انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۱۵۴۷ بازدید

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل چگونه شکل گرفت و چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهد؟

پس از رویدادهای سیاسی دوم خرداد ۱۳۷۶ و روی کار آمدن دولت اصلاحات، انجمن‌های اسلامی دانشجویان وابسته به دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه‌ها، با تغییر رویکردی آشکار نسبت به گذشته فضای جدیدی را وارد گفتمان دانشجویی کشور کردند.
از آنجایی که تفکر حاکم بر جریان دفتر تحکیم وحدت دچار چنین خطای تحلیلی و در نتیجه آن تفکر، دچار رفتاری متناقض با آرمان‌های دفتر تحکیم وحدت شده بود و وابستگی به جریان‌های سیاسی و فکری معاند نظام باعث شد بعضی از انجمن‌های اسلامی دانشجویان عضو دفتر تحکیم وحدت- همچون انجمن‌های اسلامی دانشجویان علوم پزشکی و شهید چمران اهواز، علوم پزشکی و بوعلی سینا همدان به همراه تعدادی از انجمن‌های اسلامی دانشجویانی که از ابتدای تأسیس عضو دفتر تحکیم وحدت نبودند (همچون انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد تهران، دانشگاه تربیت معلم تهران، دانشگاه سمنان، دانشگاه علوم پزشکی بابل، دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دانشکده علوم پزشکی سبزوار) با تشکیل یک جمع ۱۸ نفره از انجمن‌های اسلامی سراسر کشور، در ۱۳ آبان سال ۱۳۷۸ در قالب «اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور» اعلام موجودیت کنند.
این سومین انشعابی بود که در دفتر تحکیم وحدت به وقوع پیوست، با این تفاوت که این بار دیگر این دانشجویان مسلمان نبودند که به صورت فردی از تشکیلات انجمن‌های اسلامی دانشجویان جدا می‌شدند، بلکه انجمن‌های اسلامی به صورت تشکیلاتی از دفتر تحکیم وحدت خارج می‌شدند و اولین انشقاق تشکیلاتی را در تاریخ دفتر تحکیم وحدت ثبت کردند.
این انجمن‌ها معتقد بودند که انتقاد به جریان‌ها و مسئولان یکی از ضروریات و وظایف جنبش دانشجویی می‌باشد، اما این به معنای نفی حاکمیت نظام دینی نیست بلکه در جهت رسیدن به چنین نظامی قابل تعریف می‌باشد.
هرچند که این انشعاب به مذاق برخی از سیاست گذاران وقت وزارت علوم خوش نیامد، اما انجمن‌های اسلامی دانشجویان تشکیل دهنده این اتحادیه، خیلی سریع توانستند براساس حرکت در جهت آرمان‌ها و اصالت‌های جنبش دانشجویی مسلمان و بهره مندی از منطق معقول گفتمان انتقادی در دیگر دانشگاه‌ها برای خود جا بازکنند و در پنجمین نشست سالانه، مقام معظم رهبری پیامی را خطاب به نشست این تشکل دانشجویی صادر فرمودند که نشان از حفظ پویایی
و در عین حال حرکت در مسیر صحیح این تشکل دانشجویی داشت.
ایشان در این پیام فرمودند:
«جناب آقای قمی، به این جوانان عزیز سلام مرا ابلاغ فرمایید. از خداوند متعال سپاسگزارم که این شور و همت مؤمنانه را برای زنده نگه داشتن شعارهای اساسی این دوره از حیات نظام اسلامی به جوانان نخبه ما ارزانی داشته است. چه فاصله ژرفی است میان این دل‌های روشن و نیت‌های پاک، که اصلاح و اکمال نظام اسلامی را هدف خود ساخته‌اند با غفلت زدگان روشنفکرنمایی که در خدمت به نظام سلطه خشن و مسلح استکباری، مردم و نظام مردمی خویش را آماج تهمت و نیرنگ و جفای خود قرار می‌دهند».
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، تا پایان فعالیت دولت اصلاحات تعداد دفاتر دانشگاهی خود را به حدود ۳۰ انجمن اسلامی دانشجویان
و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل (این اتحادیه در دانشگاه‌هایی که جریان
دفتر تحکیم وحدت صاحب دفتر بوده است با اضافه کردن پسوند «مستقل»
مجوز فعالیت می‌گرفتند.) افزایش داد، تا بتواند زمینه‌های تشکیل بزرگ‌ترین
اتحادیه انجمن‌های اسلامی را پس از دوران از هم پاشیدگی دفتر تحکیم وحدت ایجاد کند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
https://www.youtube.com/watch?v=sOj-RFTutKA چرا ایالات متحده به لیبی ، عراق ، افغانستان و یمن حمله می کند.
چرا به عوامل عدم ثبات سوریه کمک می کند ، و چرا آمریکا آنقدر مشتاق است که ایران را نابود کند؟
با وجود این واقعیت که ایران از سال ۱۷۹۸ تاکنون به هیچ کشوری حمله نکرده است.
پروسه بعدی چیست؟ ما به کدامین سو میرویم؟
منطقی نیست که آنچه را که در مدارس بنامم تاریخ بخورد ما میدهند را با چشم بسته قبول کنیم و منطقی نیست اگر جهان بینی ما توسط تبلیغات رسانه ها به اصطلاح خبری شکل بگیرد.
باید ابتدا انگیزه های واقعی رهبران قدرت‌ را بشناسیم ، تا حقیقت پشت پرده آشکار گردد.
برای درک انگیزه های انان باید به عقب برگردیم .
در سال ۱۹۴۵ با توافق برتون وودز ، دلار را تبدیل به ارز جهان کردند تا
قیمت تمام کالاهای بین المللی به دلار تعیین گردد.
و بر طبق این توافق نامه کشورهای جهان میبایست قسمتی از طلای خود در بانک فدرال رزرو امریکا به امانت سپارند تا معادل ان دلار دریافت کنند برای خرید و فروش کالاهای مورد نیاز کشورشان.
شرط اول این توافق نامه این بود که هر دلار با نرخ ثابت ۳۵ دلار در هر اونس طلا تعیین گردد.
شرط دوم: هر زمان که کشوری ٫ درخواست باز پس گیری طلای خود را نمود باید بانک فدارل رزور ان را پس دهد.
و شرط سوم: امریکا اجازه ندارد بدون پشتوانه طلا٫ دلار چاپ کند.
بانک فدرال رزرو ایالت متحده قول داد که مبلغ زیادی چاپ نکند ، اما این یک قول شفاهی بود و در امتداد پلان خود ٫ از پذیرش نظارت کشورهای دیگر بر کار این بانک خوداری کرد.
بعد ها معلوم گشت که این پلان به نفع منافع اقتصادی واشنگتن منتهی گردیده است.
در دهه ۷۰ جنگ بین امریکا و و یتنام اغاز گردید.
در این دهه مشخص گردید که آمریکا به دلیل هزینه های عظیم جنگ دلار بیشتری چاپ کرده است
(کاغذ بدون پشتوانه).
امریکا به این موضوع اگاه بود که اگر کشورهای جهان طلای خود را پس گیرند این منجر به کاهش سریع ارزش دلار و وررشکستگی امریکا خواهد شد.
در سال ۱۹۷۱ آنقدر بحران بالا گرفت که فرانسه درخواست طلای خود را کرد و نیکسون امتناع کرد.
در ۱۵ اوت ۱۹۷۱، نیکسون اعلام کرد: من دستور داده ام آنچه را که لازم است برای محافظت از دلار در برابر دلالان انجام دهند در ضمن من دستور داده ام به طور موقت به کشورهای که طلای خود را میخواهند پس بگیرند, اجازه این کار را ندهند و بعبارت دیگر دلار با طلا یا سایر دارایی های ذخیره مبادله نمیگردد.
و بعدا مشخص گردید که امریکا قصد تحویل طلای کشورهای جهان را ندارد. برای بقیه جهان که طلای خود را به ایالات متحده واگذار کردند ، این سرقت بزرگ تاریخی بود. کلاه گشادی که یک کشور بر سر مردم جهان گذاشت در سال ۱۹۷۳ ، نیکسون از پادشاه عربستان سعودی خواست تا فقط در مقابل دریافت دلار٫ نفت را تحویل دهد.
و در سال ۱۹۷۵ ، هر عضو اوپک هم موافقت کرد که نفت را در مقابل دریافت دلار بفروشد.
و این رویدادی برای قطع وابستگی دلار از طلا و پیوند دادن آن به نفت بود.
به بیان دیگر از ان لحظه ببعد پشتوانه دلار نفت بود ٫ و نه طلا.
این بود اغاز تولد دلار نفتی و در کنار ان استعمار جهان. با این حیله ایالت متحده توانست تمام کشور های وارد کننده نفت و کشورهایی که معاملات کالایی با او را دارند ٫مجبور کند که از او دلار خریداری کنند )یک عرضه مداوم امریکا به جهان(۰
برای تهیه این دلار، کشورهای جهان مجبور بودند کالاهایی مانند نفت ٫ نقره و ....را به آمریکا ارسال کنند بدون اینکه امریکا یک ریال به کشور های جهان بابت دریافت کالا بپردازد.
کاغذ پیرنت شده از امریکا بیرون میرفت هر آنچه آمریکا نیاز داشت وارد می شد واین شد که آمریکا هرروز از روز دیگر ثروتمندتر میشد.
جهان کاغذ میگرفت و امریکا تمامی ذخایر و ثروتهای زیرزمینی انان را )کاغذ در برابر ثروتهای زیرزمینیی جهان(۰
این بزرگترین کلاهبرداری مالی در تاریخ بشریت است!!!!!

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.