امادگی ازدواج ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۵۴۰ بازدید

سلام، بزرگوار، بنده نمی دانم با بعضی سایت ها مثل مرکز ملی پاسخگویی به سوالات شرعی همین مساله را خواستم آنها گفتند ازدواج بدون کار به معنای فقط به فکر خود بودن است و این که خوشبختی طرف دیگر در دست شماست بنده هم جمله دوم را قبول دارم ولی این تناقضات مرا آسیب می رساند که عده ای کارشناس موافق هستند جوان ازدواج کند باب روزی باز می شود وعده ای نظر آنها عکس است حالا بنده و افرادی شبیه این بنده حقیر چکار کنیم ؟

دوست گرامی. کسی که در صراط مستقیم حرکت می کند و زندگی صحیحی دارد یعنی بنده خدا است و وقت خود را بیهوده نگذرانده و به موقع درس خوانده و مدرک گرفته و به موقع خود را برای کار کردن و شغل داشتن و ازدواج کردن آماده می کند این افراد دچار مشکل نمی شوند و قرآن کریم در مورد این افراد می گوید وقتی در صراط مستقیم حرکت می کنی و به خدا توکل داری و کارهایت را به خدا سپرده ای دیگر نگران چیزی نباش و به موقع ازدواج کن خداپشتیبان تو است و در نمی مانی.
اما کسی که در صراط نیست و عیاشی کرده و وقت خود را بیهوده سپری کرده و درست زندگی نکرده است و بنده خدا نبوده است این آدم دچار مشکلات زیادی می شود و نباید توقع داشته باشد که بدون آمادگی ازدواج کند و همین طور گتره تمام مشکلات او رفع شود و بی حساب مثلا شغل پیدا کند و همه چیزش درست از کار درآید.
بنابراین تناقضی در کار نیست. اگر کسی در ریل صحیح جلو می رود همه کارهایش به موقع درست می شود ولی کسی که در ریل نیست به چالش می خورد و خدا به او کمکی نمی کند. نه اینکه نخواهد کمک کند خدا می خواهد به او کمک کند بلکه این شخص خودش در معرض کمک خدا نیست و روی ریل و صراط مستقیم نیست تا از کمک خدا بهره مند شود. اینطور می شود که کارها خراب می شود و جور در نمی آید
بنابراین همه چیز بستگی به خود شما دارد. اگر در مسیر صحیح حرکت کرده اید همه چیز به موقع درست می شود و اگر راه را اشتباه رفته اید خوب نباید توقع داشته باشید که همه چیز درست انجام شود.
البته یک موقع هم هست که ما راه را درست رفته ایم اما مشکلات و چالش هایی در بیرون و جامعه هست که مانع می شود. این موارد دیگر دست ما نیست و باید برای رفع آنها به خدا توکل کنیم و صبور باشیم تا حل شود. دعا و نذر و توسل و توکل برای این موارد است تا خدای متعال با عنایت خاص خود بندگان خود را به کمال و سعادت برساند. انشاالله موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.