انحرافات جنسی-تحریک عکس مبتذل-نگاه به عکس مبتذل ۱۳۸۷/۰۷/۰۶ - ۱۶۲۷ بازدید

متأسفانه مدتی است به عکس های لخت با نگاه شهوانی می نگرم، آیا این نوعی استمنا است؟

یکى از انحرافات جنسى، نگاه کردن به تصاویر و صحنه هاى تحریک کننده است که به آن «تماشاگرى جنسى» یا «نظر بازى» مى گویند. ویژگى اصلى کسانى که دچار این انحراف هستند، مشاهده دزدانه تصاویر یا افراد بى خبر است. آنان علاوه بر دیدن تصاویر، در صورت امکان به نگاه دزدانه و تماشاگرى بدن افراد در حال برهنه یا فعالیت جنسى، علاقه فراوان دارند و این عمل را به منظور کسب انگیختى جنسى انجام مى دهند! این افراد معمولاً در جریان تماشاگرى، ممکن است بلافاصله بعد از آن اقدام به استمنا کنند!!
شروع انحراف تماشاگرى جنسى، معمولاً قبل از سن پانزده سالگى است و این انحراف گرایش به مزمن شدن دارد و حتى ممکن است بعد از ازدواج نیز ادامه داشته باشد؛ علت آن - همانند سایر انحراف هاى جنسى - کاملاً روشن نیست، ولى این حالت در یک نوجوان یا جوان مجرد، حکایت از نیاز شدید جنسى و عاطفى او دارد و چه بسا با ارضاى غریزه جنسى از راه مشروع (ازدواج)، این انحراف به تدریج از بین برود.
اما درباره اینکه نگاه شهواتى به این تصاویر استمنا محسوب مى شود؟ باید گفت؛ «استمنا» آن است که انسان به انگیزه تحریک جنسى و خروج منى فکرى را در ذهن بپروراند و یا فعالیت جنسى انجام دهد. چنین کارى حرام است اگرچه منى خارج نشود و اگر منى خارج شود غسل جنابت نیز واجب مى شودر.ک: رساله دانشجویى، احکام استمنا، قم: نشر معارف.
براى درمان این اختلال، به راه کارهاى زیر عمل کنید:
1. در صورت امکان هر چه زودتر ازدواج کنید،
2. اگر امکان ازدواج مهیا نیست، فردى را به عنوان همسر انتخاب و از او خواستگارى کنید و او را به عقد خود در آورید - اگر مراسم عروسى را چند سال به تأخیر بیندازید - با این کار هم نیاز جنسى - عاطفى خود را تأمین کنید و هم هزینه زندگى مستقل را بر عهده نخواهید داشت.
3. نگاه خود را کنترل کنید. یکى از علل این انحراف، عدم کنترل نگاه است ؛ اگر کسى چشم خود را آزاد بگذارد قطعاً دچار مشکل خواهد شد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.