امریکا، اسرائیل و آل سعود به دنبال جلوگیری از ارتباط نزدیک و نفوذ ایران در کشورهای سوریه، عراق و لبنان هستند ۱۳۹۱/۰۶/۲۳ - ۴۵ بازدید

اا نشست بررسی تحلیلی 'اخبار حوادث آینده عراق و خاورمیانه ' برگزار شد ا
نشست بررسی تحلیلی اخبار حوادث آینده و خاورمیانه بر اساس متون روایی و آینده ‌پژوهی دینی شب گذشته(۲۱شهریور)با حضور اساتید و پژوهشگران حوزوی عرصه مهدویت برگزار شد.

اا نشست بررسی تحلیلی 'اخبار حوادث آینده عراق و خاورمیانه ' برگزار شد ا
نشست بررسی تحلیلی اخبار حوادث آینده و خاورمیانه بر اساس متون روایی و آینده ‌پژوهی دینی شب گذشته(21شهریور)با حضور اساتید و پژوهشگران حوزوی عرصه مهدویت برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از قم،نشست بررسی تحلیلی "اخبار حوادث آینده عراق و خاورمیانه " از سلسله نشست های علمی-تخصصی همایش مهدویت و آینده جهان است که با حضورعلامه محقق سید سامی البدری صاحب نظر و استاد حوزه علمیه نجف اشرف، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسجد جامعی سفیر سابق ایران در واتیکان وعضوهیئت علمی دانشکده وزارت خارجه و حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد. در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: امریکا، اسرائیل و آل سعود به دنبال جلوگیری از ارتباط نزدیک و نفوذ ایران در کشورهای سوریه، عراق و لبنان هستند. وی خاطرنشان کرد: غرب سعی دارد فضای منطقه را بر علیه ایران تغییر دهد و با دخالت در امور سوریه مانع از نفوذ ایران در این کشور شود. در ادامه این نشست علامه محقق سید سامی البدری طی سخنانی با اشاره به این که علم غیب نبوی از اخبار و حوادث آینده خبر داده است بیان داشت: علم غیب میراث نبوت و اخبار محکمی از آینده است که اساس و پایه ی الهی دارد.

وی با بیان این که علم غیب از طریق پیامبران علیهم السلام شناخته شده است عنوان کرد: در توراتِ حضرت موسی(ع) و کُتبِ پیامبرانِ پس از او، غیب گویی های وجود دارد که بارزترین آن ها مربوط به پیامبراکرم(ص) و فسادهای سه گانه اسرائیلی ها است. علامه البدری در ادامه افزود: دانش و علم آینده پژوهی، خبرهای غیبی نبوی و روایات و خبرهای غیبی اهل بیت علیهم السلام از دیگر منابع مستند و مستدلی هستند که می توان درباره آینده جهان اخباری را از آن ها بدست آورد یا بر اساس آن ها پیش بینی کرد. در پایان نیز حجت الاسلام والمسلمین مسجد جامعی مسائلی را درباره اندیشه آخرالزمان در بین دیگر ملت ها، دیدگاه غرب درباره تمدن مدرن و منتقدان آن و جایگاه ایران در منطقه یادآورشد.

خاطرنشان می‌شود این سلسله نشست ها از سوی دبیرخانه همایش مهدویت و آینده جهان، مرکز همکاری‌های علمی پژوهشی انجمن علمی مهدویت حوزه، بعثه مقام‌ معظم رهبری در امور حج و زیارت عراق و پژوهشکده مهدویت و آینده‌ پژوهی برگزار می‌شود.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.