اصلاح صورت-آرایش دختران-اصلاح ابرو ۱۳۸۹/۰۴/۰۶ - ۳۶۳۹ بازدید

در خصوص اصلاح صورت دختران مجرد چند سوال برایم مطرح است:۱- با توجه به اینکه در جامعه فعلی اکثر دختران مجرد صورت و حتی ابروی خود را اصلاح می کنند، آیا چنین امری به عنوان عرف جامعه تلقی می شود؟
۲- در پرسش و پاسخ قبل فرمودید: اصلاح صورت از نظر اسلام اشکالی ندارد ولی از نظر عرف اشکال دارد؛ در این صورت آیا با توجه به شرایط فعلی جامعه ما اصلاح صورت برای یک دختر مجرد گناه محسوب می شود؟
۳- بین ابروی دختر و زن چه تفاوتی وجود دارد که اصلاح ابرو برای دختر حرام است و در صورت اصلاح ابرو باید از نامحرم پوشانده شود ولی برای یک زن اشکال ندارد؟
۴- نظر شما(مراجع تقلید) راجع به اصلاح ابرو به صورت دخترانه برای یک دختر چیست؟(فقط ابرو را مرتب می کنند ولی آنرا باریک نمی کنند.)
۵- ضمن تشکر از پاسخگویی خوب شما، خواهشمندم در پایان هر پاسخ منبع مورد استفاده را ذکر بفرمایید تا در صورت نیاز و جهت کسب اطلاعات بیشتر بنده و دیگر دوستان بتوانیم به آنها رجوع کنیم.

فرقی بین حکم اصلاح ابروی دخترها وخانم ها وجود ندارد واکثر مراجع می فرمایند ابروی اصلاح شده ویا رنگ وتاتو شده باید از نامحرم پوشانده شود ونمایان کردن ان در برابر نامحرم حرام است پس اگر از نظر خانواده دختر، اصلاح ابرو مشکلی نباشد به شرط پوشش در مقابل نامحرم ازجهت شرعی اشکالی ندارد.
استفتائات موجود در مرکز ملی پاسخگویی.

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
اگه قراره بپوشونیم چرا برداریم😐😒کلا هرکاری میکنیم حرامه ...هم این دنیاجهنمه هم اون دنیاقراره بریم جهنم
پرسمان
سلام علیکم، دین داری سخت نیست ،آرایش وآراسته بودن نه تنها منعی ندارد بلکه سفارش دین اسلام است ،لکن درجای خودش برای خود وهمسر ومحارم،سعی اسلام بر این است که بیرون منزل تحریکات جنسی نباشد ومردم راحت وآسوده به کاروتلاش بپردازند،ظاهر شدن با آرایشهای گوناگون سبب سلب آرامش روانی جامعه می شود لذا اسلام نهی کرده است ،بیرون منزل باید آراسته وساده باشد.ما می توانیم همین جا را بهشت کنیم وهم بهشت آخرت را کسب کنیم با اندکی مطالعه ورعایت

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.