انسان و ارتباط با جن مشرک یا کافر ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹۱۹ بازدید

دچار مشکلات روحی و روانی یا اخلاقی شدن افراد مرتبط با جن و روح به چه معناست؟ یعنی جن در رابطه با روح یه مرده از نزدیکانمان به ما اطلاعات غلط و اشتباه میدهند که ما را گمراه و سرگردان کنند و دچار اضطراب و استرس اینا شیم منظور اینه؟

به استناد آیات پنجم و ششم از سوره مبارکه جن برخی از جن نسبتهای دروغی به خدای منزه و سبحان میدهند. یعنی مشرک و ظالم هستند. به صراحت این مطلب در قرآن وجود دارد.
برای نمونه :
ترجمه المیزان، ج 20، ص: 65
مردانى از انسانها به مردانى از جن نیز پناه مى بردند، و آنها سبب افزایش گمراهى و گناه و طغیانشان مى شدند. در این آیات یاد شده واژه " رهق" (بر وزن شَفَق) در اصل به معنى پوشاندن چیزى با قهر و غلبه است. روشن است که" گمراهى" و" گناه" و" طغیان" و" ترس" بر قلب و روح آدمى مسلط مى شود و آن را مى پوشاند.
در اقوام گذشته مانند عرب ، کاهنان زیادى وجود داشتند که معتقد بودند به وسیله طایفه" جن" بسیارى از مشکلات را حل می کنند و از آینده خبر مى دهند.
ر. ک: تفسیر نمونه ، ج 25 ، ص 107 .
ابو رجاء العطاردى از طائفه بنى‌تمیم چنین گوید: رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم به عده اى براى انجام کارى مأموریت داده بود. من با اهل خود و عده اى که مسلمان نبودیم آن‌ها را که دیدیم، فرار نمودیم. به فلاتى از بیابان رسیدیم و در آنجا مجبور بودیم که شب را بگذرانیم. شیخ و بزرگ قبیله ما که همراهمان بود به ما گفت: ما باید امشب به عزیز این بیابان که از جنیان است پناه ببریم تا بتوانیم خود را از شرور حفظ کنیم در این میان کسى از آن عده به ما رسید و گفت: بهترین راه و بالاترین پناه گرویدن به شهادت لا اله الّا اللّه و به نبوت محمد رسول خدا است که هر کس بدان معتقد باشد از جمیع شرور محفوظ و خون و مال و جان او هم در امن و امان خواهد بود. سپس ما مراجعت کردیم و به شرف اسلام مشرف گردیدیم سپس ابو رجاء مى گفت: این آیه درباره من و همراهان من نازل شده است . این رسم پناهنده به بزرگ جن شدن از طریق یمن و سپس قوم بنى‌حنیفه و بعد از آن در میان قبایل عرب نیز مرسوم شده بود . با توجه به خرافات فراوان در بین مردمی که در این وادی ها سرگرمند، احتمال هر گونه صدمه و اذیت و آزار بر آنها ،احتمالی عقلایی است. لذا مصادیق متعددی در این زمینه وجود دارد از دروغ گفتن جن و اتهام زدنهای ناروا و تا روان پریش شدن اشخاص در اثر انفعال و اثر پذیری ازین ارتباطها و... . لذا خردمندانه ترین عمل توجه به حرمت این امور و ترک چنین وادی پرخطر و رهزنی است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.