اهمیت دائم الوضو بودن ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۸۳۶ بازدید

سلام. بنده خدا چگونه در مرحله دایم الوضو بودن ، موفق شود؟

دوست گرامی. توصیه های فراوان ائمه اطهار علیهم السلام بر دوام بر وضو پرداخته شده است، به امید آنکه در زمره شهدای رکاب حضرت صاحب (عج) قرار گیریم که در حدیثی از پیامبر رحمت آماده است: "اگر توانستی شب و روز با طهارت باش اگر در حال طهارت بمیری، شهید خواهی بود..."آثار وضو گرفتن در کلام معصومین علیهم السلام
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «هرگاه مسلمان وضو می‌گیرد، گناهانش از گوش و چشم و دست و پاهایش می‌روند، پس چون بنشیند با آمرزش نشسته است»
«گناهانش مثل برگهای درخت می‌ریزد هنگامیکه بنده وضو می‌گیرد»
حضرت علی علیه السلام فرمود: «طهارت فرد وقتی کامل و نیکو می‌شود و به سمت مسجد می‌رود، تا زمانی که وضو دارد در حال نماز محسوب می‌شود»
روزی که صورتها سیاهند...
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله: روز قیامت امت مرا خداوند با چهره‌های زیبا، با دست و پای سفید محشور می‌کند، به خاطر وضو.
با وضو بخوابیم چون پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود:
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «خوابیده با وضو مانند روزه دار شب زنده دار است.»
با وضو بمیریم چون آن حضرت فرمود:
زیاد وضو بگیرید، خداوند عمر شما را زیاد می‌کند. اگر توانستی شب و روز با طهارت باش اگر در حال طهارت بمیری، شهید خواهی بود.
-----------
۱) بحار، ج۸۰، ص۲۲۷، ح۱۱
۲) علل الشرایع، ج۲۵۷، ح۹
۳) امالی المفید، ص۶۰، ح۵

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
اگرقرار باشد ۵۰ملیون مردم هرروز دایم الوضو باشند کشور ب بحران بی آبی می افتد ! لطفن تیمم کنید. خاک زیاده
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. با یک استکان هم می شود وضو گرفت و بحران پیش نمی یاد. کسانی که از بحران کم آبی هراس دارند باید در حمام رفتن و سایر موارد شستشو مانند شستن ماشین و حیات و آبیاری باغچه ها صرفه جویی نمایند. ضمنا تا هنگامی که آب هست شرعا تیمم باطل است. موفق باشید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.