اصلی ترین دلیل محرومیت ما از وجود امام زمان(عج) ۱۳۹۶/۳/۳۰اصلی ترین دلیل محرومیت ما از وجود امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: مدعیان تشیع، در بزنگاه ها و سر فرصت، خوب عمل نمی کنند و عرصه را فورا به دشمن واگذار می کنند.


به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال آینده نگاری ایرانیان می نویسد:
اصلی ترین دلیل محرومیت ما از وجود امام زمان(عج)

خبرگزاری شبستان: مدعیان تشیع، در بزنگاه ها و سر فرصت، خوب عمل نمی کنند و عرصه را فورا به دشمن واگذار می کنند.


به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال آینده نگاری ایرانیان می نویسد:اصلی ترین علت محرومیت ما از وجود امام زمان(عج) و درک عصر نورانی ظهور، شکل گیری فرهنگ خمودگی و خیانت است. ظهور در بستری از اعتماد، قدرت، ایثارگری و مجاهده شکل می گیرد و انقلاب جهانی مهدوی به پیروزی می رسد. سستی و بدعهدی ما، منافی با ظهور امام زمان(عج) است و باعث طولانی شدن آن می شود.

وقتی به جامعه شیعی در طول تاریخ نگاه می کنیم در بیشتر مواقع شاهد دو چالش و نقص بزرگ در آن هستیم:

یکم، ضعف و سستی و بی ارادگی عجیب عموم مدعیان تشیع و ولایت است؛ بخصوص در جایی که حکومت و قدرت را هم در دست دارند و باید نهایت جدیت و مجاهدت و تلاش را داشته باشند و بر اقتدار و توانایی های خود بیفزایند.

دوم، خیانت و عهدشکنی آنها در طول تاریخ بخصوص از سوی خواص و نخبگان! این خیانت دردناک ترین و ویرانگرتر مساله ای است که در میان عموم مدعیان شیعه است. به طوری که بعد از شهادت امام حسین، هیچ یک از امامان اعتمادی به وعده ها و دعوت ها و امکانات شیعیان نداشتند و هیچ قیامی را با تکیه به ادعاهای شیعیان شروع نکردند.

در واقع این مدعیان تشیع، در بزنگاه ها و سر فرصت، خوب عمل نمی کنند و عرصه را فورا به دشمن واگذار می کنند. در فتنه ها و ابتلاها و آزمایش ها، به سرعت مردود می شوند و نیروی انقلابی و مبارز را به تحلیل می برند و امید هر رهبری را بر باد می دهند. آنان به راحتی گرفتار تزویر و دروغ و عوام فریبی و دنیا گرایی می شوند و به همه آرمان ها و اهداف والای دینی پشت می کنند. به همین جهت معتقد به خنگی تاریخی آنان هستم.

متاسفانه عموم مردم در این دو مشکل ( خمودگی و خیانت) تابع و پیرو نخبگان و خواص جامعه هستند که بزرگ ترین ضربه ها را به کیان شیعه وارد کرده اند. این مساله تاثیر مستقیم و منفی در ظهور امام زمان دارد. یعنی همان طور که بد عهدی و عدم اقدام به موقع شیعیان و ضعف و فتور آنها ، باعث غیبت امام زمان شده ، موجب طولانی شدن آن هم گشته است.

در واقع باید پرسید امام زمان(عج) با تکیه و اعتماد به کدام نیرو و فرهنگ، قیام کند و به یاری و نصرت چه کسی مطمئن باشد؟ ما که آشکارا دنیا را بر امام خود ترجیح می دهیم ...

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.