این الرجبیون شامل چه کسانی است ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۶۰۰ بازدید

سلام اکروالدین راضی به روزه کرفتن فرزندنباشندروزه صحیح است؟وکسانی که درماه رجت روزه های قضای خودرابجامی اورندهم شامل این الرجبیون هستندیافقط روزه مستحبی؟

پاسخ: معنای عبارت مورد سوال این است که کجایند رجبی ها این جمله بخشی از روایتی است از امام صادق علیه السلام که در این روایت امام صادق علیه السلام می فرماید : روز رستاخیز منادی از درون عرش ندا مى دهد رجبى ها کجایند؟ گروهى برمى خیزند که چهره شان براى مردم محشر مى درخشد، بر سرشان تاج پادشاهى آکنده از مروارید و یاقوت است. همراه هر یک از ایشان هزار فرشته از سوى راست و هزار فرشته از سوى چپ ایستاده اند و به او مى گویند اى بنده خدا! کرامت خداى بر تو گوارا باد! از عرش هم ندا مى آید که اى بندگان و کنیزکان من! سوگند به عزت و جلال خودم جایگاه شما را گرامى و عطاى شما را جزیل قرار مى دهم و غرفه هایى از بهشت به شما ارزانى مى دارم که از زیر آن جوى ها جارى است و جاودانه در آن خواهید بود و پاداش عمل کنندگان چه نیکوست، شما براى من در ماهى روزه مستحبى گرفتید که حرمت آن ماه را بزرگ و حق آن را واجب کرده ام. اى فرشتگان من! اى بندگان و کنیزکان مرا به بهشت درآورید. امام صادق اضافه فرموده است که این پاداش کسى است که چیزى از ماه رجب را روزه بگیرد، هر چند یک روز از دهه اول یا دوم یا آخر آن باشد.با توجه به مطالب یاد شده این جمله اگر در عبارتی بکار رود مراد این است کجایند کسانی که در ماه رجب به مستحبات از قبیل روزه , نماز ودعا عمل می کنند و حرمت این ماه را نگه می دارند . البته امید است این مقام شامل کسانی که روزه های واجب خود را قضا می کنند هم بشود.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.