برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۶۲۲۲۶۷ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید من یه کیست کوچلو دارم ایا مانع باردار شدنم می شود
پرسمان
سلام علیکم، خیر. کیست کوچک دخالتی در تخمک گذاری ندارد و به لطف خداوند متعال می توانید باردار شوید.
برای بارداری بهترین زمان مقاربت روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از شروع اولین روز پریود است.
میهمان
سلام چقدر بعد زمان خوبی هست بعد از دخول برای قزص اورژانسی؟
پرسمان
سلام علیکم، بلافاصله بعد از مقاربت باید قرص اورژانسی مصرف شود.
میهمان
سلام ببخشید من ۸ اسفند پریود شدم و پنج روز پاک شدم، چه زمانی نزدیکی کنم باردار میشم؟
پرسمان
سلام علیکم، باید روزهای ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ اسفند مقاربت داشتید تا باردار شوید. که متاسفانه زمان آن گذشته است. دفعه آینده از روز اول که خونریزیتان شروع شد ۱۳ روز بعد از ان به مدت ۳ روز پشت سر هم مقاربت داشته باشید . ان شاءالله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من زود انزالی دارم برای بارداری مشکلی نداره
پرسمان
سلام علیکم، پدیده زودانزالی ربطی به بارداری زوجین ندارد؛ چون در بارداری رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن ملاک است که اگر این پدیده رخ دهد، بارداری ایجاد خواهد شد.
میهمان
سلام من ۸اسفندپریودشدم بعدهفت روز پاک شدم چه زمانی می تونم نزدیکی داشته باشم که زودحامله شوم
پرسمان
سلام علیکم، روزهای ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ اسفند نزدیکی داشته باشید ان شاءالله اگر مشکلی در کار نباشد حامله خواهید شد.
میهمان
سلام من با همسرم رابطه جنسی ندارم و منو اون با این قضیه مشکلی نداریم و از اول با رضایت هر دو این روند زندگی رو پیش بردیم بعضی ها میگن و تو فیلم ها که دیدم فقط کافیه تماس دهانی داشته باشیم برای بارداری میخواستم بگم میتونم از راه بوسیدم و همون تماس دهانی باردار شوم ؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر زن و شوهری باهم ازدواج کنند و زندگی مشترک خود را آغاز نمایند این انتظار وجود دارد که بعد از عروسی همسران با یکدیگر نزدیکی و آمیزش جنسی نمایند. هر گونه اخلال در این روند حتی اگر با توافق یکدیگر باشد بسیار قابل تأمل بوده، بلکه نوعی فاجعه است. فوراً باید مشکل بررسی و راهکارهایی برای حل مشکل اتخاذ گردد.
در هر صورت امکان بارداری بدون برقراری رابطه جنسی وجود ندارد، البته رابطه جنسی الزاماً به معنای دخول کامل نیست؛ بلکه اگر مایع منی مرد در دهانه مهبل و اطراف آن ریخته شود و اسپرم مرد با تخمک زن برسد برای بارداری کافی است. بارداری با بوسیدن و سکس دهانی به طور کلی منتفی است؛ چون در این حالت اسپرم مرد با تخمک زن هرگز تلاقی نمی کند تا بارداری ایجاد شود.
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه و قصد بارداری دارم دوروزه که از پریودم میگذره و اگر نزدیکی داشته باشم امکان اینکه بارداری بشم هست یا نه
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من این ۷ ماه ازدواج کردم چیزی ام برا جلوگیری استفاده نمیکنم ولی فقط نزدیکی خیلی خیلی داغ میشم ولی میخوام حامله بشم چکار کنم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، برای باردار شدن باید در زمانی نزدیکی کنید که زن تخمک گذاری داشته باشد. به این منظور روز اول که خونریزی پیدا می کنید را به عنوان روز یکم حساب کنید و روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از آن را در نظر داشته باشید و در این سه روز حتما نزدیکی داشته باشید. ان شاء الله با لطف خداوند متعال باردار شوید.
میهمان
من ۱۶بهمن ماه پریود شدم و ۲۴ پاک شدم قصد باردارشدن دارم بدون هیچ جلوگیری احتمال تخمک گذاری چندمه؟ چه زمان آمیزش کنیم.
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد.
زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
البته باید این دستور را از ماه آینده عمل کنید. زیرا زمان تخمک گذاری شما اول اسفند بوده و امروز پنجم اسفند است .
میهمان
من پریودی منظمی دارم و قصد بارداری دارم فرزند دختر دارم اگه برای فرزند پسر بخواهیم اقدامی کنیم روش خاصی هست ممنون میشم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
میهمان
سلام من ۱۷ خرداد پری شدم خونریزیم تا پنج روز بود روز تخمک گذاریم چه وقط بوده الان باردارم ولی میخوام بدونم دقیق چه وقط بوده
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
اگر شروع قاعدگی شما هفدهم خرداد بوده است، به احتمال زیاد تخمک گذاری شما روزهای سی ام و سی یکم خرداد بوده است.
میهمان
بعداز به ارگاسم‌ رسیدن زن اگر ۵ دقیقه بعد مرد ارضا بشه بارداری انجام میشه یا ن باید هردو هم زمان ارضا بشن؟
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و یا زن و مرد هر دو به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسند؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر یکبار باشد و دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
بنابر تحقیقات انجام شده، در مایع قبل از انزال منی که به مایع مذی یا پیشاب معروف است، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ بنابراین اگر این رطوبت‌ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد.
میهمان
س من یک سالودوماهه ک ازدوج کردم بدون هیچ جلوگیری مخام بارداربشم پریودم نامنظمه چطورمیتونم بارداربشم دوره قاعدگیم ۲۸
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ پس از اولین روز شروع قاعدگی است . زیرا در این روزها احتمال تخمک گذاری زن وجود دارد . بنابراین از اولین روز شروع خونریزی خود حساب کنید و ۱۳ روز پس از آن به مدت سه روز مقاربت داشته باشید. اگر از نظر جنسی هر دو سالم باشید ان شاءالله باردار خواهید شد . سه ماه این گونه عمل کنید اگر باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید.
میهمان
چه کار کنیم که در بچه دار نشویم؟
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً به کسانی که قصد بارداری ندارند، توصیه می شود با مشورت با پزشک متخصص زنان از چندین روش جلوگیری متناسب با خودشان به صورت همزمان استفاده کنند تا احتمال بارداری و حاملگی ناخواسته به صفر برسد. البته هیچ یک از روش های جلوگیری صددرصد نیست و همیشه درصدی خطا وجود دارد.
میهمان
من هر دفعه رابطه با شوهرم دارم اب منی میریزه بیرون احتمال بارداری هست؟
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی!
در خصوص بارداری و اقدام به بچه‌دار شدن بهتر است زیر نظر مراکز بهداشتی اقدام کنید و روزهای تخمک‌گذاری خویش را به درستی شناسایی و در همان روزها اقدام به نزدیکی نمایید تا حاملگی ایجاد شود.
اقدام به دخول عمقی و بالاگرفتن پاها بعد از انزال منی به منظور سرازیر شدن اسپرم مرد به داخل رحم شانس بارداری را بیشتر می‌کند و از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری می کند. توصیه می شود به هنگام رابطه جنسی با شوهرتان به محض وقوع انزال حدود نیم ساعت پاهای خود را از سطح بدن تان بالاتر قرار دهید و بالش کوچکی زیر کمر خود قرار دهید تا اسپرم های شوهرتان به سوی دهانه رحم سرازیر شود و شانس بارداری بیشتر گردد.
میهمان
سلام من خواستم بپرسم یه دختر دارم خواستم بپرسم آیا بایک بار آب منی داخل رحم زن واردکنی دیگه تکرار نکنی درطی ۱۸ روزفقط همین یک بار باعث بچه دارشدن می شود
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و یا عمل آمیزش چند بار صورت گیرد و یا مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر یکبار باشد و دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
در مورد شما نیز اگر شرایط حاملگی وجود داشته باشد احتمال بارداری و حاملگی با یکبار آمیزش جنسی بدون جلوگیری وجود دارد.
معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی پی برد. یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است. که شما می توانید با انجام این تست از نگرانی خارج شوید.
میهمان
بعد از نزدیکی چند روز بعد علائم بارداری ظاهر میشود؟
پرسمان
سلام علیکم، اولا باید نزدیکی در دوران تخمک گذاری زن صورت گیرد تا منجر به بارداری شود . یعنی روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی .
ثانیا اولین علامت بارداری عقب افتادن تاریخ قاعدگی است . حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از عقب افتادن قاعدگی ، تست حاملگی مثبت می شود. و پس از آن به تدریج سایر نشانه ها مانند تهوع و استفراغ، سفت شدن سینه ها و ... ظاهر می شود.
به آدرس اینترنتی https://www.darmankade.com/blog/pregnancy-signs مراجعه کنید تا با ۱۵ علامت اولیه حاملگی و زمان بروز انها آشنا شوید.
میهمان
سلام خانوم موقع اموزش بدون کاندم بوده ولی نمیدونم اسپرم داخل شده یا نشده چون ارضا نشد شوهرم ایا امکان بارداری هس
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد و یا زن کاملاً ارضا شود؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
اگر قصد بارداری ندارید توصیه می شود از وسایل ایمن جلوگیری استفاده شود.
میهمان
سلام من یه دختر چهار ساله دارم و قصد بارداری دارم شش ماهه اقدام کردم ولی بچه‌دار نشدم ۲۱پریود شدم ایا چهارده روز تخمک گذاری از همون روز اول پریودی حساب میشه.
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان ۲۸ روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است.
معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست.
نکتۀ مهمی که در اینجا وجود دارد این است که تخمک گذاری در سنین پایین خصوصاً برای اکثر زنان جوان اکثراً نظم کاملی ندارد و پیش بینی زمان دقیق تخمک گذاری به ندرت امکان پذیر است. برای یافتن تخمک گذاری معمولاً نیاز به ثبت روزانه دمای بدن و یا استفاده روزانه از کیت هاست که معمولاًً کاری سخت و گرانقیمت است و اکثر زوجها نیاز به چند ماه تمرین دارند تا بتوانند از این روش استفاده نمایند.
به هر حال، اگر شما قصد بارداری دارید بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید.
میهمان
من بعد از خوردن قرص اضطراری بعدا از تمام شدن قاعدگی دوباره بعد از سه روز پریود شدم حالا از دوره قاعدگیم ۵روز‌میگذره دلیلش چیه؟
پرسمان
سلام علیکم، یکی از عوارض قرصهای ضد بارداری ، بر هم زدن و نامنظمی قاعدگی است. احتمالا چنین مشکلی پیدا کرده اید . اگر این وضعیت ادامه پیدا کرد لازم است به پزشک زنان مراجعه کنید.
میهمان
سلام خانم دکتر من رفتم دکتر به من گفته یک پولیپ رحم یک سانتی دارم ایا حامله میشم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه زنان و دختران گاهی به علت اختلالات هورمونی و یا مشکلات آناتومیک، دچار پولیپ رحم می شوند و این ممکن است در مواردی باعث نازایی و یا سقط جنین گردد؛ اما خوشبختانه این مسئله درمان پذیر است و روش های متعدد درمانی دارد. شما نیز برای بررسی و درمان مشکل بهتر است با مراجعه حضوری به پزشک متخصص این روند را تسهیل نمایید.
میهمان
من می خوام حامله بشم ایا تا دو روز این کارا با. همسرم انجام دهم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام آیااوایل بارداری نزدیکی مشکلی داردوچند باردرهفته میتوانیم داشته باشیم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه با پزشک متخصص زنان و زایمان خودتان مشورت کنید. چون شرایط افراد مختلف متفاوت است و بسته به این که لکه بینی داشته باشد یا نه، سابقه سقط زود رس و .... نوع توصیه به افراد تفاوت دارد.
میهمان
من ۱۲ پریود شدم بعد ۱۸ روز به مدت ۱۰ روز شبی ۱ بار یا دوبار نزدیکی داشتیم و مایع منی داخل ریخته شده میخواستم ببینم امکان بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. البته به نظر می رسد از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
میهمان
سلام ببخشید من عادت ماهیانم بعضی ماه ها نمیشم و بعضی ماه ها روزاش فرق میکنه میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت هورمونی و سلامت تخمدان ها و سایر عوامل به دست می آید.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن میوم۶سانتی دارم ایاباردارمیشم بااین میوم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت میوم و سایر عوامل به دست می آید.
میهمان
عالی
میهمان
سلام ببخشید ما نزدیکی داشتیم اما مایع منی از رحمم خارج شد آیا میتونم باردار بشم
پرسمان
سلام علیکم، ۱. خروج مایع منی بعد از مقاربت از واژن طبیعی است و اشکال ندارد. واگر در دوره تخمک گذاری باشید احتمال بارداری هست.
۲. بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد و معمولا تخمک گذاری در روز ۱۴ دوره قاعدگی رخ میدهد. بنابراین برای حاملگی لازم است روز اول قاعدگی را در نظر گرفته و ۱۳ روز بعد از ان مقاربت داشته باشید و روز ۱۴ و ۱۵ نیز مقاربت کنید تا ان شاء الله بارداری اتفاق بیفتد.
میهمان
من در یک شب دوبار رابطه داشتم هر دوبار محافظت نشده بود ولی فردا صبح دو عدد قرص اورژانسی خوردم احتمال حاملگی دارد
پرسمان
سلام علیکم، اگر قرص اورژانسی را درست و به موقع مصرف کرده باشید احتمال بارداری وجود ندارد.
میهمان
من ۳۹ سالم گفتن تنبلی تخمدان داری یک بار باردار شدم ضربان قلب نداشت دیگه باردار نشدم علت چیه
پرسمان
سلام علیکم، هر زان دارای دو تخمدان در داخل شکم خود است . در هرماه بعد از خونریزی یکی از تخمدانهای زن یک عدد تخمک رها می سازد که در صورتی که با اسپرم مرد لقاح یابد منجر به بارداری می شود.
در افرادی که تنبلی تخمدان دارند ، پوسته تخمدان کلفت و محکم است و تخمک نمی تواند به راحتی ازاد شود و بنابر این امکان حاملگی وجود ندارد یا امکان آن کم است. در این گونه افراد با دادن داروهایی ، تخمک گذاری را تحریک می کنند تا زن بتواند باردار شود .
میهمان
سلام من ۲۴شهریور پریود شدم نهم مهر نزدیکی داشتم و و دوره پریودیم ۲۸روزه بعضی مواقع ۲۹یا۳۰ روزه هستش احتمال این هستش که باردار باشم.
پرسمان
سلام علیکم، اگر تخمک گذاری منظم داشته باشید احتمال بارداری هست چون در دوره تخمک گذاری نزدیکی داشته اید.
میهمان
سلام خسته نباشید. من نزدیک ۲۵روز یا بیشتر هست که جلوگیری نمیکنم الان یه چند روزی هست که از عادتم گذشته احتمال بار دار شدنم هست ممنون
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند. البته تأخیر و یا بی‌نظمی در جریان قاعدگی و عادت ماهانه به تنهایی نمی‌تواند دلیل بر حاملگی و بارداری باشد؛ چرا که این گونه امور از چیزهایی است که بسیاری از زنان تحت تأثیر عوامل مختلف حتی با رفتن به مسافرت، فشار و استرس زیاد، آن را در خود مشاهده می‌کنند.
یکی از راه های ساده تشخیص حاملگی و بارداری، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
البته با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت می‌توان از حاملگی و عدم حاملگی زن مطمئن گردید.
از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی به صورت قطعی پی برد.
میهمان
سلام دکتر ببخشید خواستم بدونم استاندار خارج شدن منی چند دقیقه هست
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً در فرایند آمیزش جنسی همسران، اگر مرد کمتر از ۳ دقیقه بعد از دخول دچار انزال مایع منی گردد، دچار انزال زودرس گردیده است که نیازمند درمان است.
البته از نظر علم روانشناسی، انزالی که بر خلاف میل شخص و بدون کنترل او انجام گیرد را انزال زودرس گویند که بر طبق آن فرد از زمان انزال و کیفیت رابطه ناراضی است و این نارضایتی می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد، به طوری که حتی اگر شریک جنسی فرد از زمان انزال ناراضی باشد، انزال را زودرس گویند.
میهمان
سلام جواب من رو ندادید من تست زدم یک بار مثب یک بار منفی بود کمر درد عجیب دارم زیر نافم سفت میشه زید نافم مثل ضربان میزنه ایا امکان داره باردار باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به بارداری و عدم بارداری تان شک دارید، می توانید با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت از حاملگی و عدم حاملگی خودتان مطمئن گردید.
میهمان
سلام وقت بخیر من قصد باردارشدنو دارم ولی نمیدونم چندبار نزدیکی و وارد شدن منی داخل رحم کافیه و بعد از چند وقت میفهمیم ک باردارشدیم؟؟ ممنونم
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری یکبار آمیزش جنسی کنترل نشده و تخلیه مایع منی مرد داخل مهبل کافی است؛ البته اگر در روزهای تخمک گذاری آمیزش جنسی صورت گیرد احتمال بارداری بسیار زیاد است. بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند و معمولاً به عنوان اولین نشانه حاملگی و بارداری، قطع قاعدگی به شمار می رود.
علاوه بر این معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی پی برد.
میهمان
سلام من فقط فیلمای سسکی نگاه میکنم آیا امکان بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، بر اساس آموزه های دینی برانگیختن شهوت به غیر از راه های مشروع جایز نیست. بر همین اساس، مَراجع بزرگوار تقلید فقوا به حرمت مشاهده تصاویر و فیلم ها و محتواهای جنسی و غیر اخلاقی داده اند؛ چون باعث تهییج شهوت و تحریک جنسی می‌گردد. فرقی هم نمی کند فرد به سن تکلیف رسیده باشد و یا نرسیده باشد. رهبر معظم انقلاب نیز می فرمایند: «برانگیختن شهوت توسط فیلم‌هاى ویدئویى جنسى جایز نیست.»(۱)
در هر صورت، تماشای تصاویر و فیلم های مستهجن باعث بارداری نمی شود. پی نوشت:
۱. حسینی خامنه ای، سیدعلی، اجوبه الاستفتائات، س۱۲۰۴، تهران: الهدی، ۱۳۸۸.
میهمان
سلام پیام منورونخوندین ب نمایش نزاشتین جواب سوال منوندادین
پرسمان
سلام علیکم، با آرزوی برطرف شدن مشکلتان. این سامانه متعلق به اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است، و صرفا پاسخگوی سوالهای دینی، مشاوره ای و سیاسی دانشگاهیان است و هیچ مسوولیت اجرایی و ارتباطی با مسئولین کشوری ندارد. می توانید سوالات خود را در حیطه کاری این مرکز واضح و مشروح ارسال نمایید.
میهمان
سلام خسته نباشید من یک بچه سه ساله دارم الان دو ماهه جلوگیری ندارم میخام که باردار بشم شمامیگیدروزهای تخمک گذاری اقدام کنیم اگه بعدازپاک شدن هم رابطه داشته باشیم مشکلی نداره
پرسمان
سلام علیکم، رابطه بعد از پاک شدن برای بارداری مفید نیست ولی برای لذت بردن زن و شوهر از همدیگر اشکال ندارد.
میهمان
سلام من ۸ماهه عروسی کردم قصدبارداری دارم هیچ چیزبرای جلوگیری استفاده نمیکنم الانم روزهای تخمک گذاریمه رابطه دارم ممکنه حامله بشم ؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما و شوهرتان از نظر تخمک گذاری و تعداد اسپرم مشکلی نداشته باشید انشاء الله به خواست خدا حامله میشوید. البته دعا هم یادتان نرود.
میهمان
سلام من قصد باردار شدن دارم نزدیک یک هفته شبی دو بار نزدیکی داشتم تست حاملگی زدم یک بار منفی بود یک بار دیگر مثبت درد کمر و زیر ناف زیاد دارم امکان داره باردار باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، احتمال دارد باردار باشید ولی اگر باردار نبودید
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.