اصلاح صورت-آرایش دختران-اصلاح ابرو ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸۱ بازدید

سلام،ببخشید من یک دختر چهارده ساله هستم و مادرم به من با هزاران بار خواهش و تمنا اجازه داد که موهای پشت لبم را بردارم و دغدغه ی دیگری برایم ایجاد. شد و ان گرفتن موی وسط ابرو هایم بود،و امشب در سایت سرچ کردم و متوجه شدم که پیامبر گرامی اسلام (ص)این کار را حرام اعلام کردند و نمص نامیده اند و فرقی در بین برداشتن موی ابرو و صورت قرار نداده اندخواستم بدانم با توجه به شرایط امروز جامعه مه از هر ده دختر شش هفت نفر از انها موی ابروی خود را برمیدارند،و اگر کسی برندارد است نما میشود،ایا برداشتن ابرو با انکه پیامبر اعظم(ص)در باره اش نهی نموده اند و انرا گناه کبیره اعلام کردند،جایز است یا خیر

فرقی بین حکم اصلاح ابروی دخترها وخانم ها وجود ندارد واکثر مراجع می فرمایند ابروی اصلاح شده ویا رنگ وتاتو شده باید از نامحرم پوشانده شود ونمایان کردن ان در برابر نامحرم حرام است پس اگر از نظر خانواده دختر، اصلاح ابرو مشکلی نباشد به شرط پوشش در مقابل نامحرم ازجهت شرعی اشکالی ندارد.استفتائات موجود در مرکز ملی پاسخگویی.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.