اهمیت جوانی ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۲۴۷ بازدید

چگونه باید قدر دوران جوانی را دانست؟

سؤالات شما نشانگر طینت پاک شماست و پیداست که در صدد راه حل و تشنه حقیقت هستید توصیه ای که به عنوان یک برادر دلسوز و مهربان به شما دارم این است که:اولاً، مطالعه کتب ارزشمند اخلاق و تربیت را فراموش نکنید.
ثانیا، با علما و دانشمندان در ارتباط باشید و همیشه دفترچه سؤالاتی به همراه داشته باشید که بتوانید بهتر از وجود آنها استفاده کنید. نیز توصیه می شود کتب اخلاق خانواده، به ویژه قسمت هایی که مربوط به جوانان دختر و پسر و شرایط انتخاب همسر می باشد را حتما جزو برنامه مطالعاتی خود قرار دهید. بدانید غفلت در این مسأله مهم و حساس هرگز روا نیست. با قرآن و تدبر در آن مأنوس باشید، نهج البلاغه را ورق بزنید و تکه های شیرین و جالب آنرا حفظ کنید که بسیار نافذ است. تکه های تاریخی شیرین و سازنده را مورد مطالعه قرار دهید. از اشعار دلنشین اخلاقی، عرفانی، تربیتی و سازنده نیز دریغ نفرمائید. توصیه نهائی ما به شما این است که ارتباط خود را با نمازهای جمعه و جماعت در مساجد همچنان حفظ کنید که برکات والطاف مرئی و نامرئی بیشماری در آن نهفته است. به امید موفقیت و سرافرازی شما.
داشتن الگو برای طی مسیر صحیح در زندگی ضرورتی حیاتی است. از همین رو پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «من دو چیز گران بها و گران سنگ در بین شما می گذارم - کتاب خداو عترت خود - کتاب به عنوان جامع احکام نظری و عترت به عنوان مظهر و الگوی عملی».
باید با شناخت معصومین(ع) الگوی عملی خود را از آنان بگیریم تا از تحیّر و سرگردانی رهایی یابیم. گرچه در عرصه تبلیغات بایستی با عرضه الگوهای معقول و ارزشمند نسل جوان را به سوی آنها سوق داد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.