اهداف اصلی تحریم ایران؟ ۱۳۹۰/۱۰/۲۴ - ۱۵۷۳ بازدید

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام رسمی ارشد آمریکا اعتراف کرد که هدف دولت اوباما در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تضعیف نظام این کشور از طریق تحریک و برانگیختن نارضایتی عمومی در ایران بوده است.

به گزارش آنتی وار، این روزنامه آمریکایی اذعان کرد که تلاش آمریکا برای اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران برای ایجاد نارضایتی عمومی و دست کشیدن از نظام ایران صورت می گیرد.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام رسمی ارشد آمریکا اعتراف کرد که هدف دولت اوباما در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تضعیف نظام این کشور از طریق تحریک و برانگیختن نارضایتی عمومی در ایران بوده است.

به گزارش آنتی وار، این روزنامه آمریکایی اذعان کرد که تلاش آمریکا برای اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران برای ایجاد نارضایتی عمومی و دست کشیدن از نظام ایران صورت می گیرد.

روزنامه واشنگتن پست پیشتر در مطلبی به نقل از یک مقام رسمی آمریکا نوشته بود که؛ هدف تحریم‌ها علیه ایران تغییر نظام این کشور است که این امر نشان می دهد واشنگتن از دیپلماسی دست کشیده است و در راستای جنگ اقتصادی گام برمی دارد. این مقام نامشخص آمریکایی در این روزنامه ادامه داده؛ "هدف این تحریم‌ها ایجاد نفرت و نارضایتی در خیابانهای ایران بوده است." این به معنای دخالت آشکار آمریکا در امور ایران با هدف رسیدن به اهدافش در خاورمیانه است.

اعمال تحریم های جدیدس از چندین دور تحریم علیه ایران، نشان می دهد تحریم های گذشته اعمال شده علیه ایران توسط غرب ناکام بوده است و این در حالی است که آمریکا و هم‌پیمانانش بدون ارائه شواهد و مدارک مستند ایران را به داشتن برنامه هسته‌ای نظامی متهم کرده‌اند. اما حتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز برعدم انحراف برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده است. مشخص است که واشنگتن و برخی کشورهای غربی با اعمال تحریم‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کنند.

پیش از این دولتهای آمریکا تلاش‌های فراوانی را برای تغییر نظام در ایران انجام داده بودند. در زمان دولت قبلی آمریکا جورج بوش رئیس جمهور این کشور بودجه‌ای را از سوی کنگره برای حمایت از گروههای ضد دولتی در راستای تضعیف نظام ایران دریافت کرده بود. دولت اوباما نیز اخیرا طرحی را تایید کرد که به موجب آن اقدامات خرابکارانه آمریکا در ایران ادامه خواهد یافت. براساس این طرح دولت اوباما به گروههای مخالف برای انجام اقدامات تروریستی و همچنین تضعیف نظام ایران کمک می کند. سالهاست که اقدامات خرابکارانه مخفیانه آمریکا علیه ایران از جمله تروریسم سایبری و ترور در دستور کار دولت‌های واشنگتن بوده است.

واشنگتن تلاش می‌کند با اعمال تحریم‌ها باعث شود تا سطح نارضایتی عمومی در ایران بیشتر شود اما این موضوع اثبات شده است که رضایت مردم ایران از حکومت تابع تحریم های پیاپی آمریکا و غرب علیه ایران نیست. واشنگتن پست به نقل از این مقام ارشد دولت امریکا اعتراف کرد که هدف تحریم‌ها این است که ایرانی‌ها علیه دولت‌شان بایستند.

یک مقام دیگر آمریکا به واشنگتن پست گفت که هدف تحریم‌ها تغییر نظام در ایران نیست بلکه اعمال فشار به دولت ایران برای کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای است. اما این سوال مطرح است که با توجه به اینکه برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و هیچ مدرکی دال بر اینکه ایران در حال سلاح هسته‌ای است، وجود نداشته چرا غرب به دنبال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران است؟ این مقام اطلاعاتی آمریکا به واشنگتن پست گفت: ایرانی‌ها در حال ساخت سلاح هسته‌ای نیستند اما ما فکر می کنیم که آنها در حال بررسی ساخت سلاح هسته‌ای هستند. سوال اینجاست که آیا حدس آمریکا برای اعمال فشار بر ضد ایران کافی است؟!(http://www.alef.ir/vdcdxn0f5yt0so6.2a2y.html?139427)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
هدف امریکا دو چیز است یا با فشار به ایران وادار کند ایران روابط سیاسی و دیپلماتیک و تجاری و شراکت با امریکارو در پیش بگیرد که بیشتر توانشون رو رو همین هدف گذاشتن که نفوذ کنند به ایران و با یک تیر چند نشان بزنند و هدف بعدی که تمایل زیادی به انجامش ندارند و در صورت ناچاری و اینکه مقابل ایران کوتاه نیان و تسلیم نشن فرار به جلو کنند که اگر به هدف اول نرسیدن هدف بعدیشون براندازی باشه که این برای خود امریکا و منافعش خطرناکه و ممکن به جنگی بکشه که اتشش تمام منافع امریکا و خاورمیانه را خاکستر کنه و عواقب خطرناک جهانی و حتا موجب از دست رفتن قدرت اول بودن امریکا بشه و خودشون تاکید دارن که هدف اول انجام بشه چون هدف دوم به راحتی از کنترل خارج میشه و شدیدا خطرناک برای امریکا جایگاه و منافع و امنیتش

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.