اولین بهشتیان ۱۳۹۱/۰۷/۱۴ - ۱۰۵۲ بازدید

از برخی روایات این گونه استفاده می شود که اولین مردی که داخل بهشت می شود امیرالمؤمنین(ع) است. همچنین در برخی روایات که عمده از طریق اهل سنت روایت شده است این گونه آمده است که پیامبر(ص) به امیرالمؤمنین می فرماید: من و تو و امام حسن و امام حسین اولین کسانی هستیم که داخل بهشت می شویم در حالی که زنان ما نیز با ما هستند V} (بحار، ج ۸، ص ۴، ح ۴ - ج ۸، ص ۶، ح ۹ - ج ۲۳، ص ۲۳۵ - ج ۲۷، ص ۱۴۱، ح ۱۴۵){V

از برخی روایات این گونه استفاده می شود که اولین مردی که داخل بهشت می شود امیرالمؤمنین(ع) است. همچنین در برخی روایات که عمده از طریق اهل سنت روایت شده است این گونه آمده است که پیامبر(ص) به امیرالمؤمنین می فرماید: من و تو و امام حسن و امام حسین اولین کسانی هستیم که داخل بهشت می شویم در حالی که زنان ما نیز با ما هستند (بحار، ج 8، ص 4، ح 4 - ج 8، ص 6، ح 9 - ج 23، ص 235 - ج 27، ص 141، ح 145)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام آیا بهشت صددرجه که هست با درهای هشتگانه آن چه ارتباطی وجود دارد؟
پرسمان
سلام علیکم، صد درجه عبارتی مبهم است. مستند آن را جهت برسی ارسال فرمایید.

در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است: بهشت هشت در دارد، دری که از آن پیامبران و صدیقین داخل می شوند، دری که از آن شهداء و صالحان و پنج در دیگر که شیعیان و دوست داران ما داخل می شوند و در دیگر که از آن مسلمانانی که شهادت به توحید داده اند و در دلشان حتی به مقدار یک ذره بغض خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله وجود ندارد.
(ر. ک: تفسیر المیزان، ج ۱۷، ص ۳۰۱؛ بحار الانوار، ج ۸، ص ۱۲۱-۱۲۲).

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.