اهمیت تزکیه قلب در سلوک ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۱۴ بازدید

باسلام.بنده پسری ۱۷ ساله ام به خاطر زیبایی و خوشتیپ بودنم دختران زیادی به سمت من کشیده میشوند بنده نیز به انها اعتنایی نمیکنم((درضمن با اخلاق و عرفان اشنایی کامل دارم))بنده چیکار کنم تا با مقابله با این گناه به خداوند نزدیک تر شوم و خدا منو بخرد؟؟اخه واقعا وسوسه گناه داره بهم فشار میاره...لطفا کامل توضیح دهید

دوست گرامی. یکی از دانشجویان از بنده سوال کرد: چگونه شاه کلید زندگیمان را پیدا کنیم و به درجات بالای معنویت برسیم؟
در پاسخ به این سوال جالب به ایشان گفتم: دوست گرامی. شاه کلید زندگی و رسیدن به درجات بالای معنوی برای انسان، تزکیه و تعالی قلب است. خدای متعال به ما یک قلب معنوی داده است و این امانت الهی است و در روز قیامت از ما قلب سلیم می خواهد.
سعی کنید قلب معنوی خود را بشناسید و آنرا روی میز کار خود قرار دهید و نیروهایی که رویش تاثیر مثبت و منفی می گذارند را شناسایی کنید و نیز روش تزکیه و پاکسازی و تعالی یافتن آنرا بیاموزید و عزم و اراده خود را برای خودسازی و سلوک قلبی تقویت نمایید و عملا مشغول شستن آن با آب توبه و جلا دادن آن با عبادت و بندگی خدا شوید، تا به فضل خدا به خواسته های معنوی خود برسید و به رضایت و محبت خدا نزدیک شوید.
آنچه نوشته اید مربوط به نیروهای شیطانی است که شما را در محاصره دارند. از شیطان و نیروهای شیطانی دوری کنید و تمام فکر و ذکر خود را روی اصلاح قلب خود متمرکز نمایید و دائم به یاد خدا باشید چرا که قلب انسان با یاد خدا به آرامش و تعالی می رسد.
موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.