بازاریابی شبکه ای - هرمی ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲۱۲۶ بازدید

درآمد شرکت های بازاریابی شبکه ای مثل شرکت بیز حرام است یا خیر؟

شرکت های هرمی به صورت کلی این ویژگی را دارند که به صورت عضو گیری و تزاید اعضاء عمل می کنند به این صورت که هر عضوی برای رسیدن به سود یا پورسانت شرکت اصلی فقط نباید کالای شرکت را به فروش برساند بلکه باید تعداد نفرات معینی را به عضویت این شرکت در آورد تا به سود مورد نظر برسد در این حالت این شرکت یک شرکت هرمی خواهد بود.کسب درآمد ناشى از افزایش اعضا به صورت شبکه‌اى خواه از طریق عرضه کالا یا خدمات و یا دریافت حق عضویت و یا بازاریابى و یا شیوه‌هاى مشابه دیگر (داخلى باشد یا خارجى و تحت هر نام و عنوانی را بازاریابی شبکه ای می نامند. که به نظر مقام معظم رهبری جایز نیست. (امام خامنه ای،استفتاآت جدید)

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام. در مورد شرعی بودن پورسانت گیری از تیم در بازاریابی شبکه ای از طریق خرید کالا توسط اعضا و فروش کالا. البته تا سطح ۵ یا ۶ که پورسانت گیری اتفاق میافتد. آیا شرعی است یا نه. طبق نظر شورای نگهبان که گفتن فی نفسه اشکال شرعی ندارد. و رهبر فرمودن اگر طبق آیی نامه ای از طرف مجلس یا سورای نگهبان باشد اشکال ندارد. مجوز بازاریابی شبکه ای توسط وزارت صنعت معدن تجارت داده میشود و زیر نظر پلیس فتا، اطلاعات، دادستانی انجام مبشود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.