اهانت به عایشه ۱۳۹۹/۰۲/۱۲ - ۱۳۰۷ بازدید

شما به اصل پرسش من پاسخ ندادید. مثلا من و پسر خاله ام که دو سال از من کوچکتر است خیلی به امام علی علاقه داریم و از ایشان و فضیلت هاشون با هم صحبت میکنیم.اما روزی صحبت عایشه شد و من بسیار به اایشان حس تنفر نشان دادم و پسر خاله ام گفت ما نباید کاری به او داشته باسیم.چون بلالاخره همسر پیاممبر است و به ما ربطی ندارد.کارش رو به خدا و خود پیامبر بسپار!و بعد هم استغفار کرد!!
الان موضوع اینه که مخاطب من شیعه هست و کسی در بین مانیست که از اهل سنت بوده و یا عاشق جناب عایشه باشد.الان آیا با این حال که اختلافی ممکن نیست پیش بیاید،آیا میتوان در بین ما دو نفر مثلا از جناب عایشه بد گفت و اظهار تنفر کرد یا باید به گفته پسر خاله ام عمبل کنم و این کار رو به پیامبر وخدای خود ایسان بسپارم و اظهار هیچ واکنشی نسبت به ایشان نکنکم؟

۱-اگر باهم بحث علمی می کنیم حقیقت را می گوییم ولی اهانت درست نیست . هیچکس حق اهانت به هیچکدام از همسران پیامبر ندارد . زبان مسلمان زبان ادب است و بی ادبی از شئون مسلمانی نیست به خصوص پیروان علی و آل علی این کار را نمی کنند . ۲-علامه حلی از علمای بزرگ شیعه کتابی دارد به نام منهاج الکرامه و در آن اثبات می کند که حق با علی ع است . شما در این کتاب نسبت به علمای اهل سنت اهانتی نمی بینید . ابن تیمیه از علمای بزرگ اهل سنت کتابی دارد به نام منهاج السنه و در این کتاب، کتاب منهاج الکرامه علامه حلی را نقد می کند . ابن تیمیه در هر ورق از کتابش به علامه حلی فحش می دهد . بر اساس روایات شیعه و سنی زبان فحاش زبان بدی است و انسان مسلمان نباید زبان خود را زبان فحش قرار بدهد .
ما مسلمانان چه شیعه و چه سنی حق نداریم فحاش باشیم و نه تنها به همسران پیامبر بلکه به هیچکس نباید فحش بدهیم . نه به عایشه و نه به دیگر همسران پیامبر حق اهانت و توهین نداریم .
۳- حضرت علی ع پس از پایان جنگ جمل عایشه را که فرمانده اصلی این جنگ بود با چهل تن از نیروهای مسلح با احترام به مدینه فرستاد در حالی که هر کس دیگر غیر از علی ع بود همانجا عایشه را اعدام می کرد چون او فرمانده بود ولی این کار را نکرد و او را صحیح و سالم به خانه اش برگردانید . در تاریخ آمده است :
حضرت علی(ع) عایشه را به سبب جنگ‌افروزی سرزنش کرد ، سپس به برادرش محمد بن ابی بکر، فرمود تا او را به بصره ببَرَد.عایشه چند روز در بصره ماند ، آنگاه او را با عده‌ای از زنان بصره‌ که به دستور امام جامه مرد پوشیده بودند ، با جمعی از لشکریان خویش‌، همراه برادرش محمد یا عبدالرحمن‌ بن ابی‌بکر، با احترام و مشایعت‌، به مدینه روانه کرد.[۱]
بعدها عایشه هرگاه روز جمل را به یاد می‌آورد، آرزو می‌کرد که ای کاش قبل از آن مرده بود و در آن حادثه حضور نمی‌یافت‌. وی هنگامی که آیه "و قَرْنَ فی بُیوتِکُنَّ"[۲] را می‌خواند، چندان می‌گریست که روبندش خیس می‌شد.[۳] 
پاورقی
۱ - مسعودی‌، ج‌۳، ص‌۱۱۳۱۱۴
۲ - احزاب/۳۳/۳۳
۳ - ابن اعثم کوفی‌، ج‌۲، ص ۴۸۷

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام ،بنده از جمله افرادی هستم که با تحقیق به شیعه امامیه رسیدم و بهترین مانیفست زندگیه،فقط ایرادم به متعه است که الان دست آویز شده برای تمسخر شیعه که جای بحثش اینجا نیست،عایشه در سوره تحریم وضعیتش مشخص شده ولی من چون همسر پیامبر اسلام صلوات الله علیه وآله وسلم هستند بی احترامی نمیکنم ،شیعه رازهایی داره که مخصوص خودت و خدا و خلوتته من الان که مینویسم به ولله چشمام برای امام حسن مجتبی علیه السلام خیس شده چون پیکرش هم تیر باران شد و عواملش کسانی چون همین جناب عایشه و مروان بودند ،همین جناب عایشه از شهادت حجربن عدی که به اون صورت شهید شدن شدیدا معاویه لعنت الله رو نکوهش میکنن،شیعه یه عرفان و رازی داره ،همین دلیلش همه کس شیعه نمیشه و نشده،کلمات الله شناختشون فقط کتاب و دفتر نمی خواد به دلت الهام میشه،من زن سیده ای داشتم که بی وفایی کرد و همه دار و ندارم دادم ولی عقد موقت بعد از طلاق کردم که وی انکار کرده ولی من به عشق محرمیت به حضرت زهرا دعا میکنم تا هجده سال دیگه بمیرم تا اینطور برم از این عالم،فلسفه خوندم و اهل دقت در امور ولی شیعه بودن دلدادگی میخواد ،درد دلی کردم و یاد امام مجتبی علیه السلام هم شد.التماس دعا
پرسمان
سلام علیکم، درود بر شما ان شاءالله که با عمر طولانی و با برکت عاقبت بخیر شوید، از اینکه دچار چنین حادثه ناگواری شدید متاسفیم ان شاءالله مورد عنایت حضرت حق واقع شوید و از این نوع امتحان و ابتلائات سربلند بیرون بیائید و خود منشا خدمات و آگاهی بخشی در راه دین مبین اهل بیت شوید. طبق آیه شریفه من جاهد فینا لنهدین سبلنا حتما مورد عنایت و توجه باریتعالی خواهید بود. جزئیات احکام دین را باید در فلسفه وجودی آن و بستر خودش مورد مداقه و تحلیل قرار داد اگر بخواهیم به حرف شیطان و دشمنان توجه کنیم در بدیهیات هم ایراد و اشکال وارد می کنند. با این همه چراغ راه و آگاهیها که در دین برای احکام و تربیت انسان آمده اما همیشه اکثر انسانهای به ظاهر مذهبی سهم خود از دین را تا وقتی منافع آنها به خطر نیفتد برداشت می کنند وهرگاه منفعت طلبی و خودخواهی محور انسان طمع کار شود به راحتی از دین و احکام آن عبور می کنند ولو با پایمال کردن حق دیگران و توسل به دروغگویی و کتمان حق، ظاهرا همسر شماهم از این قاعده مستثنی نیست. طلب مرگ کار ناصوابی است ولو به ظاهر نجات انسان در آن باشد بر عکس از خداوند بخواهید توفیق مجاهدت و تلاش برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) را به شما عنایت کند . برای شما حلاوت مضاعف از حقایق دینی و آموزه های اهل بیت بخصوص زندگی امام حسن مجتبی(ع) که از همسر نابکار خود مور آسیب واقع شدند از درگاه احدیت خواستاریم.
میهمان
سلام اسم من هم محدثه است اگر اسم شما هم محدثه است حتما این مطلب رو بخونید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.