امام خمینی(ره)-زیارت امام رضا(ع) ۱۳۹۰/۸/۱۸ - ۳۸ بازدید

حضرت امام خمینی رحمه الله ارادت خاصی به امامان معصوم و از جمله امام رضا علیه السلام داشتند و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، چند بار در فرصت های مختلف به زیارت ایشان شتافتند. شهید محراب آیت اللّه صدوقی می گوید: «ما مسافرت هایی با امام به مشهد مقدس برای انجام زیارت کرده ایم. ایشان در آن مسافرت ها، اخلاق پدرانه ای با ما داشتند». حضرت امام با ارادت قلبی به اهل بیت علیهم السلام همواره به آن بزرگواران متوسل می شد و در مواقع حساس، از آنان کسب تکلیف می کرد.
حضرت امام خمینی رحمه الله ارادت خاصی به امامان معصوم و از جمله امام رضا علیه السلام داشتند و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، چند بار در فرصت های مختلف به زیارت ایشان شتافتند. شهید محراب آیت اللّه صدوقی می گوید: «ما مسافرت هایی با امام به مشهد مقدس برای انجام زیارت کرده ایم. ایشان در آن مسافرت ها، اخلاق پدرانه ای با ما داشتند». حضرت امام با ارادت قلبی به اهل بیت علیهم السلام همواره به آن بزرگواران متوسل می شد و در مواقع حساس، از آنان کسب تکلیف می کرد. از جمله یکی از رابطان ایشان درباره پیام امام در مورد لایحه ضد اسلامی انجمن های ایالتی و ولایتی برای رساندن به شهرهای استان خراسان می گوید: هنگامی که برای آخرین بار به حضور ایشان برای دریافت آخرین پیغام ها و سفارش ها رسیدم، حضرت امام به من فرمودند: «شما مستقیما قبل از هر کاری در مشهد به محضر علی بن موسی الرضا علیه السلام مشرف شوید و از حضرت کمک بخواهید».(دیدار یار، زینب خاتون جلال کمالی،گلبرگ ، ش ۷۰)
بعد از شروع حوادث مربوط به انقلاب اسلامی و نقشی محوری که حضرت امام (ره) در رهبری ملت و هدایت این جریان عظیم الهی بر عهده داشتند و مسائلی از قبیل زندان ، تبعید ۱۵ ساله و سپس مشکلات مربوط به پیروزی انقلاب اسلامی و محدودیت های ناشی از رهبری از یک سو و کهولت سن و برخی بیماری ها، همه سبب شد که حضرت امام (ره) نتوانند به سایر شهرها از جمله مشهد مقدس مسافرت نمایند. هر چند ایشان همواره در بیانات و مناسبت های مختلف ، ارادت و علاقه خویش را به امام رضا (ع) و بارگاه ملکوتی ایشان ابراز می کردند تا آنجا که در فرمایشی می فرمایند: « پایتخت حقیقی ایران مشهد است .» که این موضوع بیانگر اوج ارادت و علاقه ایشان به آن امام همام می باشد . (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۵۸/۱۰۰۱۰۴۱۶۱)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.