ایران ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۷۰ بازدید

باسلام تصور کنید در زمان ساسانیان زندگی می کنید حکومت دچار فساد و اضمحلال شده ناگهان خبر می رسد که اعراب به ایران حمله می کنند شما برای دفاع از کشور عزیزتان ایران و نه حکومت ساسانی به دفاع از ایران می پردازید.ایرانیان شکست می خورند و اعراب به ایران هجوم می اورند اثار باستانی را خراب می کنند همه ی مردم را به سخن گفتن به زبان عربی مجبور می کنند کتاب خانه ها را اتش می زنند مردم را اتش پرست معرفی می کنند(درصورتیکه ما خدا پرست بوده ایم) هر جا زورشان برسدمردها را به غلامی می برند و زنهاحتی زنان شوهر دار را به کنیزی می برند و با ان ها رابطه ی جنسی برقرار می کنند.می توانید خودتان را به جای ان ها قرار دهید که حالا برای حمله اعراب دلیل تراشی می کنید؟

همه اینها شایعه است و هیچ کدام صحت ندارد . اگر کسی بخواهد تاریخ صحیح ایران را بداند باید زحمت بکشد و مطالعه تحقیقی بکند .
برای مثال به این مطلب توجه کنید:
در حمله مسلمانان به ایران دانشگاه جندی شاپور که یک مرکز پزشکی بوده، کوچکترین آسیبی ندید و به حیات خود تا قرن سوم و چهارم هجری ادامه داد. پس از آنکه حوزة عظیم بغداد تأسیس شد، دانشگاه جندی شاپور تحت الشعاع واقع گشت . خلفای عباسی پیش از آنکه بغداد دارالعلم بشود، از وجود منجمین و پزشکان همین جندی شاپور در دربار خود استفاده می کردند. ابن ماسویه ها و بختیشوع ها در قرن دوم و سوم هجری فارغ التحصل همین دانشگاه بودند. پس ادعای اینکه دانشگاه جندی شاپور به دست فاتحآن مسلمان از میان رفت، از کمال بی اطلاعی است. 
مجموعه آثار شهید مطهری ج۱۴ ـ خدمات متقابل اسلام و ایران صفحه۲۷۵.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.