بدن سازی و اخلاق ۱۳۹۱/۷/۲۱ - ۴۱ بازدید

در پاسخ نکاتی قابل دقت است :
در پاسخ نکاتی قابل دقت است :

۱- از نظر اسلام هر کاری که عرفا معقول و منطقی باشد و فایده و هدف عقلایی مادی یا معنوی داشته باشد و با آموزه ها و دستورات و رهنمود های دین منافات و ناسازگاری و یا تضادی نداشته باشد جایز و بی اشکال و درمواردی مطلوب و گاهی واجب و لازم است .

۲- بدنسازی اگر از جنبه جسمانی موجب قوی شدن بدن و مقاوم شدن آن گردد و یا از نظر روحی موجب تعالی روحی و رشد معنوی گردد از نظر اسلام منع و اشکالی ندارد .

۳- اگر چینن اهداف و ثمرات مثبتی برای بدنسازی تصور شود طبیعتا لوازم آن مانند تمرینات خاص و یا خوردن غذای زیاد و یا غذای مخصوص آن اشکالی ندارد . منظور از پرخوری که مانع اخلاق است مقدار مصرف بیش از نیاز بدن با هدف صرفا لذت بردن از غذا است.

۴-اما اگر این کار نتیجه و ثمره ای عقل پسند و هماهنگ با روح و تعالیم آن نداشته باشد و هدف از بدنسازی تنها خود را نمایش دادن و به رخ کشیدن و برتر از دیگران و قویتر از انها نشان دادن باشد و عامل فخر فروشی و تکبر و خودنمایی و مانند آن که صفاتی مذموم و نکوهیده هستند باشد بدون شک با تعالی اخلاقی و رشد روحی و معنوی منافات دارد و مانع پیشرفت در این زمینه است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.