیت الله بهجت و آیت الله مكارم شیرازی نزدیكی از پشت در صورتی كه زن راضی نباشد و یا ضرر داشته باشد حرام است و فرقی بین زمان حیض و غیر آن نیست اما اگر راضی باشد و ضرر هم نداشته باشد كراهت شدید دارد. اگر شوهرتان شما را ملزم به سکس مقعدی می کند در ابتدا بهتر است با گفتگو نظر وی را برگردانید و وی را به سکس طبیعی راغب کنید. اگر تلاش های شما و دیگر مشاوران به نتیجه نرسید، شما می توانید از شوهرتان شکایت کنید تا قانون مانع آزار و اذیت وی گردند.
میهمان
آیا ممنوعیت اسلام در مورد نزدیکی از عقب ممنوع بودن دخول هست؟ آیا تخویض جایز است (لا پایی)
میهمان
از پشت همسرم رابطه گناه است
پرسمان
مطابق نظر مقام معظم رهبری؛ نزدیكی از دبر(مقعد) كراهت شدید دارد و احتیاط در ترك آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی كه موجب اذیت او شود حرام است. بنابر نظر تمام مراجع از جمله مرحوم آیت الله بهجت و آیت الله مكارم شیرازی نزدیكی از پشت در صورتی كه زن راضی نباشد و یا ضرر داشته باشد حرام است و فرقی بین زمان حیض و غیر آن نیست اما اگر راضی باشد و ضرر هم نداشته باشد كراهت شدید دارد، ولی نزدیكی در حال حیض از پشت بنا بر نظر مرحوم ایت الله بهجت ره بنابر احتیاط واجب جایز نیست اگر زن راضی نباشد و یا ضرر داشته باشد حرام و گناه است اگر زن راضی نباشد و یا ضرری داشته باشد حرام است در غیر این دو صورت كراهت شدید دارد ولی حرام نیست. حكم نزدیكی با همسر از پشت عبارت است از: آیات عظام امام خمینى، خامنه‏اى، صافى، مكارم و نورى: كراهت شدید دارد.آیت‏اللّه نورى، توضیح‏المسائل، م 452؛ امام خمینى و آیت ‏اللّه صافى، توضیح‏المسائل مراجع، م 450؛ آیت ‏اللّه مكارم، تعلیقات على العروة، احكام الحیض، السابع و آیت ‏اللّه خامنه‏اى، استفتاء، س 425.آیت ‏اللّه سیستانى و آیت‏اللّه فاضل: اگر زن راضى باشد، كراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست.آیت ‏اللّه فاضل، تعلیقات على‏العروة، احكام الحیض، السابع؛ آیت ‏اللّه سیستانى، توضیح‏المسائل مراجع، م 450.آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: بنابر احتیاط واجب، جایز نیست.آیت ‏اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج 2، م 228؛ آیت ‏اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج 1، م 268؛ آیت ‏اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج 1، م 228. بسیاری از پزشکان از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی سکس مقعدی را صحیح نمی دانند و آسیب هایی را برای آن می شمارند.
میهمان
سلام من الان ی ماهه ک نامزد کردمو ب دلیلی باکره بودن از روزی ک نامزد کردیم هر روز سکس از مقعد داشتیم.ایا خیلی ضرر دارد اگر ما تا عروسی هرروز این کار را تکرار کنیم.
پرسمان
تردیدی در این نیست که از لحاظ قانونی و شرعی دختر و پسری که باهم عقد شرعی می خوانند و به هم محرم و زن و شوهر می گردند، می توانند از همان لحظه جاری شدن خطبه عقد نزدیکترین روابط زناشویی و جنسی را با هم داشته باشند و از وجود هم لذت ببرند، بنابراین باتوجه به اینکه بین شما عقد شرعی خوانده شده است، ارتباط جنسی شما با همسرتان اشکال شرعی ندارد. اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی دانند و آسیب هایی را برای آن می شمارند. شما نیز اگر می خواهید آسیبی متوجه تان نشود، بهتر است به جای روی آوردن به سکس مقعدی به معاشقه بدون دخول بپردازید و از تنش های جنسی تان بکاهید.
میهمان
سکس ازمقعدمن خیلی دوست دارم خیلی حال میده امام صادق فرموداگرزن راضی باشدگناه نیست.بیشترروحانیون هم دوست دارن.پس زیادگیرنداید.خانمهاهم دوست دارن.نچران نباشید.
پرسمان
پرسشگر گرامی! چه بپذیرید چه نپذیرید در هر صورت رابطۀ جنسی مقعدی همواره رابطه پرخطری است که از لحاظ پزشکی مردود است. اساساً دریچه خروجی مقعد برای روابط جنسی ساخته نشده است و افرادی که به این نوع رابطه پرخطر روی می آورند باعث آسیب دیدگی آن می گردند. با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما به تدریج رویه خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید.
میهمان
برای جلوگیری و ادامه این آمیزش حین کار مقعد و روده خود را ناگهانی تخلیه کنید بعد از چند بار دیگر حتی به آن فکر هم نخواهد کرد
پرسمان
یکی از تکنيک هاي مؤثر برای پرهیز از سکس مقعدی استفاده از تکنيک هاي انزجار درماني و شرطي زدايي است. لذت سکس مقعدی را می توان با يک امر منزجر کننده ذهني همراه کرد و با آن تداعي نمود. تخليه محتویات روده در هنگام سکس مقعدی می تواند این انزجار را در شریک جنسی ایجاد نماید.
میهمان
سلام چگونه به همسرم بگم همخوابی با هم داشته باشه و راضیش کنم در دو اتاق جدا تنها میخوابیم و نشده که دونفری با هم خوابیده باشیم
پرسمان
مكاتبه شما با اين مركزبازگو كننده گرايش هاى فكرى و عقيدتى پاك و تحسين برانگيز و گوياى حُسن اعتماد به اين مركز است. در مورد سوال بايد خدمت شما عرض نماييم در عين ساده بودن اما جوانب مهمى را در بر دارد و بعلت عدم توضيح بيشتر دچار ابهام است. چند مدت است که ازدواج کردید؟ از چه مدت شوهرتان در این قضیه بی تفاوت شده است؟ شوهرتان اصرار بر رابطه مقعدی دارد؟ آیا مشکل جنسی در رابطه جنسی با شما دارد؟ و... لطفا توضیحاتی بیشتر در مورد مشكل خودتان ارائه دهید. در صورت تمايل مي توانيد در مكاتبه بعدي با بيان جزييات بيشتر ما را در ياري رساندن به خودتان همراهي نماييد.
میهمان
س. خانمم حدودن یه سالی میشه التماس میکنه برای سکس از پشت. من خودم هم دیوانه پشتم، فقط میترسم عوارضش عود کنه، اگر راهی هست ممنون میشم وعمری دعاگو
پرسمان
پرسشگر گرامی! با توجه به عوارض جسمی و آسیب‌های روحی و روانی مداومت بر این نوع عمل جنسی نامتعارف و غیرطبیعی لازم است که شما و همسرتان به تدریج رویه خود را از این رفتار پر خطر به سوی رفتار جنسی طبیعی و سالم سوق دهید. شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز همسران به مقاربت از راه مقعد بکاهد. روش دیگر این است که تنبیهی برای خود مشخص کنید که هر وقت دخول از راه مقعد را مرتکب شدید این تنبیه را بلافاصله انجام دهید. همچنین سعي نماييد از تکنيک‌هاي انزجار درماني و شرطي‌زدايي استفاده کنيد. لذت سکس مقعدی را با يک امر منزجر کننده ذهني مانند تصور صحنه تهوع‌آور يا خوردن داروي بسیار تلخ (يا با بستن کش به مچ دست‌تان و کشيدن و رها کردن آن و ايجاد درد) پيوند بزنيد و با آن تداعي نماييد تا به تدريج از اين گونه روابط آسیب زا فاصله بگيريد. در پایان، بهتر است به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست ها مراجعه کنید تا شیوه های مختلف مقاربتی لذت بخش و طبیعی را به شما ارائه نمایند و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما و همسرتان بدهند.
میهمان
عوارض همجنسگرائی
پرسمان
همجنس گرایی در هر جنس عوارض خاص خود را دارد . در عین حال مهمترین عارضه در مردان و زنان همجنس باز عفونت مقاربتی است. در زنان به طور مشخص عفونتهای سوزاک، کلامیدیا تراکوماتیس،تریکومونا واژینالیس و ایدز شیوع دارند. در مردان التهاب رکتوم(پروکتیت)،کولیت(التهاب روده بزرگ) و آنتریت(التهاب روده کوچک) به وسیله عوامل عفونت زایی مانند نیسریا گنوره،ترپونم سیفلیس، و کلامیدیا تراکوماتیس شایع است . ایدز نیز از بیماریهایی است که مردان همجنس گرا را تهدید میکند. در مردان و زنان همجنس گرا از آنجا که ساک زدن امری عادی است عفونت گلو با باکتریهای نامعمول مانند باکتری عامل سیفلیس و سوزاک دیده میشود.
میهمان
چرا نمیشود با زن بزرگتر از خود ازدواج کرد
پرسمان
بزرگتر بودن سن دختر از پسر در ازدواج در شرایط عادی به خاطر مشکلات و آسیب هایی که دارد توصیه نمی شود و مورد تأیید روانشناسان و کارشناسان ازدواج نیست. علت ممنوعیت این گونه ازدواج ها، محذوریت های روانشناختی و مشکلاتی است که به صورت طبیعی در این گونه ازدواج ها مشاهده می شود. رویۀ اغلب افراد در طول تاریخ نیز نشان می دهد که مردان از همسران خویش بزرگتر هستند؛ به همین جهت اكثر كارشناسان معتقدند كه در شرایط عادی لازم است سن پسر چند سالی بیشتر از دختر باشد تا خللی در مدیریت خانواده و روابط زوجین و انجام وظایف آنان ایجاد نگردد و همچنین زن همیشه برای شوهرش جذابیت داشته باشد. این مطلب مبنای فرهنگی نیز دارد و فرهنگ عمومی جامعه اقتضا می كند سن پسر چند سالی بزرگتر باشد؛ زیرا مدیریت خانواده معمولاً به عهده مرد است و نفقه زن نیز بر مرد واجب است این مسائل را كه كنار هم بگذاریم بهتر است این تفاوت سنی باشد. توضیح مطلب اینکه: 1. چون پسر، چند سال ديرتر از دختر به بلوغ جنسي مي رسد (حدود 4 سال)، پس بهتر است كه دختر زودتر از پسر ازدواج كند و موقع ازدواج سن پسر بيشتر از سن دختر خواهد بود. دختر از لحاظ مختلف رشدي جلوتر از پسران هستند پس زودتر از پسران آمادة ازدواج مي گردند. 2. از آنجا كه مديريت زندگي بر عهدة مرد مي باشد، در زندگي مشترك بهتر است كه مرد از لحاظ سني نسبت به زن بزرگتر باشد تا مديريت زندگي را كه بر عهدة اوست به نحو مطلوبي بر عهده گرفته و به انجام رساند. ارشديت سني مرد نسبت به زن، زمينة مساعدي را فراهم مي كند تا وي از تجربه، پختگي و درايت بيشتري برخوردار باشد و بتواند زندگي را به نحو شايسته اي هدايت كند. 3. وقتي سن زن چند سالي كمتر از مرد باشد، اطاعت پذيري او از مرد به عنوان سرپرست خانواده بيشتر و راحت تر خواهد بود مضافاً بر اينكه زن هميشه دوست دارد همسرش فردي، مقتدر، توانا و پناهگاه مطمئني براي او باشد و اگر زن و مرد از نظر سني در يك سطح باشند هيچگاه زن چنين تصوري را از شوهرش ندارد و او را در حد خودش مي بيند، اما اگر شوهر چند سالي بزرگتر باشد و از تجارب بيشتري برخوردار باشد زن احساس مي كند همسر او كسي است كه شايستگي هاي لازم را براي اداره منزل دارد و مي تواند در پناه او يك زندگي آرامش بخش داشت. 4. زن به دليل زايمان های متعدد، شير دادن و ... زودتر از مرد شكسته مي شود و بزرگ بودن سن دختر باعث مي شود بعد از يك دهه زندگي و آوردن چند فرزند شادابي زن در حد شادابي و نشاط مرد نباشد و چه بسا مطلوبيت او نزد شوهر كم شود؛ بنابراين براي پيشگيري از مسئله كاملا طبيعي و زيستي بهتر است اين تفاوت سني همواره بين زن و شوهر باشد تا همواره زن از نشاط كافي برخوردار باشد و مطلوبيت او نزد شوهرش كاسته نشود. ممكن است بگوييد مرد هم بايد براي همسرش مطلوبيت داشته باشد، بله اين حرف درست است اما همان طور كه متذكر شديم مردها به دليل عدم زايمان و متحمل نشدن فرزند داري و فرزندپرورشي ديرتر از زنان دچار شكستي و چين و چروك صورت و بدن مي شوند. 5. نياز است كه آقايان قبل از ازدواج، علاوه بر بلوغ جسمي و فكري، به استقلال اقتصادي نيز برسند، كه اين به زمان بيشتري نياز دارد و با توجه به زمانبر بودن این نیاز ضرورت بزرگتر بودن مرد از زن اثبات می شود. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد بزرگتر بودن سن دختر در ازدواج از سن پسر جز در موارد نادر توصیه نمی شود تا از بروز مشکل پیشگیری به عمل آید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.