امام مهدی (عج) بعد از ظهور ، چگونه بین ما زندگی خواهد کرد ؟ ۱۳۹۱/۶/۱۴ - ۳۹ بازدید

قرار نیست بلافاصله بعد از ظهور امام زمان(ع) قیامت بر پا شود تا این سؤال پیش آید که اگر قیامت نشود، حضرت چه خواهد کرد.
قرار نیست بلافاصله بعد از ظهور امام زمان(ع) قیامت بر پا شود تا این سؤال پیش آید که اگر قیامت نشود، حضرت چه خواهد کرد.
طبق روایات وقتی امام زمان(ع) ظهور کرد و ظالمان و ستمکاران را نابود کرد و حکومت عدل و معنویت و امنیت را تشکیل داد این حکومت سالیان بسیار طولانی ادامه خواهد یافت و مردمان بسیاری از این حکومت و دوران طلایی زندگی بهره‌مند خواهند شد و بعد از آن قیامت خواهد شد؛ یعنی، دولت امام مهدی(ع)، آخرین حکومت و دولت خواهد بود. اما نه کوتاه و زودگذر بلکه ابتدا حضرت مهدی(ع) خود حکومت می‌کند و بعد از یک عمر طبیعی، رحلت می‌کند، ولی حکومت را امامان دیگر ـ که زنده شده و به دنیا برگشته‌اند ـ ادامه می‌دهند و مردم از نعمت حکومت امام معصوم سالیان طولانی استفاده می‌کنند.
البته ممکن است این فکر از یک روایت ایجاد شده باشد؛ زیرا احادیث متعددی از پیامبر(ص) وارد شده که می‌فرماید: «حتی اگر یک روز هم از عمر دنیا باقی باشد، خداوند آن روز را به قدری طولانی می‌کند که امام زمان ظهور کند».
باید دقت کرد که روایت حالت تاکید و حتمی بودن ظهور را می‌رساند؛ یعنی، مطمئن باشید که ظهور واقع می‌شود، نه اینکه واقعاً یک روز قیام می‌کند و بعد در همان روز قیامت می‌شود!! این کار حکیمانه‌ای نیست که هزاران سال انتظار همه پیامبران در یک روز ۲۴ ساعته تمام شود.
بنابراین حضرت بعد از ظهور سال‌ها بین مردم زندگی و آنان را هدایت و راهنمایی می‌کند. مردم نیز تحت تعلیم امام، به مراتب بالای بندگی و انسانیت نائل می‌شوند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
نمیدونم یعنی الان وظعیت ظهور چجوره؟نزدیک ایا تا ده سال اینده هست؟ایا یک انسان گناه کار میتونه تو اون موقع ظهور به مای امام بیفته امام میبخشه؟

سوال شما با شناسه ۹۴۳۰۶۸ و گذرواژه jygyz ثبت گردید.
جهت مشاهده ی پاسخ به آدرس زیر مراجعه نمایید:
http://www.porseman.org/q/aservice.aspx?logo=images/right.jpg

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.