امکان زیارت از دور ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۲۹۲ بازدید

اینکه گفته می شود، معصومین علیهم السلام خود زوار خود را می طلبند،درست است؟
بنده خودم کسانی را دیده ام که هر سال به زیارت می‌روند و شاید حتی اعتقاد کاملی هم به اصول دین ندارند ! ؟

1. زیارت ائمه علیهم السلام از راه دور نیز دارای ثواب و نور و برکت است .
2. برخی از آداب و آثار در مورد زیارت حضرت رضا علیه السلام مربوط به زیارت از نزدیک و حضور در کنار مرقد مطهر ایشان است .
۳ - زیارت قبور پاک اولیای الهی و بندگان معصوم خداوند به هر شکل و صورت و در هر زمان و مکان و از دور و نزدیک دارای ارزش و شرافت و اجر و پاداش است.
۴ - زیارت تجدید عهد با ولی خدا و بزرگ داشتن نام و یاد و هدف و آرمان های او است و این اهداف در زیارت خالصانه تامین می گردد .
5- زیارت از نزدیک مستلزم بار سفر بستن و تحمل رنج و سختی و هزینه کردن مال و گذشتن از دارایی است که همه اینها آثار تربیتی و سازنده فراوانی به دنبال دارد و در زیارت از دور به سادگی حاصل نمیشود و با توجه و اخلاص کافی به دست می اید .
6- تعابیر زیارت ِ مربوط به نزدیک در روایات و زیارات مخصوص وارد شده و مورد تاکید است . برخی زیارت ها مانند زیارت پیامبر صلی الله علیه و آله در مفاتیح الجنان نیز مربوط به راه دور است. بخصوص افرادی که قادر به زیارت از نزدیک نیستند ویا در مناسبت خاصی مانند رحلت رسول مکرم صلی الله علیه و آله نمی تواند در کنار قبر مطهر او باشد در این حالت برای ایجاد ارتباط و عرض ادب خواندن زیارت از راه دور مناسب و مطلوب است .
در پایان اینکه ما نیت افراد یا قبولی اعمال را در مجموعه رفتار و التزام دینی تعریف مینماییم. بقول مشهور با یک گل بهار نمیشود .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.