برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۱۰۴۷۶۷ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
آیا منظور شما ازروزهای ۱۳و۱۴و۱۵ بعد ازتموم شدن پریوده
پرسمان
منظور روزهای بعد از شروع قاعدگی است نه بعد از اتمام آن. اساساً تخمک ‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی 28 روزه است، معمولاً 14 روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعد. تخمک آزاد شده حدود 12 تا 24 ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا 7 روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از 24 تا 48 ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا 72 ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (72 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است. در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان 28 روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است.
میهمان
سلام بسیار مطالب آموزنده بودند
میهمان
سلام خوبی من سه ماه عروسی کردم شوهرم عاشق بچه اس گفته هر چه زودتر باید حامله بشی دکترم رفتم میخواستم بگم چجوری باید خوابید که زود حامله شم بعضیا میگن سمت راست بخوابی حامله میشی چون تخمکا سمت راسته ان
پرسمان
برای بارداری و حامله شدن، همین که بین همسران رابطه جنسی برقرار شود و اسپرم مرد با تخمک زن تلاقی کند، کافی است. دانشمندان معتقدند و نتایح آزمایش‌های متعدد این نکته را به اثبات رسانیده است که انعقاد نطفه و بارداری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد؛ چرا که معمولاً در همین ایام تخمک‌گذاری در رحم زن صورت می‌گیرد؛ به همین خاطر در صورت برقراری روابط جنسی در این ایام و ورود اسپرم در درون مهبل زن، بارداری صورت می‌گیرد؛ در غیر این ایام و در دوران قاعدگی احتمال باروری بسیار بعید است؛ چراکه در دوران قاعدگی، تارهای داخلی رحم که مسئولیت جذب تخمک را دارند، به همراه تخمک و به صورت خون از رحم دفع می‌شوند. اگر هم قصد بارداری دارید، می توانید در ایام تخمک‌گذاری اقدام به نزدیکی و آمیزش با همسرتان نمایید و چند شب این عمل را تکرار کنید تا شانس بارداری بالا برود و انعقاد نطفه صورت بگیرید. برای تأثیرگذاری بیشتر اگر دخول عمقی صورت گیرد و مایع منی مرد در دهانه رحم ریخته شود، احتمال بارداری و انعقاد نطفه بیشتر است. اقدام به دخول عمقی و بالاگرفتن پاها بعد از انزال منی به منظور سرازیر شدن اسپرم مرد به داخل رحم شانس بارداری را بیشتر می‌کند و از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری می کند. توصیه می شود به هنگام رابطه جنسی با همسرتان به محض وقوع انزال پاهای خود را بالا بگیرید و بالش کوچکی زیر کمرتان قرار دهید تا اسپرم ها به سوی دهانه رحم سرازیر شود و شانس بارداری بیشتر گردد. پوزيشن مرد بالا و زن پایین یکی از بهترین پوزيشن ها برای بارداری است.
میهمان
سلام آیا فرو کردن بطری نوشابه در کوس باعث بچه دار نشدن میشود
پرسمان
اصولاً تحریک جنسی و تهییج شهوت فقط از طریق بدن همسر شرعی و قانونی به صورت مستقیم امکان پذیر است؛ بنابراین تحریک غیرمستقیم و یا استفاده از وسایل و اشیا به هیچ وجه جایز نیست و اگر فردی با این گونه وسایل خود را تحریک کند مصداق خودارضایی تلقی خواهد شد و گناهکار خواهد بود. ضمن اینکه استفاده از این گونه وسایل از لحاظ پزشکی به شدت آسیب زاست و برای فرد خطراتی را در پی دارد. شدت آسیب بستگی به نوع آسیب دارد؛ گاهی وقت ها به دهانه رحم و دستگاه تناسلی زن آسیب جدی وارد شود و یا با سرایت باکتری ها به رحم و تخمدان ها باعث عفونت شدید و کیست می شود که احتمال ناباروری وجود دارد.
میهمان
س خسته نباشین من نمیدونستم زمان تخمک گذاری بایدامیزش کرد من ۲۳روزی پریودمیشم ۷روزی پاک زمان تخمک گذاری کیه
پرسمان
اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی 28 روزه است، معمولاً 14 روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعد. تخمک آزاد شده حدود 12 تا 24 ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا 7 روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از 24 تا 48 ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا 72 ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (72 ساعت قبل و 24 ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است. در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان 28 روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست. نکتۀ مهمی که در اینجا وجود دارد این است که تخمک گذاری در سنین پایین خصوصاً برای اکثر زنان جوان اکثراً نظم کاملی ندارد و پیش بینی زمان دقیق تخمک گذاری به ندرت امکان پذیر است. برای یافتن تخمک گذاری معمولاً نیاز به ثبت روزانه دمای بدن و یا استفاده روزانه از کیت هاست که معمولاًً کاری سخت و گرانقیمت است و اکثر زوجها نیاز به چند ماه تمرین دارند تا بتوانند از این روش استفاده نمایند. این روش به دلیل تأثیر غیر قابل پیش بینی و سختی اجرا به عنوان یک روش مطمئن پیشگیری از حاملگی ناخواسته به هیچ زوجی پیشنهاد نمی گردد.
میهمان
سلام و وقت بخیر من چرا حامله نمیشم
پرسمان
ناباروری به معنای عدم توانایی در بارداری، علی رغم وجود روابط جنسی متعدد و بدون جلوگیری از بارداری در عرض حداقل یک سال، تعریف می شود. بیشتر زوج ها در طی شش ماه اولی که تلاش شان برای باردار شدن را آغاز می کنند به هدف شان یعنی باردار شدن نایل می گردند. به طور کلی بعد از 12 ماه آمیزش بدون جلوگیری، حدود 85 درصد از زوج ها باردار می شوند و در طی 36 ماه باقی مانده، در حدود 50 درصد از زوج ها به طور خود به خود آبستن می شوند. اینکه چرا شما و همسرتان تا به اکنون از نعمت فرزنددار شدن محروم مانده اید، می تواند علت های متعددی داشته باشد؛ ممکن است مشکل اصلاً از جانب شما نباشد و همسرتان نابارور شده اند. به هر حال، برای رفع این مشکل راه های متعددی وجود دارد که بخشی اعظمی از آن با پیگیری و درمان ها و مراقبت های پزشکی قابل رفع است و در صورت عدم تأثیر گاهی می توان از عنصر گذشت زمان به امید ارتقای دانش پزشکی و توانمندی پزشکان برای درمان ناباروری ها بهره جست و یا نهایتاً با دعا و تضرع به درگاه الهی و انجام برخی دستورالعمل های مجرب که مستند قوی دارد مشکل را برطرف نمود.
میهمان
سلام ۲۰ روز پی در پی خللی ایجاد نمیکنه
پرسمان
همان طور که در متن مقاله بیان شد «برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید». کثرت آمیزش تأثیر چندانی در باروری ندارد؛ مهم آمیزش در زمان تخمک گذاری است که احتمال بارداری را افزایش می دهد. کثرت آمیزش باعث کاهش شدید انرژی شده و آسیب هایی را در پی دارد.
میهمان
سلام من ۲۸پریود میشم و تا هفت روز طول میکشه .و الان دکتر هم رفتم کارهای اولیه کردم ازمایش این چیزا گفتن میتونی اقدام کنی ۱۳رابط داشتم واسپرم شوهرم داخل بدنم رفته .باید هر شب این کار رو بکنم تا ۱۵این عمل انجام بدیم .الطفا راهنمای کنید مرسی
پرسمان
اگر شما آمادگی برای بارداری را داشته باشید و مشکل خاصی هم نداشته باشید؛ طبیعتاً اگر در ایام تخمک گذاری اقدام به آمیزش جنسی با همسرتان نمایید، این انتظار وجود دارد که در اولین آمیزش حامله بشوید. برای تأثیرگذاری بهتر همان طور که پزشک تجویز نموده است می توانید در چند نوبت و روز متوالی آمیزش نمایید تا شانس بارداری تان بیشتر گردد.
میهمان
سلام من طول دوره قاعدگی ۳۱روزه هست ولی این بار۱۸روزدیرترپریودشدم میخواستم بدونم روزتخمک گذاریم چندروزبعدپریودیم میشود ؟؟آزمایشات مربوط به هورمون های زنانه وپرولاکتین هم دادم دون رم گفت مشکل نداره فقطپرولاکتین یکم مشکل داشت گفت نزدیک عادت ماهانه ورزش کنم
پرسمان
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. بر فرض مثال اگر زنی هر ماه در اول ماه عادت ماهانه اش شروع می شود، روزهای چهاردهم تا شانزدهم روزهای تخمک‌گذاری وی می باشد. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست. این را بدانید اختلال در نظم قاعدگی و بی نظمی تا حدودی طبیعی است؛ چون عواملی همچون مصرف برخی داروها، استرس بی از حد، مسافرت های طولانی و... باعث بی نظمی و تأخیر در این پدیده می شود؛ البته اگر در ماه های دیگر این پدیده تکرار شد؛ آنگاه برای علت یابی مسئله می بایست به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید.
میهمان
سلامجهت بارداری در هر همبستری یکبار نزدیکی کافیه ؟
میهمان
سلام من یک روز از پاک شدنم (دوران قاعدگی) میگذرد آیا برای بچه دار شدن باید با همسرم آمیزش داشته باشم تا تخمک گذاری شروع بشه؟
پرسمان
تخمک گذاری در زن تقریبا 14 روز پس از شروع اولین روز قاعدگی رخ میدهد . یعنی شما زمان شروع قاعدگی را در نظر بگیرید ، 14 روز پس از آن تخمک گذاری صورت میگیرد. بهترین زمان برای آمیزش نیز مقاربت در روزهای 13 و 14 و 15 است(پس از شروع اولین روز قاعدگی). سعی کنید در این 3 روز مقاربت داشته باشید ، انشاء الله حاملگی رخ خواهد داد.
میهمان
سلام خسته نباشید سوال من این که الان حدود ۴ ساله ازرواج کردم اما هنوز بادار نشدم چند تا دکتر رفتم اما هنوز نتیجه ی نگرفتم این دکتر اخری که رفتم از شوهرم ازمایش اسپرم گرفت گفته ضیفه براش قرص نوشت اما نتونه قرص بخوره چون وقتی قرص میخوره بدنش کهیر میزنه حالا من چرا کار باید بکنم یه راه ی بهم بگن چرا کار کنم
پرسمان
خواهر گرامی! در مورد سوالتان چند نکته متذکر می شویم. نکته اول این که زن و مرد هر دو از نظر جنسی باید در سلامتی کامل باشند. یعنی هم مرد نطفه سالم به حد کافی داشته باشد و هم زن سیکل قاعدگی منظم همراه با تخمک گذاری داشته باشد. اگر این دو مورد در باره شما دو نفر بررسی شده و اشکالی نداشته است به نکته دوم دقت کنید و اگر اشکال در همین نکته اول است سعی کنید با مراجعه به پزشک آن اشکالات را بر طرف سازید. نکته دوم این که اگر هر دو در سلامت جنسی هستید امکان دارد در زمان آمیزش مشکل داشته باشید. برای بچه دار شدن لازم است مقاربت و هم بستری از 2 روز قبل از تخمک گذاری تا 2 روز پس از آن صورت گیرد. زمان تخمک گذاری زنان معمولا 14 روز پس از اولین روز شروع قاعدگی است. بنابر این شما و همسرتان باید روز13 و 14 و15 پس از اولین روز شروع قاعدگی مقاربت داشته باشید تا ان شاء الله احتمال بارداری شما افزایش یابد. در ضمن از توسل به درگاه خدا و ائمه علیهم السلام و دعا و نذر غافل نباشید که زمین و زمان به دعا و صدقه و ... وابسته است. امید واریم با بکار گرفتن این نکته ها به زودی خبر بارداری تان را دریاقت نماییم. ان شاء الله
میهمان
سلام. زن و مرد میخواهد ازدواج کند.
اسپرم به تخمک تبدیل کند تا بچه دار شود. آیا باید اسپرم در داخل واژن تخلیه کنم؟ یعنی سکسی کنم؟ همیشه میگم گناه هست...
من اعتیاد جنسی میشم. ازدواج کنم یا نکنم. نمیدانم چه کار کنم؟
شما گفتین...عمل دخول لازم نیست. اسپرم تخلیه کردن در واژن لازم نیست...پس چه جوری لازم هست.
چه جوری بچه دار میشن؟ توضیح دهید
پرسمان
اصولاً برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد. باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد. البته برای اینکه احتمال بارداری بیشتر گردد طبیعتاً زن و شوهر باید در زمان تخمک گذاری و با دخول عمقی اقدام به آمیزش نمایند.
میهمان
سلام من کلی متخصص رفتم کلی ازمایش وعکس رنگی گرفتم من وشوهرم ازهرنظرسالمیم ۳۰ پریودمیشم هفت روزمیمونم زمان تخم گذارییم کیه؟باتشکر
پرسمان
از روز اول پریود که محاسبه کنید 14 روز بعد تخمک گذاری صورت می گیرد و به عبارت دیگر 7 روز بعد از پاک شدنتان. سعی کنید روزهای 13 ، 14و 15 با همسرتان مقاربت داشته باشید و قبل از آن هر دو به درگاه حضرت حق دست به دعا بردارید تا ان شاء الله حاملگی رخ بدهد.
میهمان
سلام.من بچه دارن می شوم به دکترمراجه کردم بعدا آزمایش گفت اسپرم شمامستقیم حرکت نمی کند نمی توانی بچه دار شوید حالاچکار کنم.
پرسمان
برای بچه دار شدن اولا باید تعداد سلولهاب نطفه به حد کافی باشند . ثانیا زمان مناسب ، مقاربت صورت گیرد. در مورد اول اگر در آزمایش اسپرموگرام، تعداد اسپرمها بالای 60 میلیون درسی سی باشد و اسپرمها سالم باشند مشکل حل است. درمورد زمان مقاربت نیز بهترین زمان روزهای 12،13،14و 15بعد از اولین روز شروع قاعدگی زن است. توصیه ما به شما این است که به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا آزمایش اسپرموگرام برای شما داده شود . در این آزمایش تعداد و حرکت و سلامتی اسپرمها گزارش میشود . با جواب این آزمایش میتوان قضاوت نمود که ایا شما بچه دار میشوید یا نه. درضمن اگر حتی اسپرمها حرکت هم نداشته باشند باز از طریق IVF میتوان به بچه دار شدن شما امیدوار بود.
میهمان
سلام ایا یک بار رابطه جنسی موجب بارداری میشود
پرسمان
برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد چند باره صورت گیرد، بلکه با یکبار رابطه جنسی هم امکان بارداری با تحقق شرایط آن وجود دارد؛ علاوه بر این نیازی نیست که مایع منی مرد در داخل واژن زن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
میهمان
سلام.من هر ماه روز ۲۹عادت ماهیانه میشم طی هف روز تموم میشم زمان تخمک گذاری م کیه؟؟با تشکر
میهمان
ببخشید سوال داشتم هفته چند بار رابته داشته باشم برای باردار شدن زن
پرسمان
برای حامله شدن همسر، نیاز به تعدد آمیزش نیست، بلکه همین که بین همسران رابطه جنسی برقرار شود و اسپرم مرد با تخمک زن تلاقی کند، کافی است. البته اساساً برای حاملگی و باردار شدن زن حتماً لازم نیست عمل دخول به صورت کامل صورت گیرد و آلت تناسلی مرد داخل مهبل و واژن زن قرار گیرد، بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. بعد از برقراری رابطه جنسی میان همسران، اگر شرایط آن وجود داشته باشد، حاملگی رخ می دهد. دانشمندان معتقدند و نتایح آزمایش های متعدد این نکته را به اثبات رسانیده است که انعقاد نطفه و بارداری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. چرا که معمولاً در همین ایام تخمک گذاری در رحم زن صورت می گیرد؛ به همین خاطر در صورت برقراری روابط جنسی در این ایام و ورود اسپرم در درون مهبل زن، بارداری صورت می گیرد؛ در غیر این ایام احتمال باروری بسیار بعید است. به هر حال، اگر خواستار بارداری و فرزندآوری هستید، بکوشید در ایام تخمک گذاری با همسرتان آمیزش جنسی نمایید. برای یافتن روزهای دقیق تخمک گذاری می توان از تقویم تخمک گذاری که توسط ماما یا پزشکان متخصص رسم می شود، استفاده کنید و یا با تغییر درجة حرارت بدن زن و تغییراتی هورمونی که معمولاً در این روزها ایجاد می شود، زمان دقیق تخمک گذاری را متوجه شوید و در همان روزها با همسرتان آمیزش جنسی نمایید تا احتمال بارداری وی افزایش یابد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.