برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۴۵۷۷۷۲ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
من می خوام حامله بشم ایا تا دو روز این کارا با. همسرم انجام دهم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام آیااوایل بارداری نزدیکی مشکلی داردوچند باردرهفته میتوانیم داشته باشیم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه با پزشک متخصص زنان و زایمان خودتان مشورت کنید. چون شرایط افراد مختلف متفاوت است و بسته به این که لکه بینی داشته باشد یا نه، سابقه سقط زود رس و .... نوع توصیه به افراد تفاوت دارد.
میهمان
من ۱۲ پریود شدم بعد ۱۸ روز به مدت ۱۰ روز شبی ۱ بار یا دوبار نزدیکی داشتیم و مایع منی داخل ریخته شده میخواستم ببینم امکان بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. البته به نظر می رسد از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
میهمان
سلام ببخشید من عادت ماهیانم بعضی ماه ها نمیشم و بعضی ماه ها روزاش فرق میکنه میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت هورمونی و سلامت تخمدان ها و سایر عوامل به دست می آید.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن میوم۶سانتی دارم ایاباردارمیشم بااین میوم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت میوم و سایر عوامل به دست می آید.
میهمان
عالی
میهمان
سلام ببخشید ما نزدیکی داشتیم اما مایع منی از رحمم خارج شد آیا میتونم باردار بشم
پرسمان
سلام علیکم، ۱. خروج مایع منی بعد از مقاربت از واژن طبیعی است و اشکال ندارد. واگر در دوره تخمک گذاری باشید احتمال بارداری هست.
۲. بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد و معمولا تخمک گذاری در روز ۱۴ دوره قاعدگی رخ میدهد. بنابراین برای حاملگی لازم است روز اول قاعدگی را در نظر گرفته و ۱۳ روز بعد از ان مقاربت داشته باشید و روز ۱۴ و ۱۵ نیز مقاربت کنید تا ان شاء الله بارداری اتفاق بیفتد.
میهمان
من در یک شب دوبار رابطه داشتم هر دوبار محافظت نشده بود ولی فردا صبح دو عدد قرص اورژانسی خوردم احتمال حاملگی دارد
پرسمان
سلام علیکم، اگر قرص اورژانسی را درست و به موقع مصرف کرده باشید احتمال بارداری وجود ندارد.
میهمان
من ۳۹ سالم گفتن تنبلی تخمدان داری یک بار باردار شدم ضربان قلب نداشت دیگه باردار نشدم علت چیه
پرسمان
سلام علیکم، هر زان دارای دو تخمدان در داخل شکم خود است . در هرماه بعد از خونریزی یکی از تخمدانهای زن یک عدد تخمک رها می سازد که در صورتی که با اسپرم مرد لقاح یابد منجر به بارداری می شود.
در افرادی که تنبلی تخمدان دارند ، پوسته تخمدان کلفت و محکم است و تخمک نمی تواند به راحتی ازاد شود و بنابر این امکان حاملگی وجود ندارد یا امکان آن کم است. در این گونه افراد با دادن داروهایی ، تخمک گذاری را تحریک می کنند تا زن بتواند باردار شود .
میهمان
سلام من ۲۴شهریور پریود شدم نهم مهر نزدیکی داشتم و و دوره پریودیم ۲۸روزه بعضی مواقع ۲۹یا۳۰ روزه هستش احتمال این هستش که باردار باشم.
پرسمان
سلام علیکم، اگر تخمک گذاری منظم داشته باشید احتمال بارداری هست چون در دوره تخمک گذاری نزدیکی داشته اید.
میهمان
سلام خسته نباشید. من نزدیک ۲۵روز یا بیشتر هست که جلوگیری نمیکنم الان یه چند روزی هست که از عادتم گذشته احتمال بار دار شدنم هست ممنون
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند. البته تأخیر و یا بی‌نظمی در جریان قاعدگی و عادت ماهانه به تنهایی نمی‌تواند دلیل بر حاملگی و بارداری باشد؛ چرا که این گونه امور از چیزهایی است که بسیاری از زنان تحت تأثیر عوامل مختلف حتی با رفتن به مسافرت، فشار و استرس زیاد، آن را در خود مشاهده می‌کنند.
یکی از راه های ساده تشخیص حاملگی و بارداری، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است.
البته با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت می‌توان از حاملگی و عدم حاملگی زن مطمئن گردید.
از علایم و نشانگانی که می‌تواند به ضرس قاطع دلیلی بر حاملگی فرد باشد، می‌توان به گرفتن نمونة خون و مشاهده وضعیت هورمونی، شنیدن صدای ضربان قلب جنین توسط کادر پزشکی، لمس جنین توسط پزشک یا ماما و دیدن جنین یا قلب جنین در آزمایش سونوگرافی اشاره کرد. بقیه علایم از علایم و نشانگان احتمالی و یا فرضی حاملگی به شما می‌روند که به هیچ وجه قطعیت در آنها وجود ندارد.
معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی به صورت قطعی پی برد.
میهمان
سلام دکتر ببخشید خواستم بدونم استاندار خارج شدن منی چند دقیقه هست
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً در فرایند آمیزش جنسی همسران، اگر مرد کمتر از ۳ دقیقه بعد از دخول دچار انزال مایع منی گردد، دچار انزال زودرس گردیده است که نیازمند درمان است.
البته از نظر علم روانشناسی، انزالی که بر خلاف میل شخص و بدون کنترل او انجام گیرد را انزال زودرس گویند که بر طبق آن فرد از زمان انزال و کیفیت رابطه ناراضی است و این نارضایتی می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد، به طوری که حتی اگر شریک جنسی فرد از زمان انزال ناراضی باشد، انزال را زودرس گویند.
میهمان
سلام جواب من رو ندادید من تست زدم یک بار مثب یک بار منفی بود کمر درد عجیب دارم زیر نافم سفت میشه زید نافم مثل ضربان میزنه ایا امکان داره باردار باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به بارداری و عدم بارداری تان شک دارید، می توانید با انجام یک آزمایش ساده که با گرفتن نمونة خون و مشاهدة وضعیت هورمونی به دست می‌آید ظرف یکی دو ساعت از حاملگی و عدم حاملگی خودتان مطمئن گردید.
میهمان
سلام وقت بخیر من قصد باردارشدنو دارم ولی نمیدونم چندبار نزدیکی و وارد شدن منی داخل رحم کافیه و بعد از چند وقت میفهمیم ک باردارشدیم؟؟ ممنونم
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری یکبار آمیزش جنسی کنترل نشده و تخلیه مایع منی مرد داخل مهبل کافی است؛ البته اگر در روزهای تخمک گذاری آمیزش جنسی صورت گیرد احتمال بارداری بسیار زیاد است. بعد از انعقاد نطفه و استقرار آن در دیواره رحم اولین و رایج‌ترین علامت احتمالی بارداری، قطع قاعدگی و عادت ماهانه زن است که معمولاً اکثر قریب به اتفاق زنان آن را در دوران بارداری تجربه می‌کنند و معمولاً به عنوان اولین نشانه حاملگی و بارداری، قطع قاعدگی به شمار می رود.
علاوه بر این معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی پی برد.
میهمان
سلام من فقط فیلمای سسکی نگاه میکنم آیا امکان بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، بر اساس آموزه های دینی برانگیختن شهوت به غیر از راه های مشروع جایز نیست. بر همین اساس، مَراجع بزرگوار تقلید فقوا به حرمت مشاهده تصاویر و فیلم ها و محتواهای جنسی و غیر اخلاقی داده اند؛ چون باعث تهییج شهوت و تحریک جنسی می‌گردد. فرقی هم نمی کند فرد به سن تکلیف رسیده باشد و یا نرسیده باشد. رهبر معظم انقلاب نیز می فرمایند: «برانگیختن شهوت توسط فیلم‌هاى ویدئویى جنسى جایز نیست.»(۱)
در هر صورت، تماشای تصاویر و فیلم های مستهجن باعث بارداری نمی شود. پی نوشت:
۱. حسینی خامنه ای، سیدعلی، اجوبه الاستفتائات، س۱۲۰۴، تهران: الهدی، ۱۳۸۸.
میهمان
سلام پیام منورونخوندین ب نمایش نزاشتین جواب سوال منوندادین
پرسمان
سلام علیکم، با آرزوی برطرف شدن مشکلتان. این سامانه متعلق به اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است، و صرفا پاسخگوی سوالهای دینی، مشاوره ای و سیاسی دانشگاهیان است و هیچ مسوولیت اجرایی و ارتباطی با مسئولین کشوری ندارد. می توانید سوالات خود را در حیطه کاری این مرکز واضح و مشروح ارسال نمایید.
میهمان
سلام خسته نباشید من یک بچه سه ساله دارم الان دو ماهه جلوگیری ندارم میخام که باردار بشم شمامیگیدروزهای تخمک گذاری اقدام کنیم اگه بعدازپاک شدن هم رابطه داشته باشیم مشکلی نداره
پرسمان
سلام علیکم، رابطه بعد از پاک شدن برای بارداری مفید نیست ولی برای لذت بردن زن و شوهر از همدیگر اشکال ندارد.
میهمان
سلام من ۸ماهه عروسی کردم قصدبارداری دارم هیچ چیزبرای جلوگیری استفاده نمیکنم الانم روزهای تخمک گذاریمه رابطه دارم ممکنه حامله بشم ؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما و شوهرتان از نظر تخمک گذاری و تعداد اسپرم مشکلی نداشته باشید انشاء الله به خواست خدا حامله میشوید. البته دعا هم یادتان نرود.
میهمان
سلام من قصد باردار شدن دارم نزدیک یک هفته شبی دو بار نزدیکی داشتم تست حاملگی زدم یک بار منفی بود یک بار دیگر مثبت درد کمر و زیر ناف زیاد دارم امکان داره باردار باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، احتمال دارد باردار باشید ولی اگر باردار نبودید
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من عادتم دقیقه سی ام هرماه عادت میشم. تا الانم طبیعی جلو گیری کردیم، میخوام باردار بشم، چندم باید اقدام کنم واسه بارداری؟ سه سالم هست که ازدواج کردیم، ممنون میشم راهم
پرسمان
سلام علیکم، روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ ماه مقاربت داشته باشید ان شاء الله اگر هر دو سالم باشید باردار خواهید شد . ۳ دوره این کار را بکنید اگر موثر نبود به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.
میهمان
سلام تا الان سه بار مایع منی وارد دخول شده البته بعدش قرص اورژانسی خوردم میخواستم بگم احتمال بارداری هست یا نه ؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر به موقع قرص خورده باشید احتمال بارداری کم است.
میهمان
سلام ۱۹ سالمه دوماهه اقدام به بارداری کردم نزدیکی هم خیلی داشتیم با شوهرم ولی هر دوماه پریود شدم چکار کنم حامله بشم دقیقا روز تخمک گذاری هم بوده؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر قصد فرزندآوری دارید بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و علت را از وی جویا شوید و زیر نظر متخصص اقدام به بارداری نمایید.
میهمان
سلام میخوام باردار شم ولی قلیان میکشم باید چیکار کنم ؟؟هرچندوقت باید رابطه داشته باشم؟؟
پرسمان
سلام علیکم، از لحاظ پزشکی مصرف سیگار و قلیان برای زنان به شدت مضر می باشد و تأثیر سوء در روند بارداری و سلامت جنین می گذارد؛ احتمال ناباروری، سقط جنین، عقب ماندگی ذهنی، آسیب های مغزی و قلبی به جنین، زایمان زودرس، کاهش شدید وزن جنین و... بسیار بالاست؛ بنابراین قبل از اقدام به بارداری باید مصرف سیگار و قلیان را ترک کنید.
بعد از ترک مصرف سیگار و قلیان اگر قصد بارداری دارید، می توانید در ایام تخمک‌گذاری اقدام به نزدیکی و آمیزش با همسرتان نمایید و چند شب این عمل را تکرار کنید تا شانس بارداری بالا برود و انعقاد نطفه صورت بگیرید.
برای تأثیرگذاری بیشتر اگر دخول عمقی صورت گیرد و مایع منی مرد در دهانه رحم ریخته شود، احتمال بارداری و انعقاد نطفه بیشتر است.
میهمان
سلام من یک بار رابطه داشتم و ۲۵ روز از دوران پریودی ام گذشته ممکن است باردار شده باشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر منظورتان این است که ۲۵ روز است عقب انداخته اید و پریود نشده اید ، بله احتمال حاملگی وجود دارد. با دادن تست حاملگی ، مشکل حل می شود.
میهمان
سلام خوبی من بعد نزدیکی مقداری از آب بیرون میریزه آیا برای بچه دار شدن مشکلی داره ممنون.
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
همچنین بعد از تخلیه منی در واژن به مدت نیم ساعت به پهلوی راست یا چپ بخوابید و رانهای خود را به هم بچسبانید تا از خروج منی جلوگیری شود. پس از ان برخیزید.
میهمان
سلام خسته نباشید من برای باردار شدنم خیلی وقته اقدام کردم هفته ای سه چهار بار هم نزدیکی داریم حدود نیم ساعت من پاهایم بالا اما سرماه میشه نتیجه نمیگیرم شوهرم آزمایش داده طبیعی منم همینطور باید چیکارکنم کمکم کنید لطفا
پرسمان
سلام علیکم، اینکه چرا شما و شوهرتان با همه تلاش های تان تا به اکنون از نعمت فرزنددار شدن محروم مانده اید، می تواند علت های متعددی داشته باشد و نیازمند بررسی است.
برای رفع این مشکل راه های متعددی وجود دارد که بخشی اعظمی از آن با پیگیری و درمان ها و مراقبت های پزشکی قابل رفع است.
میهمان
سلام ..ببخشین آیا مایع منی از رحم زن خارج شود مشکلی دارد یا خیر
پرسمان
سلام علیکم، خروج مایع منی از رحم زن امری طبیعی است و اشکال ندارد.
میهمان
سلام ببخشید بعد از ارتباط جنسی و اینکه اگر حامله شود. چقدر طول میکشه که فرد حامله بشه یعنی اینکه بفهمه حاملس
پرسمان
سلام علیکم، بعد از مقاربت اگر پریود زن به تاخیر افتد علامت حاملگی است تا خلاف آن ثابت شود.
میهمان
اینکه شوهر هر شب نزدیکی داشته باشه احتمال باروری اسپرم رو تا چه حدی کاهش میده؟
پرسمان
سلام علیکم، نزدیکی هر شب از غلظت و تعداد اسپرمها میکاهد و شانس باروری را کم میکند. به طور طبیعی در هر سی سی مایع منی بین ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون اسپرم وجود دارد از این تعداد بسیار زیاد فقط یک اسپرم موفق به ورود به داخل تخمک می شود. هر چه از تعداد اسپرم ها کاسته شود امکان نفوذ آن ها به داخل رحم و تخمک کمتر می شود.
میهمان
سلام خسته نباشید۱۰ماه ازدواج کردم و دوماهی هست که برای بارداری اقدام کردیم و آمیزش دقیقا درهمان روزهای۱۳و۱۴و۱۵صورت گرفته
درماه اول ۷روز پریودم عقب افتاد و ماه دوم هیچ تاخیری نداشتم
برای بارداری چند ماه دیگه و چ عواملی باعث میشه تا زودتر بارداری صورت بگیره؟
ممنونم با نظراتتون کمکم کنید
آزمایش سونوگرافی از تخمدان هم انجام دادم و حتی آزمایش اسپرم هم انجام شده و مشکلی نبوده
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز و بزرگوار
خدارا شکر که هم شما و هم همسرتان سالمید .
شما از نظر جسمی و زمان انجام مقاربت و سایر شرایط همه چیز را رعایت می کنید ولی به خاطر داشته باشید آن که اذن می دهد اسپرم و تخمک لقاح پیدا کنند خداست . بنابراین بسیار دعا کنید و قبل از همبستری خودتان و همسرتان دو رکعت نماز ساده بخوانید و از خدا بخواهید به شما فرزند سالم و صالح عطا کند.
خلاصه آن که عجله نکنید هنوز دیر نشده ان شاء الله به لطف الهی و رعایت نکات گفته شده دیر یا زود باردار می شوید.
میهمان
سلامبعد از اینکه اب منی داخل واژن ریخته شد و قرص اورژانسی مصرف کردیم و روز بعد دوباره نزدیکی داشتیم و ابش داخل ریخته شد و قرصی مصرف نشد
ایا احتمال بارداری هست؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر در دوره تخمک گذاری ( روزهای ۱۲ تا ۱۶ ) بعد از اولین روز شروع قاعدگی نباشید احتمال حاملگی وجود ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید من الان یک دختر ۵ سال دارم دخترم ۶ ماه ش بود قصد بارداری داشتم ولی پریودی م بعد از زایمان نامرتب شد بعد رفتم پیش دکتر زنان دارو بهم داد مصرف کردم پریودم مرتب شد سنو گرافی دادم گفت قصد بارداری دارید تا ۳ ماه دیگه باید باردار شوید آیا باردار میشوم چون این ماه ۴ روز عقب افتادم ولی پریود شدم ۲۶ ام پریود شدم
پرسمان
سلام علیکم، بله ان شاء الله باردار می شوید .
بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من ۱۹ پریود شدم و ۲۳ تموم شد و ۲۶ امیزش داشتیم ولی سرپایی بود مایع منی خارج شد فک کنم بعد سریع دوتا قرص مارولین خوردم ایا احتمال بارداری من هست؟؟؟؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر بارداری منتفی است
میهمان
سلام خسته نباشید منوهمسرم قصد بچه دارشدن داریم اسپرم که داخل میریزه میریزه بیرون ایا باعث میشه که باردارنشم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت باردار شدن زمانی است که زن در حال تخمک گذاری باشد که معمولا در روز ۱۴ پریود صورت می گیرد.
بنابراین لازم است اولین روز خونریزی خود را در نظر بگیرید و ۱۳ روز پس از آن مقاربت داشته باشید . همچنین روزهای ۱۴ و ۱۵ نیز مقاربت را تکرار کنید. برای این که منی ، سریع بیرون نریزد درحالتی که به پشت خوابیده اید مقاربت کنید و بعد از ریخته شدن منی در واژن به پهلو به مدت نیم ساعت دراز بکشید و رانهای خود را به هم بچسبانید تا منی بیرون نریزد. بعد از آن میتوانید راحت باشید.
میهمان

سلام. من قصد باردار شدن دارم الان نزدیک ۱۰ روز هست جلوگیری نمی‌کنیم باید تاکی مایع منی داخل واژن ریخته بشه تا من حامله شوم.
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من سه ماهه اقدام به بارداری کردم اما هنوز باردار نشدم ۱۸ سالمه قبلا ی کیست کوچیک داشتم ممکنه به خاطر اون باشه؟
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۲۳ شهریور سال ۹۹ ازدواج کردم و از شب اول پریودی من زیاد شد و دکتر قرص ال دی دادند تا سه ماه مصرف کنم ولی من تصمیم ب بارداری گرفتم و امروز از جلو گیری طبیعی دیگر استفاده نکردم و اسپرم داخل بدنم رفت خواستم بدونم اگه تا سه ماه این قرص را مصرف کنم باعث میشه حامله نشم؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر قرص مصرف کنید قاعدتا حامله نمی شوید . اگر خواهان بارداری هستید قرص نخورید و جلوگیری طبیعی هم نداشته باشید.
میهمان
سلام خسته نباشید . من دختر هستم هنوز بکارت دارم . یک ساله که نامزد هستم و دخول نداشتم اصلا حتی الت ایشون به اندام تناسلی من حتی برخورد هم نداشته هیج وقت . اما روی دست هر دوی ما اب منی ایشون ریخته . هنگامی که ایشون میخواستن منو تحریک کنن با دستشون اندام تناسلی من ماساژ میدادن دور سوراخم ماساژ میدادن ولی هرگز انگشتشون وارد نشده دستشون هم با اینکه اب منی بوده خشک بوده ‌. امکان بارداری من هست ؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر احتمال بارداری نیست. خیالتان راحت
میهمان
سلام .من ۱۳ سال پیش باردارشدم والان بعداین مدت میخام دوباره باردارشم امانمیشم .دقیقا درروزهای باروری وتخمک گذاری ماه هاست که نزدیکی داریم امانمیشه.بایدچکارکنم؟
پرسمان
سلام علیکم، به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا در صورت لزوم اقدام به درمان شما صورت گیرد.
میهمان
سلام خسته نباشیددکترمن ۵ساله عروسی کردم تاحالا طبیعی جلوگیری کردم چون سابقه Dvtدارم الان ۳روز از پریودم گذشته مایع منی ریخته داخل ندانسته احتمال داره باردار شم خطری برام نداره چون گفتن بخاطر لخته خون باید قبلش تحت نظر باشم خیلی میترسم چیکارکنم وقتی اتفاقی میریزه داخل واژن نمیتونم دارویی بخورم ک باردارنشم؟
پرسمان
سلام علیکم، بارداری زمانی رخ می دهد که زن در ایام تخمک گذاری باشد. تخمک گذاری نیز مهمولا ۱۴ روز پس از اولین روز شروع قاعدگی رخ می دهد . بنابراین اگر مقاربت نزدیک روز ۱۴ بوده احتمال بارداری هست( احتمال هست نه قطعی) ودر غیر این صورت چنین احتمالی وجود ندارد.
از این پس اگر چنین اتفاقی رخ دهد و منی ناخواسته داخل رحم ریخته شود بلافاصله بعد از مقاربت و ۱۲ ساعت بعد از آن از قرصهای معروف بعه اورژانسی استفاده کنید که مانع حاملگی می شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.