افضیلت عزادارى یا نماز اول وقت؟ ۱۳۹۱/۰۸/۲۸ - ۲۷۹ بازدید

کدام افضل است و کدام انسان را به فلاح مى تواند برساند اگر بنا باشد فقط یکى را انتخاب کنید بر اساس روایات و احادیث نماز اول وقت را انتخاب مى کنید یا اشک و عزادارى بر ابا عبد الله(علیه السلام)؟

اگر چه گریه بر حضرت سالار شهیدان از اهمیت فراوانى برخوردار است و از مستحبات موکد مى باشد و تاثیرات تربیتى فراوانى دارد، ولى در عین حال با نماز که مهمترین واجب الهى است، قابل مقایسه و سنجش نیست. در هر صورتى نماز از مهمترین واجبات فردى اسلام است و تنها چیزى که بر آن اولویت دارد، حفظ اسلام و کیان نظام اسلامى است. البته باز این موضوع نیز باعث نمى شود که نماز به تاخیر بیافتد و نماز اول وقت از مهمترین عبادات تاثیر گذار و انسان ساز اسلام است. هدف اصلى امام حسین احیا دین و زنده کردن دستورات الهى و روح بخشیدن به نماز بوده است، از همین رو خود امام حسین(علیه السلام) در ظهر عاشورا نماز خواند و حاضر نشد در صحنه جهاد و جلوى تیرباران دشمن نماز اول وقت را به تاخیر اندازد.
بنابراین پیرو حقیقى آن حضرت باید به امورى مانند نماز که مورد توجه آن بزرگوار است عنایت خاص داشته باشد تا رضایت ایشان را جلب نماید. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: 119/310024)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.