امام و انقلاب اسلامی از دیدگاه اندیشمندان جهان ۱۳۹۱/۴/۱۳ - ۵۱ بازدید

امام در‌کلام رهبر:
امام خمینی( رحمت الله علیه) شخصیتی آن چنان بزرگ بود که در میان بزرگان و رهبران جهان و تاریخ، به جز انبیا و اولیای معصومین (علیهم‌السلام )به دشواری می‌توان کسی را با این ابعاد و این خصوصیات تصور کرد.


... او اهل خلوت، اهل عبادت، اهل گریه نیمه شب، اهل دعا، تضرع، ارتباط با خدا، شعر و معنویت و عرفان و ذوق و حال بود. آن مردی که چهره او دشمنان ملت ایران را می‌ترساند و به خود می‌لرزاند و آن سد مستحکم و کوه استوار، وقتی که مسایل عاطفی و انسانی پیش می‌آمد یک انسان لطیف، یک انسان کامل و یک انسان مهربان بود.
گویا حسین را می‌دیدندامام در‌کلام رهبر:
امام خمینی( رحمت الله علیه) شخصیتی آن چنان بزرگ بود که در میان بزرگان و رهبران جهان و تاریخ، به جز انبیا و اولیای معصومین (علیهم‌السلام )به دشواری می‌توان کسی را با این ابعاد و این خصوصیات تصور کرد.


... او اهل خلوت، اهل عبادت، اهل گریه نیمه شب، اهل دعا، تضرع، ارتباط با خدا، شعر و معنویت و عرفان و ذوق و حال بود. آن مردی که چهره او دشمنان ملت ایران را می‌ترساند و به خود می‌لرزاند و آن سد مستحکم و کوه استوار، وقتی که مسایل عاطفی و انسانی پیش می‌آمد یک انسان لطیف، یک انسان کامل و یک انسان مهربان بود.
گویا حسین را می‌دیدند
استاد شهید مرتضی مطهری(رحمت الله علیه):


ندای امام خمینی(رحمت الله علیه) از قلب فرهنگ و اعماق تاریخ و از ژرفای روح این ملت برمی‌خاست، مردمی که در طول چهارده قرن حماسه محمد ‌(صل‌الله‌‌علیه‌و‌آله)،زهرا (علیها‌السلام)، حسین (علیه‌السلام)، زینب (علیها‌السلام)، سلمان و ابوذر و صدها هزار زن و مرد دیگر را شنیده بودند و این حماسه‌ها با روحشان عجین شده بود، بار دیگر همان ندا را از حلقوم این مرد شنیدند و علی و حسین را در چهره او دیدند ... مردمی که سال‌ها این آرزو را که در زمره یاران امام حسین علیه‌السلام باشند در سر می‌پروراندند به ناگاه خود را در صحنه‌ای این‌چنین مشاهده کردند،گویاحسین علیه‌السلام را به عینه می‌دیدند کربلا و حنین، بدر، احد، تبوک، خیبر ... را می‌دیدند.


امام و معجزه پیش‌گویی‌های سیاسی:


مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران برای ما(روس‌ها)نامه حضرت امام به گورباچف بود که در آن به رهبری شوروی تذکر داده شد که در فرایند پروستریکا مواظب باشید در باتلاق غرب گرفتار نشوید و اگر گورباچف به این نصایح امام توجه می‌کرد دچار این گرفتاری نمی‌شد. بابورین(نماینده مجلس دومای روسیه) اگر ما پیش‌گویی‌های آیت ‌الله خمینی را در آن پیام جدی می‌گرفتیم امروز قطعاً شاهد چنین وضعیتی(فروپاشی شوروی و ضعف روزافزون روسیه) نبودیم، آیت ‌‌الله خمینی توانست اثر بزرگی در جهان بگذارد و من معتقدم ایشان فراتر از زمان می‌اندیشید و در بعد مکان نمی‌گنجید.
گورباچف(آخرین رییس‌جمهور شوروی)
مردی از یادآوران
شهید سید‌‌ مرتضی آوینی:


امام خمینی(رحمت الله علیه) پیامبر تازه ای نبود، اما او از یادآوران بود، از مخاطبان «انت مذکر» که عهد فطری مردمان با خداوند را به آنان یاد‌آوری کرد و پس از چند قرن که از هبوط بشر در مصداق جمع کلی می‌گذشت چون اسلاف خویش از ابراهیم و اسماعیل و محمد صل‌الله‌علیه‌و‌آله دوره‌ای از جاهلیت را شکست و عصر دیگری از دین‌داری را آغاز کرد، این عصر تازه را باید عصر امام خمینی(رحمت الله علیه) نام نهاد.
مهمترین دست‌آورد قیام الهی امام(رحمت الله علیه)
حضرت آیه‌الله مصباح یزدی(حفظه‌الله):


مهمترین دست‌آورد حرکت امام خمینی(رحمت الله علیه) احیای دین و دین‌گرایی در جهان معاصر بود؛ به‌گونه‌ای که به برکت این حرکت نه‌تنها پیروان دین اسلام بلکه پیروان دیگر ادیان از جمله مسیحیت نیز حیاتی دوباره یافته و در نتیجه گرایش به دین و دین‌داری در سایر ملل نیز افزایش یافت.


... دست کم دو قرن لازم است تا[ امام ره و] تأثیری که ایشان در جامعه بشریت گذاشته دقیقاً ارزش‌یابی شود.
فصل بیداری دانشمندان
دکتر مهدی گلشنی(رییس انجمن فیزیک ایران و رییس پژوهشکده علوم انسانی):


شما اگر وضعیت بیست سال پیش اروپا، آمریکا را با حال مقایسه کنید[می‌بینید] اصلاً قابل قیاس نمی باشد. حتی هفت- هشت سال پیش را که من با حال مقایسه می‌کنم تفاوت بسیار است ...


چند سال قبل برای سمینار(تعبیر فیزیک نسبیت) در لندن بودم. بحث کیهان شناسی مطرح بود یک فیزیک‌دان فیلسوف بلژیکی در ضمن آن که داشت راجع به یک مدل کیهان‌شناسی صحبت می‌کرد اسمی از خدا آورد، که یک فیزیک‌دان آمریکایی(از دانشگاه آکسفورد) گفت: در کنفرانس فیزیک جایی برای آوردن اسم خدا نیست! این را من خودم شاهد بودم اما الان(بعد از انقلاب اسلامی) وضعیت آن چنان تغییر کرده که چهار سال پیش انجمن آمریکایی پیشرفت علم که بزرگترین انجمن علمی آمریکاست و بسیاری از شخصیت‌های برجسته علمی آمریکا عضو آن هستند، سمیناری برگزار کرد، که در آن سمینار برای اولین‌بار غیر از جلسه‌های موازی که معمولاً در رابطه با کنفرانس‌ها می‌گذارند، یکی دو جلسه هم درباره «رابطه علم و دین» قرار داده بودند. این جلسات آن چنان شلوغ بود که بقیه جلسه‌ها را تحت شعاع قرار داده بود و سروصدای اولیای سمینار را درآورد، یعنی وضعیت این‌چنین تغییر کرده است.
صدایی که جهان را به لرزه درآورد
پروفسور حمید مولانا:


به عقیده من هیچ صدایی در قرن بیستم مثل صدای امام، جهان را به لرزه در نیاورد. حضرت امام پس از جنگ جهانی، اولین شخصیتی بودند که به صورت جهانی «طلسم سکوت» را در مقابل طاغوت و ظلم شکستند، اگر این طلسم نشکسته بود امروز شوروی زنده بود.


کنگره بزرگ علوم ارتباطات روابط بین‌الملل به ورشو[ لهستان] رفتم، وقتی درآنجا درباره انقلاب اسلامی ایران صحبت کردم چند نفر از دانشمندان لهستانی- که بعداً در مبارزات لهستان تأثیر فراوانی داشتند- می‌خواستند حضرت امام(رحمت الله علیه) را بشناسند.
سایت‌ها و سیاست‌ها
حجت‌الاسلام دکتر شاملی:


در حال حاضر با یک مراجعه اجمالی به اینترنت متوجه می‌شویم با ورود از طریق سرور گوگل می‌توان به ۲۰۱۰۰ سایت، و از طریق برخی دیگر از سرورهای دیگر به ۱۰۷۷۶ سایت که پیرامون واژه «امام خمینی»به ارایه مطالب در زمینه‌های مختلف پرداخته‌اند دست یافت، چنان‌که با پی‌جویی کلید واژه «امام خمینی» به ۵۲۰۰۰ سایت اینترنتی با همین محتوا برخورد می‌کنیم که بسیاری از این سایت‌ها مستقیماًاز سوی صهیونیست‌ها و ضدانقلاب و وهابی‌ها و بهایی‌ها اداره می‌شوند و با هدف تحریف و تضعیف شخصیت نجات‌بخش حضرت امام(قدس‌سره) به صورت مداوم به تحمیق افکار عمومی می‌پردازند، علاوه بر این که اساساً هفت‌صد سایت اینترنتی با عنوان«برضد خمینی» به اجرای سیاستهای شوم صهیونیست بین‌الملل در این زمینه مشغولند ...
تغییر استراتژی مسلمانان
پل ویریج(ریاست بنیاد کنگره آزاد آمریکا):


با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و بعد از حدود سیصد سال که اسلام استراتژی دفاعی داشت، حالا استراتژی تهاجمی اتخاذ کرده است. الان اسلام در حال گسترش به همه جهان است؛ از پایین به هردو ساحل آفریقا، از شرق به طرف جنوب دریای چین تا استرالیا، از شمال به سمت اروپای شرقی و غربی و از غرب به سمت ایالات متحده، اسلام نسبت به سایر ادیان بیشترین رشد را در آمریکا دارد و به همین خاطر مسیحیت در خطر افتاده است.
http://www.abna.ir/data.asp?lang=۱&Id=۲۲۵۴۴۰

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.