امام حسین(ع) در قرآن ۱۳۹۱/۰۵/۰۹ - ۵۶۱ بازدید

آیه ای که راجع به شهادت امام حسین (ع) و آیه ای که در مورد خانواده و اختلاف هست، چیست؟

در پاسخ به ایات مورد نظر توجه کنید .الف.آیاتی که در برخی تفاسیر بر امام حسین ع تطبیق داده شده است : سوره مبارکه فجر : یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ (27) ارْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً (28) فَادْخُلِی فِی عِبادِی (29) وَ ادْخُلِی جَنَّتِی (30))ترجمه:
27- تو اى روح آرام یافته!
به سوى پروردگارت بازگرد در حالى هم تو از او خشنودى و هم او از تو خشنود است.
29- و در سلک بندگانم داخل شو.
30- و در بهشتم ورود کن
ب. آیه در مورد اختلاف خانوادگی و راه حل آن
وَ إِنْ خِفْتُمْ شِقاقَ بَیْنِهِما فَابْعَثُوا حَکَماً مِنْ أَهْلِهِ وَ حَکَماً مِنْ أَهْلِها إِنْ یُریدا إِصْلاحاً یُوَفِّقِ اللَّهُ بَیْنَهُما إِنَّ اللَّهَ کانَ عَلیماً خَبیراً (نساء / 35 ))
و اگر از جدایى و شکاف میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یک داور از خانواده شوهر، و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید (تا به کار آنان رسیدگى کنند). اگر این دو داور، تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها کمک مى کند زیرا خداوند، دانا و آگاه است (و از نیات مه با خبر است ) .
وَ إِنْ خِفْتُمْ شِقاقَ بَیْنِهِما فَابْعَثُوا حَکَماً مِنْ أَهْلِهِ وَ حَکَماً مِنْ أَهْلِها إِنْ یُریدا إِصْلاحاً یُوَفِّقِ اللَّهُ بَیْنَهُما إِنَّ اللَّهَ کانَ عَلیماً خَبیراً (35)
و اگر از جدایى و شکاف میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یک داور از خانواده شوهر، و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید (تا به کار آنان رسیدگى کنند). اگر این دو داور، تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها کمک مى کند زیرا خداوند، دانا و آگاه است (و از نیات همه، با خبر است).

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.