برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۲۷۱۸۶۲ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من الان ۸ماه هست که ازدواج کردم و ۶ماه هست که اقدام به بارداری کرده ام ولی تا کنون هیچ نتیجه ای نگرفته ام میخواستم بدونم که برای اینکه زودتر باردار شوم باید پیش متخصص زنان مراجعه کنم یا نه ممنون میشم الان جوابم را بدید
پرسمان
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا 14 روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای 13 و 14 و 15 بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد. اگر بعد از اجرای این توصیه برای 4 ماه باردار نشدید به متخصص زنان مراجعه نمایید .
میهمان
عالی
میهمان
س خسته نباشید ببخشید من یکم پریود شدم‌ و هفتم‌ پاک بودم و در ۱۳ دهم یک بار رابطه داشتم البته‌ کنی از منی‌ هم بیرون اومد‌ حالا احتمال بارداری هست‌ تورو خدا جوابمو‌ بدین
پرسمان
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا 14 روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای 13 و 14 و 15 بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
من از برج ۱۱ پرویدیم میره جلو سه روز حتا پنج روز اخری پنج روز بودرفتم دکتر بهم قرص مدروکسی داد گفت یک هفته بعد پاک شدن بخور ایا با این قرص احتمال بارداریم هست خیلی منو همسرم بچه دوست داریم اصلا جلوگیریرنداشتیم
پرسمان
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا 14 روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای 13 و 14 و 15 بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من هر سیزده روز یک بار پریود میشم و برای بار داری اقدام کردم و هشت روز بعد از اخرین پریودیم رابطه جنسی داشتم احتمال بارداری وجود داره؟؟؟؟! اخه من زمان تخمک گذاریم هم مشخص نیست چون دوبار در ماه پریود میشم و چهار سال هست ک ازدواج کردم و تازه اقدام ب بارداری کردم ایا باردار میشم یا خیر؟؟؟!
پرسمان
شما لازم است در اولین فرصت به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا علت دوبار پریود شدنتان در ماه مشخص شود و سپس در مورد زمان تخمک گذاری و ... بررسی صورت گیرد.
میهمان
سلام ببخشید من پریودیم نامنظمه یعنی در یک ماه دوبار پریود میشم مثلا هر سیزده روز یک بار پریود میشم خونریزی زیاد هم ندارم نمیدونم دقیقا زمان تخمک گذاریم کی هست چون هرماه من دوبار پریود میشم
پرسمان
لازم است به متخصص زنان مراجعه کنید تا رح شما مورد بررسی قرار گیرد. زیرا آنچه گفته اید طبیعی نیست و باید در هر ماه یک بار پریود شوید.
میهمان
سلام اگه یک بار مایعی قبل از منی وارد رحم شود ان فرد حامله میشود؟
پرسمان
فقط در حد احتمال بله امکان بارداری وجود دارد هر چند این احتمال ضعیف است. زیرا در ترشحات قبل از منی نیز اسپرم وجود دارد.
میهمان
بهترین بود
میهمان
هشت ماه ازدواج کردم میخواهم حامله بشم هفته ای ۴ بار بیشتر نزدیکی دارم ولی هنوز حامله نشدم
پرسمان
همان طور که در متن مقاله بیان شد «برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید». کثرت آمیزش تأثیر چندانی در باروری ندارد؛ مهم آمیزش در زمان تخمک گذاری است که احتمال بارداری را افزایش می دهد. کثرت آمیزش باعث کاهش شدید انرژی شده و آسیب هایی را در پی دارد. همچنین شما می توانید زیر نظر پزشک متخصص اقدام به بارداری نمایید تا اگر مشکل خاصی وجود دارد، بررسی و رفع گردد.
میهمان
سلام من وقتی نزدیکی انجام میدم جاش دردمیگیره ونمیشه دوباره انجام داد وحتی سرویس بهداشتی که میرم وقتی میخوام بشورم این قدردردمیگیره که نمیتونم دست بکشم وحتی وقتی نزدیکی انجام میدم نمیتونم دردش تحمل کنم شما بگید من چیکار کنم تا نزدیکی دردش تحمل کنم تازودتربارداربشم ممنون میشم جوابم الان بدین
پرسمان
در ابتدا توصیه می شود برای بررسی مشکل از پزشک متخصص زنان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه کمک بگیرید. همچنین برای برقراری روابط زناشویی از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت استفاده شود تا فرایند آمیزش به راحتی صرت گیرد.
میهمان
سلام دکتر من هروقت نزدیکی می کنیم اسپری شوهرم سری بیرون میاد
پرسمان
اگر شوهرتان دچار زودانزالی هستند و کنترلی روی انزال خود ندارند در این صورت توصیه می شود با ترفند و بهانه ای شوهرتان را به مراکز مشاوره ای بفرستید تا زمینه گفتگو با مشاوران و متخصصان فراهم گردد و آنها راهکارهای درمانی را در خصوص مشکل وی ارائه دهند.
میهمان
من و همسرم ۶ ماه میشود که عروسی کردیم و بعداز سه ماه او حامله شد و در جریان یک ماه خونریزی کرد و طفل سقط شد. در این دوران کار سنگین هم نکرده بود. آیا امکان دارد بعداز سقط طفل در جریان یک ماه دوباره حامله شود یا ۶ ماه دیگر انتظار بکشد.
پرسمان
نظرات پزشکان در مورد مقدار زمانی که بعد از سقط میتوان صبر کرد و بعد از آن حامله شد متفاوت است. بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید تا ضمن بررسی علت سقطتان در مورد بهترین زمان بارداری شما را راهنمایی کنند.
میهمان
عالیه خود منم چندتا مشکل دارم خواستم ازتون بپرسم
میهمان
سوال من از شما این است که آیا باید منی را تا ته واژن بریزیم؟
پرسمان
برای اینکه احتمال بارداری بیشتر گردد طبیعتاً زن و شوهر باید در زمان تخمک گذاری و با دخول عمقی اقدام به آمیزش نمایند. اقدام به دخول عمقی و بالاگرفتن پاهای زن بعد از انزال منی به منظور سرازیر شدن اسپرم مرد به داخل رحم شانس بارداری را بیشتر می‌کند و از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری می کند.
میهمان
سلام من ۱سال هست ازدواج کردم.عاشق بچه هم هستم.عفونت واژن هم یکم دارم.ولی هرچی نزدیکی میکنم حامله نمیشم.نمیدونم چرایه نفرمیگه بخاطرپریودت هست که نامنظمه.یکی میگه بایدآب منم بیادتاحامله بشم تورخداراهنمایی دقیق روبکنین وبهم بگین اخه وقتی نزدیکی میکنم اب من نمیاد؟توروخدازودجواب بدین.
پرسمان
آنچه به شما گفته اند حرفهای بدون سند و نادرست است. برای بچه دار شدن باید 1. اگر عفونت واژن دارید حتما درمان کامل کنید. 2. برای حاملگی باید نزدیکی در زمان تخمک گذاری زن صورت گیرد. تخمک گذاری نیز معمولا 14 روز پس از اولین روز شروع پریود انجام میشود. بنابر این از اولین روز که خونریزی شما شروع میشود 12 روز نزدیکی نداشته باشید و روزهای 13 و 14 و15 نزدیکی کنید ان شاء الله با لطف خداوند متعال حامله خواهید شد. اگر هم در این ماه نشدید ناراحت نشوید و همین کار را در ماههای بعد تکرار کنید.
میهمان
سلام و خسته نباشید میگم من دوبار پریود شدم در این دو ماه در اردیبهشت یک بار درد خرداد یک بار دومیش در ۱ خرداد شروع شدولی فرداش خون اومد پریود من در۳۰ روزگی ۷ روزش را پریود میشوم الان ۵ روز از پایان پریودم میگدرددیشب ۱۲ خرداد ولی چون دیروقت بود شد ۱۳ خرداد اقدام به بارداری کردم اسپرم را کامل در واژن ریختم اگه این رابطه جنسی ۵ شب پشت سر هم انجام شود باردار میشوم
پرسمان
در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان 28 روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری و انعقاد نطفه از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست.
میهمان
سلام دکتر من برج قبل ۲۸شدم پریودامااین برج ۲۵شدم پریودزمان تخمک گذاریم دقیقا کی میشه ممنون میشم جواب بدین
پرسمان
زمان تخمک گذاری معمولا 14 روز پس از اولین روز شروع قاعدگی است و با کم و زیادشدن طول دوره تغییر نمی کند.
میهمان
سلام ببخشید من یک سال و نیمه ازدواج کردم قصد باردار شدن دارم ۳۰روزگی عادت ماهیانه میشم و طول قاعدگیم ۷روز طول میکشه میخواستم بدونم چکار کنم بار دار شم تقریبا ۳روزی یکبار همخوابی داریم ۵ماهه جلو گیری نمیکنم میخواستم کمکم کنین
پرسمان
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا 14 روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای 13 و 14 و 15 بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من ۱۹ دهم پریود شدام وبرای پسر دار شدن ۱۴ دهم پریودم نزدیکی داشتم ولی روز شانزدهم نزدیکی نداشتم می تونم روز هیجدهم نزدیکی داشته باشم ایراد ندار براجنسیت
پرسمان
اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت ‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان ‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى‏دهد. آمیزش در روز تخمک گذاری از جمله مواردی است که احتمال پسر زایی را افزایش می دهد، اما این مورد نیز قطعی نیست.
میهمان
عالی
میهمان
سلام خسته نباشید من نامزد هستم و ۷بار رابطه جنسی داشتم . میترستم بچه دار بشم باید چیکار کنم که بچه دار نشم؟ لطفا راهنماییم کنین من خیلی میترسم
پرسمان
امروزه برای پیشگیری و جلوگیری از بارداری و حاملگی چندین روش وجود دارد، اما برای اینکه کدام روش برای شما و همسرتان مناسب است لازم است با پزشک متخصص زنان در این خصوص مشورت کنید و هرگز خودسرانه روشی را انتخاب ننمایید که بعداً به ضررتان تمام شود و یا شما و همسرتان را با مشکلاتی روبرو سازد. برخی از روش‌های جلوگیری خصوصاً روش‌هایی که در کار هورمون‌ها و ترشح آنها اخلال ایجاد می‌کند مثل قرص های ضدبارداری، ممکن است گاهی ضرر داشته باشد و در مواردی باعث تأخیر در بارداری و یا حتی عقیمی گردد و یا عوارضی را در فرد ایجاد کنند؛ بنابراین لازم است با مراجعه به پزشک متخصص زنان از روش جلوگیری متناسب خویش استفاده کنید. این نکته را نیز بدانید، تقریباً هیچ یک از روش هایی که برای پیشگیری و جلوگیری از بارداری و حاملگی وجود دارد قطعیت صد در صد وجود ندارد؛ بنابراین اگر در صدد پیشگیری و جلوگیری از بارداری و حاملگی ناخواسته هستید، سعی کنید با مشورت با پزشک متخصص از چند روش جلوگیری مطمئن دیگر به صورت همزمان استفاده کنید تا احتمال بارداری به صفر برسد.
میهمان
سلام خسته نباشینزمان پریودیم نامرتبه روزه دقیق تخمک گذاری خودمم نمیدونم....با این حال میخواستم باردار بشم میتونی راجبه بارداریم ی نظری لطف کنین؟
پرسمان
پریودتان چه مرتب باشد چه نامرتب ، زمان تخمک گذاری در شما 14 روز بعد از شروع اولین روز پریود است. برای بارداری از اولین روز پریود حساب کنید وروزهای 13 و 14 و 15 با همسرتان مقاربت داشته باشید . ان شاءالله بارداری اتفاق خواهد افتاد.
میهمان
سلام بسیارتوضیحاتتون عالین خدا به شما سلامت وشادی وتوفیق عنایت کند.
میهمان
س. من یه رابطه داشتم مایع رو تا تهه واژن نریختم احتمال بارداری هست؟
پرسمان
پرسشگر گرامي! اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن به طور کامل تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
سلام من دو ساله رابطه جنسی دارم پرده بکارمو نذاشتم از بین برنه ایا همین طوری باردار میشی
پرسمان
پرسشگر گرامي! اگرچه برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن به طور کامل تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. البته اگر مایع منی در اطراف مهبل ریخته نشده و یا فوراً شسته شده است، احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
سلام خسته نباشی من روز دوازدم پریود میشم، چندم روز تخمه گذاریم هست؟ ی سال ازدواج کردم بدون جلوگیری اقدام میکنیم ولی باردار نشدم، التماس دعا
پرسمان
معمولا 14 روز پس از شروع اولین روز خونریزی تخمک گذاری انجام میشود. سعی کنید روزهای 13و 14 و 15 نزدیکی داشته باشید . یعنی هر روز پریود شدید دقیقا 13 روز بعد از ان به مدت 3 روز مقاربت داشته باشید. ان شائ الله به لطف خداوند متعال و عنایت اهلبیت علیهم السلام باردار شوید.
میهمان
سلام من یه ساله اقدام به بارداری کردم هیچ مشکلی هم نداریم رفتم دکتر ولی نمیدونم چرا حامله نمیشم چیکار باید بکنم با تشکر
پرسمان
ناباروری به معنای عدم توانایی در بارداری، علی رغم وجود روابط جنسی متعدد و بدون جلوگیری از بارداری در عرض حداقل یک سال، تعریف می شود. بیشتر زوج ها در طی شش ماه اولی که تلاش شان برای باردار شدن را آغاز می کنند به هدف شان یعنی باردار شدن نایل می گردند. به طور کلی بعد از 12 ماه آمیزش بدون جلوگیری، حدود 85 درصد از زوج ها باردار می شوند و در طی 36 ماه باقی مانده، در حدود 50 درصد از زوج ها به طور خود به خود آبستن می شوند. اینکه چرا شما و همسرتان تا به اکنون از نعمت فرزنددار شدن محروم مانده اید، می تواند علت های متعددی داشته باشد؛ ممکن است مشکل اصلاً از جانب شما نباشد و همسرتان نابارور شده اند. به هر حال، برای رفع این مشکل راه های متعددی وجود دارد که بخشی اعظمی از آن با پیگیری و درمان ها و مراقبت های پزشکی قابل رفع است و در صورت عدم تأثیر گاهی می توان از عنصر گذشت زمان به امید ارتقای دانش پزشکی و توانمندی پزشکان برای درمان ناباروری ها بهره جست و یا نهایتاً با دعا و تضرع به درگاه الهی و انجام برخی دستورالعمل های مجرب که مستند قوی دارد مشکل را برطرف نمود.
میهمان
من نازام باید چجوری حامله شم ایا راهی وجود دارد
پرسمان
ناباروری به معنای عدم توانایی در بارداری، علی رغم وجود روابط جنسی متعدد و بدون جلوگیری از بارداری در عرض حداقل یک سال، تعریف می شود. بیشتر زوج ها در طی شش ماه اولی که تلاش شان برای باردار شدن را آغاز می کنند به هدف شان یعنی باردار شدن نایل می گردند. به طور کلی بعد از 12 ماه آمیزش بدون جلوگیری، حدود 85 درصد از زوج ها باردار می شوند و در طی 36 ماه باقی مانده، در حدود 50 درصد از زوج ها به طور خود به خود آبستن می شوند. اینکه چرا شما و همسرتان تا به اکنون از نعمت فرزنددار شدن محروم مانده اید، می تواند علت های متعددی داشته باشد؛ ممکن است مشکل اصلاً از جانب شما نباشد و همسرتان نابارور شده اند. به هر حال، برای رفع این مشکل راه های متعددی وجود دارد که بخشی اعظمی از آن با پیگیری و درمان ها و مراقبت های پزشکی قابل رفع است و در صورت عدم تأثیر گاهی می توان از عنصر گذشت زمان به امید ارتقای دانش پزشکی و توانمندی پزشکان برای درمان ناباروری ها بهره جست و یا نهایتاً با دعا و تضرع به درگاه الهی و انجام برخی دستورالعمل های مجرب که مستند قوی دارد مشکل را برطرف نمود.
میهمان
آیا منظور شما ازروزهای ۱۳و۱۴و۱۵ بعد ازتموم شدن پریوده
پرسمان
منظور روزهای بعد از شروع قاعدگی است نه بعد از اتمام آن. اساساً تخمک ‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی 28 روزه است، معمولاً 14 روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعد. تخمک آزاد شده حدود 12 تا 24 ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا 7 روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از 24 تا 48 ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا 72 ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (72 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است. در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان 28 روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است.
میهمان
سلام بسیار مطالب آموزنده بودند
میهمان
سلام خوبی من سه ماه عروسی کردم شوهرم عاشق بچه اس گفته هر چه زودتر باید حامله بشی دکترم رفتم میخواستم بگم چجوری باید خوابید که زود حامله شم بعضیا میگن سمت راست بخوابی حامله میشی چون تخمکا سمت راسته ان
پرسمان
برای بارداری و حامله شدن، همین که بین همسران رابطه جنسی برقرار شود و اسپرم مرد با تخمک زن تلاقی کند، کافی است. دانشمندان معتقدند و نتایح آزمایش‌های متعدد این نکته را به اثبات رسانیده است که انعقاد نطفه و بارداری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد؛ چرا که معمولاً در همین ایام تخمک‌گذاری در رحم زن صورت می‌گیرد؛ به همین خاطر در صورت برقراری روابط جنسی در این ایام و ورود اسپرم در درون مهبل زن، بارداری صورت می‌گیرد؛ در غیر این ایام و در دوران قاعدگی احتمال باروری بسیار بعید است؛ چراکه در دوران قاعدگی، تارهای داخلی رحم که مسئولیت جذب تخمک را دارند، به همراه تخمک و به صورت خون از رحم دفع می‌شوند. اگر هم قصد بارداری دارید، می توانید در ایام تخمک‌گذاری اقدام به نزدیکی و آمیزش با همسرتان نمایید و چند شب این عمل را تکرار کنید تا شانس بارداری بالا برود و انعقاد نطفه صورت بگیرید. برای تأثیرگذاری بیشتر اگر دخول عمقی صورت گیرد و مایع منی مرد در دهانه رحم ریخته شود، احتمال بارداری و انعقاد نطفه بیشتر است. اقدام به دخول عمقی و بالاگرفتن پاها بعد از انزال منی به منظور سرازیر شدن اسپرم مرد به داخل رحم شانس بارداری را بیشتر می‌کند و از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری می کند. توصیه می شود به هنگام رابطه جنسی با همسرتان به محض وقوع انزال پاهای خود را بالا بگیرید و بالش کوچکی زیر کمرتان قرار دهید تا اسپرم ها به سوی دهانه رحم سرازیر شود و شانس بارداری بیشتر گردد. پوزيشن مرد بالا و زن پایین یکی از بهترین پوزيشن ها برای بارداری است.
میهمان
سلام آیا فرو کردن بطری نوشابه در کوس باعث بچه دار نشدن میشود
پرسمان
اصولاً تحریک جنسی و تهییج شهوت فقط از طریق بدن همسر شرعی و قانونی به صورت مستقیم امکان پذیر است؛ بنابراین تحریک غیرمستقیم و یا استفاده از وسایل و اشیا به هیچ وجه جایز نیست و اگر فردی با این گونه وسایل خود را تحریک کند مصداق خودارضایی تلقی خواهد شد و گناهکار خواهد بود. ضمن اینکه استفاده از این گونه وسایل از لحاظ پزشکی به شدت آسیب زاست و برای فرد خطراتی را در پی دارد. شدت آسیب بستگی به نوع آسیب دارد؛ گاهی وقت ها به دهانه رحم و دستگاه تناسلی زن آسیب جدی وارد شود و یا با سرایت باکتری ها به رحم و تخمدان ها باعث عفونت شدید و کیست می شود که احتمال ناباروری وجود دارد.
میهمان
س خسته نباشین من نمیدونستم زمان تخمک گذاری بایدامیزش کرد من ۲۳روزی پریودمیشم ۷روزی پاک زمان تخمک گذاری کیه
پرسمان
اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی 28 روزه است، معمولاً 14 روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعد. تخمک آزاد شده حدود 12 تا 24 ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا 7 روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از 24 تا 48 ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا 72 ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (72 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است. در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان 28 روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست. نکتۀ مهمی که در اینجا وجود دارد این است که تخمک گذاری در سنین پایین خصوصاً برای اکثر زنان جوان اکثراً نظم کاملی ندارد و پیش بینی زمان دقیق تخمک گذاری به ندرت امکان پذیر است. برای یافتن تخمک گذاری معمولاً نیاز به ثبت روزانه دمای بدن و یا استفاده روزانه از کیت هاست که معمولاًً کاری سخت و گرانقیمت است و اکثر زوجها نیاز به چند ماه تمرین دارند تا بتوانند از این روش استفاده نمایند. این روش به دلیل تأثیر غیر قابل پیش بینی و سختی اجرا به عنوان یک روش مطمئن پیشگیری از حاملگی ناخواسته به هیچ زوجی پیشنهاد نمی گردد.
میهمان
سلام و وقت بخیر من چرا حامله نمیشم
پرسمان
ناباروری به معنای عدم توانایی در بارداری، علی رغم وجود روابط جنسی متعدد و بدون جلوگیری از بارداری در عرض حداقل یک سال، تعریف می شود. بیشتر زوج ها در طی شش ماه اولی که تلاش شان برای باردار شدن را آغاز می کنند به هدف شان یعنی باردار شدن نایل می گردند. به طور کلی بعد از 12 ماه آمیزش بدون جلوگیری، حدود 85 درصد از زوج ها باردار می شوند و در طی 36 ماه باقی مانده، در حدود 50 درصد از زوج ها به طور خود به خود آبستن می شوند. اینکه چرا شما و همسرتان تا به اکنون از نعمت فرزنددار شدن محروم مانده اید، می تواند علت های متعددی داشته باشد؛ ممکن است مشکل اصلاً از جانب شما نباشد و همسرتان نابارور شده اند. به هر حال، برای رفع این مشکل راه های متعددی وجود دارد که بخشی اعظمی از آن با پیگیری و درمان ها و مراقبت های پزشکی قابل رفع است و در صورت عدم تأثیر گاهی می توان از عنصر گذشت زمان به امید ارتقای دانش پزشکی و توانمندی پزشکان برای درمان ناباروری ها بهره جست و یا نهایتاً با دعا و تضرع به درگاه الهی و انجام برخی دستورالعمل های مجرب که مستند قوی دارد مشکل را برطرف نمود.
میهمان
سلام ۲۰ روز پی در پی خللی ایجاد نمیکنه
پرسمان
همان طور که در متن مقاله بیان شد «برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید». کثرت آمیزش تأثیر چندانی در باروری ندارد؛ مهم آمیزش در زمان تخمک گذاری است که احتمال بارداری را افزایش می دهد. کثرت آمیزش باعث کاهش شدید انرژی شده و آسیب هایی را در پی دارد.
میهمان
سلام من ۲۸پریود میشم و تا هفت روز طول میکشه .و الان دکتر هم رفتم کارهای اولیه کردم ازمایش این چیزا گفتن میتونی اقدام کنی ۱۳رابط داشتم واسپرم شوهرم داخل بدنم رفته .باید هر شب این کار رو بکنم تا ۱۵این عمل انجام بدیم .الطفا راهنمای کنید مرسی
پرسمان
اگر شما آمادگی برای بارداری را داشته باشید و مشکل خاصی هم نداشته باشید؛ طبیعتاً اگر در ایام تخمک گذاری اقدام به آمیزش جنسی با همسرتان نمایید، این انتظار وجود دارد که در اولین آمیزش حامله بشوید. برای تأثیرگذاری بهتر همان طور که پزشک تجویز نموده است می توانید در چند نوبت و روز متوالی آمیزش نمایید تا شانس بارداری تان بیشتر گردد.
میهمان
سلام من طول دوره قاعدگی ۳۱روزه هست ولی این بار۱۸روزدیرترپریودشدم میخواستم بدونم روزتخمک گذاریم چندروزبعدپریودیم میشود ؟؟آزمایشات مربوط به هورمون های زنانه وپرولاکتین هم دادم دون رم گفت مشکل نداره فقطپرولاکتین یکم مشکل داشت گفت نزدیک عادت ماهانه ورزش کنم
پرسمان
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. بر فرض مثال اگر زنی هر ماه در اول ماه عادت ماهانه اش شروع می شود، روزهای چهاردهم تا شانزدهم روزهای تخمک‌گذاری وی می باشد. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست. این را بدانید اختلال در نظم قاعدگی و بی نظمی تا حدودی طبیعی است؛ چون عواملی همچون مصرف برخی داروها، استرس بی از حد، مسافرت های طولانی و... باعث بی نظمی و تأخیر در این پدیده می شود؛ البته اگر در ماه های دیگر این پدیده تکرار شد؛ آنگاه برای علت یابی مسئله می بایست به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید.
میهمان
سلامجهت بارداری در هر همبستری یکبار نزدیکی کافیه ؟
میهمان
سلام من یک روز از پاک شدنم (دوران قاعدگی) میگذرد آیا برای بچه دار شدن باید با همسرم آمیزش داشته باشم تا تخمک گذاری شروع بشه؟
پرسمان
تخمک گذاری در زن تقریبا 14 روز پس از شروع اولین روز قاعدگی رخ میدهد . یعنی شما زمان شروع قاعدگی را در نظر بگیرید ، 14 روز پس از آن تخمک گذاری صورت میگیرد. بهترین زمان برای آمیزش نیز مقاربت در روزهای 13 و 14 و 15 است(پس از شروع اولین روز قاعدگی). سعی کنید در این 3 روز مقاربت داشته باشید ، انشاء الله حاملگی رخ خواهد داد.
میهمان
سلام خسته نباشید سوال من این که الان حدود ۴ ساله ازرواج کردم اما هنوز بادار نشدم چند تا دکتر رفتم اما هنوز نتیجه ی نگرفتم این دکتر اخری که رفتم از شوهرم ازمایش اسپرم گرفت گفته ضیفه براش قرص نوشت اما نتونه قرص بخوره چون وقتی قرص میخوره بدنش کهیر میزنه حالا من چرا کار باید بکنم یه راه ی بهم بگن چرا کار کنم
پرسمان
خواهر گرامی! در مورد سوالتان چند نکته متذکر می شویم. نکته اول این که زن و مرد هر دو از نظر جنسی باید در سلامتی کامل باشند. یعنی هم مرد نطفه سالم به حد کافی داشته باشد و هم زن سیکل قاعدگی منظم همراه با تخمک گذاری داشته باشد. اگر این دو مورد در باره شما دو نفر بررسی شده و اشکالی نداشته است به نکته دوم دقت کنید و اگر اشکال در همین نکته اول است سعی کنید با مراجعه به پزشک آن اشکالات را بر طرف سازید. نکته دوم این که اگر هر دو در سلامت جنسی هستید امکان دارد در زمان آمیزش مشکل داشته باشید. برای بچه دار شدن لازم است مقاربت و هم بستری از 2 روز قبل از تخمک گذاری تا 2 روز پس از آن صورت گیرد. زمان تخمک گذاری زنان معمولا 14 روز پس از اولین روز شروع قاعدگی است. بنابر این شما و همسرتان باید روز13 و 14 و15 پس از اولین روز شروع قاعدگی مقاربت داشته باشید تا ان شاء الله احتمال بارداری شما افزایش یابد. در ضمن از توسل به درگاه خدا و ائمه علیهم السلام و دعا و نذر غافل نباشید که زمین و زمان به دعا و صدقه و ... وابسته است. امید واریم با بکار گرفتن این نکته ها به زودی خبر بارداری تان را دریاقت نماییم. ان شاء الله

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.