برای بچه دار شدن چند بار باید آمیزش کرد؟ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۷۲۸۳۲۰ بازدید

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.

خوشحالیم شما مخاطب ما هستید امیدواریم راهنمای خوبی در رابطه با این موضوع برای شما باشیم.
همانطور که می دانید تمام موجودات زنده، تولید مثل می کنند. در انسان تولید مثل به وسیله دو نوع سلول انجام می پذیرد. اسپرم ها که به وسیله بیضه های مرد ساخته می شوند و تخمک ها که به وسیله تخمدان های زن تولید می شوند. اگر یک اسپرم وارد یک تخمک شود و آن را بارور کند، DNA مرد و زن ترکیب شده، سلول های جدیدی حاصل می شوند. بارداری زمانی رخ می دهد که این سلول ها خود را در رحم جای می دهند. حال اگر شرایط تخمک زن در وضعیت خوبی باشد و اسپرم های مرد نیز سالم باشند، ممکن است این ترکیب در اولین رابطه جنسی اتفاق بیفتد و بارداری صورت گیرد و گاهی هم بعلل متفاوتی نیاز به دفعات بیشتری می باشد.
اگر مداوماً دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید احتمال اینکه یکی از دفعات با دوره باروری همزمان شود بالا می رود. برای زوج های سالمی که می خواهند بچه دار شوند چیزی به اسم رابطه جنسی زیاد از حد وجود ندارد لذا برای بارداری لازم است نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. برای آگاهی از زمان تخمک گذاری این موضوع را بررسی می نماییم.
تخمک‌گذاری به زمانی گفته می‌شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می‌شود و این زمان را «دوره باروری» در سیکل قاعدگی می‌نامند. لذا بچه های دوقلو به تعداد تخمکهای آزاد شده و یا تقسیم یک تخمک مرتبط می شوند و تعداد آمیزش، اثری بر چند قلو زایی ندارد. هر ماه، معمولا یک تخمک در درون تخمدان زن به بلوغ می‌رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله‌های فالوپ، به طرف رحم حرکت می‌کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک‌گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی‌شود.

چگونه بهترین زمان باروری، با تخمک‌گذاری مشخص می‌شود؟
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت یک تا دو روز پیش از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال حامله شدن را افزایش دهید

چگونه می‌توانم زمان تخمک‌گذاری و حداکثر آمادگی برای بارداری را تشخیص دهم؟
- زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می‌شود در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک‌گذاری شما در آن بسیار زیاد است. برای خانم هایی که یک دوره کامل آنها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولا روز تخمک‌گذاری است. برای استفاده از این روش، شما باید بدانید که دوره کامل شما معمولا چند روز طول می‌کشد.
- می توانید از کیت های تشخیص تخمک گذاری که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. این کیت ها روزهای احتمالی تخمک گذاری را به شما نشان می دهند.
- برای تعیین زمانی که احتمال باروری شما در آن حداکثر است باید به وضعیت بدنی خود توجه کنید و روش تشخیص نشانه‌های تخمک‌گذاری را فرا بگیرید.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من با همسرم سال پیش باردار شدیم و بچه سقط شد الان ی یار اقدام کردیم اوایل علائم بارداری داشت ولی پریود شد چه اقدامی باید انجام دهیم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام ببخشید من نمیدونم تخمک گداری چیه کی میتونم باردار شم میشه راهنمایی کنید میشه توصیح دهید کلا چجوری حامله بشیم
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
میهمان
سلام من ۱۸ سالمه میخوام بچه دار بشم نمیشم ۸ مرداد پریود شدم ۱۴ مرداد پاک شدن میخواستم بدونم زمان تخمک گذاری چه موقع هست ؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. البته به نظر می رسد از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
بر فرض مثال اگر زنی هر ماه در اول ماه عادت ماهانه اش شروع می شود، روزهای چهاردهم تا شانزدهم روزهای تخمک‌گذاری وی می باشد. معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگرانی نیست.
میهمان
سلام من ۱۵ تیر پریود شدم وروز سوم پاک شدم ۱۱پاکی و ۱۲ پاکی نزدیکی داشتیم برای بارداری آیا امکانش هست که باردار بشم؟
پرسمان
سلام علیکم، باتوجه به شرایطی که شما دارید بهتر است زیر نظر پزشک متخصص اقدام به بارداری نمایید تا به یاری الهی به هدف تان برسید.
میهمان
سلام خسته نباشی من ۳۶ سالمه دو دختر دارم و قصد دارم پسر دار بشم ۲۲ اردیبهشت آیوآ جنسیت شدم ولی نگرفت الان هم حدود ۳,۴ ماهه برنامه غذایی رعایت کردم و میخوام طبیعی باردار بشم چکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون....
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد.
پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) می‌فرمایند:
«مَنْ کَانَ لَهُ حَمْلٌ فَنَوَى أَنْ یسَمِّیهُ- مُحَمَّداً أَوْ عَلِیاً وُلِدَ لَهُ غُلَام» (۱) ؛ «کسى که فرزندى در راه دارد اگر نیت کند که نامش را محمد یا على بگذارد خداوند متعال به او پسر خواهد داد».
در روایت آمده است که مردی خدمت امام صادق (علیه‌السلام) شکایت کرد که فرزندی ندارد، امام به او توصیه کردند که در هنگامی که با همسرش نزدیکی می‌کند این دعا را بخواند، «اللَّهُمَّ إِنَّکَ إِنْ رَزَقْتَنِی ذَکَراً سَمَّیتُهُ مُحَمَّداً» (۲)؛ «خدایا اگر فرزند پسری به من روزی کنی او را محمد نامگذاری خواهم کرد» روای می‌گوید آن شخص چنین کرد و فرزند پسری نصیب وی شد.
در پایان، مطالعه کتاب‌های زیر را برای فرزندآوری و تربیت فرزندان سالم و صالح مفید می‌دانیم:
۱. میخبر، سیما و جمعی از خواهران حوزه علمیه، ریحانه بهشتی، یا، فرزند صالح: برنامه اخلاقی، عبادی، پزشکی و تغذیه قبل از بارداری تا پایان شیردهی، قم: نور الزهرا، ۱۳۹۱.
۲. پورابراهیم گلرودباری، ستار، آیا فرزند صالح می‌خواهید؟، قزوین: آریاز، ۱۳۹۱.
۳. پورابراهیم گلرودباری، ستار، اگر فرزند صالح می‌خواهید، قم: لاهیجی، خرد آذین، ۱۳۸۹.
۴. جلالی، نعیمه سادات، در جستجوی گل بهشتی: اعمال دوران بارداری، قم: حدیث نینوا، ۱۳۸۷.
۵. دیانت، علیرضا، گلی از بهشت، یا، فرزند صالح، تهران: امید مهر، ۱۳۸۸.
۶. صادق کوهستانی، عطیه، راز داشتن فرزند صالح "فرزند صالح گلی از گلهای بهشت"، قم: نسیم حیات، ۱۳۸۹.
۷. صفائیان، آزیتا، چگونه می‌توان فرزندی سالم و صالح با جنسیت دلخواه داشت: تغذیه و مراقبتهای دوران بارداری و زایمان به انضمام توصیه‌هایی از ائمه اطهار (ع)، مشهد: بنفشه، ۱۳۸۶.
۸. قاسمی، محمدعلی، بهشت زندگی: راه و روش داشتن فرزند صالح و سالم، قم: حضور، ۱۳۸۷.
۹. یگانگی، سارا، کودک بهشتی، یا، فرزند صالح، مشهد: نورالکتاب، ۱۳۸۷. پی‌نوشت‌ها:
۱. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۲۱، ص۳۷۸.
۲. محمدی ری شهری، محمد، میزان الحکمه، قم: دارالحدیث، ۱۳۷۹، ج۱۱، ص۳۴۵.
میهمان
بل عرض سلام ببخشید من ۲۰ خرداد پریود شدم کی اقدام به بجه دار شدن کنم ؟
پرسمان
سلام علیکم، باید روزهای ۳ و ۴ و ۵ تیرماه مقاربت داشته باشید که متاسفانه زمان آن گذشته است.
به طور کلی ۱۴ روز پس از شروع اولین روز قاعدگی تخمک گذاری انجام می گردد . برای دفعات آینده طوری برنامه ریزی کنید که در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز قاعدگی مقاربت داشته باشید.
میهمان
سلام من ۱۳ خرداد عادت شدم ۲۰ پاک شدم قصد باردار شدن دارم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای بارداری زمانی است که زن در دوره تخمک گذاری باشد. تخمک گذاری زن نیز حدود ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. یعنی در مورد شما بهترین زمان مقاربت روزهای ۲۶ و ۲۷ و ۲۸ خرداد بوده است که متاسفانه زمان آن گذشته است.
برای ماه آینده روز اولی که پریود می شوید را به عنوان روز اول حساب کنید و ۱۳ روز و ۱۴ روز و۱۵ روز بعد از آن (سه روز پشت سر هم) مقاربت و همبستری داشته باشید. ان شاءالله اگر مشکل دیگری نداشته باشید باردار خواهید شد.
میهمان
سلام خسته نباشید. من ۲۱خرداد پرید شدم. و۲۶خرداد پاک شدم. چندم باید اقدام به بارداری کنم. چند بارکافیست. دوسه شب روهم انجام بدی. مشکلی نداره یا یکبار کافیست. بیست یک ساله م هیچ مشکلی هم ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پرسمان
سلام علیکم، سعی کنید در روزهای سوم و چهارم و پنجم تیرماه که احتمال تخمک گذاری شما بیشتر است مقاربت داشته باشید.
میهمان
س من ۱۸اردیبهشت پریودشدم کی اقدام به بچه دارشدن بکنم
پرسمان
سلام علیکم، اگر پریودتان منظم است در تاریخهای ۱ و ۲ و ۳ خرداد ماه که دوران تخمک گذاری شماست مقاربت داشته باشید.
میهمان
عالی
من۱۸سالم ۵فروردین رو عروسیم بودمن همان روز پریود بودم و نزدیکی نکردیم تاپریودم تمام شد و جلوگیری کردم تا ۲۴م اردیبهشت اون شب آب مینی ریختم داخلش بعدازریختن آب فرداش پریود شدم آیا خطری دربارداری هست؟

پرسمان
سلام علیکم، اگر شما قصد جدی بارداری دارید این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید تا بهترین زمان بارداری را به دست بیاورید. البته از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام مفید خواهد بود.
آمیزش جنسی همسران قبل و بعد از ایام عادت ماهانه ایرادی ندارد.
میهمان
سلام عزیزم خوبی ببخشید من ۱۹فرودین پریودشدم والا نم ۲۹اردیبهشت هست که هنوز پریود نشدم ایا احتمال بارداری ممکن هست روش جلوگیریم هم طیبعی هست باید چیکارکنم میخام بدونم باردارم یان
پرسمان
سلام علیکم، به پزشک مراجعه کنید تا برایتان ازمایش تشخیص بارداری بنویسند. جواب آزمایش وضعیت بارداری را مشخص خواهد کرد.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۳۰ پریود شدم ۶ اردیبهشت پاک شدم وبعد از پاک شدم رابطه داشتم وهر دفعه منی وارد رحمم شده میخواستم بدونم احتمال بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، برای اینکه احتمال بارداری تان بیشتر گردد طبیعتاً زن و شوهر باید در زمان تخمک گذاری اقدام به آمیزش نمایند تا احتمال بارداری بیشتر شود.
معمولاً در زنانی که عادت ماهانه منظمی دارند، تخمک‌گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن؛ یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد. از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
میهمان
سلام خوبید خسته نباشید من ۱۲ دهم اردیبهشت پریود شدم کی اقدام کنم برای بارداری
پرسمان
سلام علیکم، روزهای ۲۵ و ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت مقاربت داشته باشید چون احتمال تخمک گذاری زیاد است.
میهمان
سلام من ۱۸سالمه ۱۶سالگی ازدواج کردم دوساله که جلو گیری دارم الان اقدام به بارداری کردم و پریودی ام خیلی نامنظم است حتی شده در ماه پریود نمیشوم در این دوسال جلوگیری طبیعی داشتم و هیچ گونه قرصی استفاده نکردم
پرسمان
سلام علیکم، باتوجه به شرایطی که شما دارید بهتر است زیر نظر پزشک متخصص اقدام به بارداری نمایید تا به یاری الهی به هدف تان برسید.
میهمان
سلام خسته نباشید ببخشید من یه کیست کوچلو دارم ایا مانع باردار شدنم می شود
پرسمان
سلام علیکم، خیر. کیست کوچک دخالتی در تخمک گذاری ندارد و به لطف خداوند متعال می توانید باردار شوید.
برای بارداری بهترین زمان مقاربت روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از شروع اولین روز پریود است.
میهمان
سلام چقدر بعد زمان خوبی هست بعد از دخول برای قزص اورژانسی؟
پرسمان
سلام علیکم، بلافاصله بعد از مقاربت باید قرص اورژانسی مصرف شود.
میهمان
سلام ببخشید من ۸ اسفند پریود شدم و پنج روز پاک شدم، چه زمانی نزدیکی کنم باردار میشم؟
پرسمان
سلام علیکم، باید روزهای ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ اسفند مقاربت داشتید تا باردار شوید. که متاسفانه زمان آن گذشته است. دفعه آینده از روز اول که خونریزیتان شروع شد ۱۳ روز بعد از ان به مدت ۳ روز پشت سر هم مقاربت داشته باشید . ان شاءالله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من زود انزالی دارم برای بارداری مشکلی نداره
پرسمان
سلام علیکم، پدیده زودانزالی ربطی به بارداری زوجین ندارد؛ چون در بارداری رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن ملاک است که اگر این پدیده رخ دهد، بارداری ایجاد خواهد شد.
میهمان
سلام من ۸اسفندپریودشدم بعدهفت روز پاک شدم چه زمانی می تونم نزدیکی داشته باشم که زودحامله شوم
پرسمان
سلام علیکم، روزهای ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ اسفند نزدیکی داشته باشید ان شاءالله اگر مشکلی در کار نباشد حامله خواهید شد.
میهمان
سلام من با همسرم رابطه جنسی ندارم و منو اون با این قضیه مشکلی نداریم و از اول با رضایت هر دو این روند زندگی رو پیش بردیم بعضی ها میگن و تو فیلم ها که دیدم فقط کافیه تماس دهانی داشته باشیم برای بارداری میخواستم بگم میتونم از راه بوسیدم و همون تماس دهانی باردار شوم ؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر زن و شوهری باهم ازدواج کنند و زندگی مشترک خود را آغاز نمایند این انتظار وجود دارد که بعد از عروسی همسران با یکدیگر نزدیکی و آمیزش جنسی نمایند. هر گونه اخلال در این روند حتی اگر با توافق یکدیگر باشد بسیار قابل تأمل بوده، بلکه نوعی فاجعه است. فوراً باید مشکل بررسی و راهکارهایی برای حل مشکل اتخاذ گردد.
در هر صورت امکان بارداری بدون برقراری رابطه جنسی وجود ندارد، البته رابطه جنسی الزاماً به معنای دخول کامل نیست؛ بلکه اگر مایع منی مرد در دهانه مهبل و اطراف آن ریخته شود و اسپرم مرد با تخمک زن برسد برای بارداری کافی است. بارداری با بوسیدن و سکس دهانی به طور کلی منتفی است؛ چون در این حالت اسپرم مرد با تخمک زن هرگز تلاقی نمی کند تا بارداری ایجاد شود.
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه و قصد بارداری دارم دوروزه که از پریودم میگذره و اگر نزدیکی داشته باشم امکان اینکه بارداری بشم هست یا نه
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام من این ۷ ماه ازدواج کردم چیزی ام برا جلوگیری استفاده نمیکنم ولی فقط نزدیکی خیلی خیلی داغ میشم ولی میخوام حامله بشم چکار کنم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، برای باردار شدن باید در زمانی نزدیکی کنید که زن تخمک گذاری داشته باشد. به این منظور روز اول که خونریزی پیدا می کنید را به عنوان روز یکم حساب کنید و روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از آن را در نظر داشته باشید و در این سه روز حتما نزدیکی داشته باشید. ان شاء الله با لطف خداوند متعال باردار شوید.
میهمان
من ۱۶بهمن ماه پریود شدم و ۲۴ پاک شدم قصد باردارشدن دارم بدون هیچ جلوگیری احتمال تخمک گذاری چندمه؟ چه زمان آمیزش کنیم.
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد.
زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
البته باید این دستور را از ماه آینده عمل کنید. زیرا زمان تخمک گذاری شما اول اسفند بوده و امروز پنجم اسفند است .
میهمان
من پریودی منظمی دارم و قصد بارداری دارم فرزند دختر دارم اگه برای فرزند پسر بخواهیم اقدامی کنیم روش خاصی هست ممنون میشم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، امروزه راهکارهای متعددی برای تعیین جنسیت وجود دارد؛ البته باید توجه داشت که تعیین جنسیت به طور قطعی با همه پیشرفت‌های فراوان علوم و دانش پزشکی، امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین اگر راهکاری هم برای این مسئله در متون دینی و علوم پزشکی و طب سنتی بیان شده است، هیچ‌یک قطعی نیست و تنها درصد احتمال را افزایش مى دهد؛ لذا اگر شما از آن راهکارها استفاده کنید و یا بااستفاده از روش تغذیه احتمال غلبه یک جنسی بر دیگری را بیشتر کنید، هیچ منعی شرعی برای این منظور وجود ندارد.
در پایان، منابعی را برای آشنایی با راهکارها و توصیه‌های پزشکی و غیرپزشکی جهت تعیین جنسیت فرزند‌ خدمت‌تان معرفی می‌کنیم تا به مطالعه آنها و به‌کارگیری راهکارها به نتطجة مطلوب برسید:
۱. عامری، یزدان، تعیین جنسیت: فرزند پسر می‌خواهید یا دختر؟، سماء - ۲۵ اسفند، ۱۳۹۲
۲. تک زارع، نسرین و همکاران، تعیین جنسیت فرزند - پسر می‌خواهید یا دختر؟، تهران: شقایق، ۱۳۹۲
۳. قاسم زاده، محمدجواد، تعیین جنسیت قبل از تولد: کتابی علمی و کاربردی (به انضمام روش‌های پیشگیری و مراقبت از بارداری)، قم: شمیم قلم، ۱۳۹۲
۴. یاری، فاطمه و همکاران، روش‌های نوین در تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح، تهران: بی‌نهایت (وابسته به موسسه فرهنگی هنری هنر تا بی نهایت)، ۱۳۹۰
۵. مختاریان، طاهره، انتخاب جنسیت فرزند پسر و دختر و مراقبت‌های بارداری: انتخاب جنسیت (قبل از حاملگی)، تشخیص جنسیت (بعد از حاملگی)، مراقبت‌های بارداری، ...، تهران: نسل نو اندیش، ۱۳۹۰
۶. اسلامی نسب، علی، مشاوره جنسی و زناشویی: مشاوره ازدواج، درمان بیماری‌های جنسی، تعیین و تغییر جنسیت، علل عقیمی زن و مرد، رفع ناتوانی‌های جنسی، یائسگی و تغییرات، تهران: نسل نواندیش، ۱۳۸۵.
میهمان
سلام من ۱۷ خرداد پری شدم خونریزیم تا پنج روز بود روز تخمک گذاریم چه وقط بوده الان باردارم ولی میخوام بدونم دقیق چه وقط بوده
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
اگر شروع قاعدگی شما هفدهم خرداد بوده است، به احتمال زیاد تخمک گذاری شما روزهای سی ام و سی یکم خرداد بوده است.
میهمان
بعداز به ارگاسم‌ رسیدن زن اگر ۵ دقیقه بعد مرد ارضا بشه بارداری انجام میشه یا ن باید هردو هم زمان ارضا بشن؟
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و یا زن و مرد هر دو به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسند؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر یکبار باشد و دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
بنابر تحقیقات انجام شده، در مایع قبل از انزال منی که به مایع مذی یا پیشاب معروف است، هم مقداری اسپرم وجود دارد به همین خاطر احتمال بارداری در صورت تحقق شرایط آن وجود دارد؛ بنابراین اگر این رطوبت‌ها در مهبل زن یا نواحی اطراف آن ریخته شود ممکن است باعث حاملگی گردد.
میهمان
س من یک سالودوماهه ک ازدوج کردم بدون هیچ جلوگیری مخام بارداربشم پریودم نامنظمه چطورمیتونم بارداربشم دوره قاعدگیم ۲۸
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ پس از اولین روز شروع قاعدگی است . زیرا در این روزها احتمال تخمک گذاری زن وجود دارد . بنابراین از اولین روز شروع خونریزی خود حساب کنید و ۱۳ روز پس از آن به مدت سه روز مقاربت داشته باشید. اگر از نظر جنسی هر دو سالم باشید ان شاءالله باردار خواهید شد . سه ماه این گونه عمل کنید اگر باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید.
میهمان
چه کار کنیم که در بچه دار نشویم؟
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً به کسانی که قصد بارداری ندارند، توصیه می شود با مشورت با پزشک متخصص زنان از چندین روش جلوگیری متناسب با خودشان به صورت همزمان استفاده کنند تا احتمال بارداری و حاملگی ناخواسته به صفر برسد. البته هیچ یک از روش های جلوگیری صددرصد نیست و همیشه درصدی خطا وجود دارد.
میهمان
من هر دفعه رابطه با شوهرم دارم اب منی میریزه بیرون احتمال بارداری هست؟
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی!
در خصوص بارداری و اقدام به بچه‌دار شدن بهتر است زیر نظر مراکز بهداشتی اقدام کنید و روزهای تخمک‌گذاری خویش را به درستی شناسایی و در همان روزها اقدام به نزدیکی نمایید تا حاملگی ایجاد شود.
اقدام به دخول عمقی و بالاگرفتن پاها بعد از انزال منی به منظور سرازیر شدن اسپرم مرد به داخل رحم شانس بارداری را بیشتر می‌کند و از بیرون ریختن مایع منی جلوگیری می کند. توصیه می شود به هنگام رابطه جنسی با شوهرتان به محض وقوع انزال حدود نیم ساعت پاهای خود را از سطح بدن تان بالاتر قرار دهید و بالش کوچکی زیر کمر خود قرار دهید تا اسپرم های شوهرتان به سوی دهانه رحم سرازیر شود و شانس بارداری بیشتر گردد.
میهمان
سلام من خواستم بپرسم یه دختر دارم خواستم بپرسم آیا بایک بار آب منی داخل رحم زن واردکنی دیگه تکرار نکنی درطی ۱۸ روزفقط همین یک بار باعث بچه دارشدن می شود
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و یا عمل آمیزش چند بار صورت گیرد و یا مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر یکبار باشد و دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
در مورد شما نیز اگر شرایط حاملگی وجود داشته باشد احتمال بارداری و حاملگی با یکبار آمیزش جنسی بدون جلوگیری وجود دارد.
معمولاً بعد از استقرار نطفه در دیواره رحم و شکل‌گیری جنین که ظرف یکی دو هفته بعد از آمیزش به وقوع می‌پیوندد، وضعیت هورمونی مادر تغییر می‌یابد که با انجام یک آزمایش ساده و گرفتن نمونة خون می‌توان به حاملگی پی برد. یکی از راه های تشخیص حاملگی، استفاده از نوار تست حاملگی(Baby Check) که در داروخانه‌ها یافت می‌شود، است، البته باید بگوییم که بارداری در این نوع تست نیز قطعی و حتمی نیست. این تست از علایم احتمالی حاملگی است. که شما می توانید با انجام این تست از نگرانی خارج شوید.
میهمان
بعد از نزدیکی چند روز بعد علائم بارداری ظاهر میشود؟
پرسمان
سلام علیکم، اولا باید نزدیکی در دوران تخمک گذاری زن صورت گیرد تا منجر به بارداری شود . یعنی روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی .
ثانیا اولین علامت بارداری عقب افتادن تاریخ قاعدگی است . حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از عقب افتادن قاعدگی ، تست حاملگی مثبت می شود. و پس از آن به تدریج سایر نشانه ها مانند تهوع و استفراغ، سفت شدن سینه ها و ... ظاهر می شود.
به آدرس اینترنتی https://www.darmankade.com/blog/pregnancy-signs مراجعه کنید تا با ۱۵ علامت اولیه حاملگی و زمان بروز انها آشنا شوید.
میهمان
سلام خانوم موقع اموزش بدون کاندم بوده ولی نمیدونم اسپرم داخل شده یا نشده چون ارضا نشد شوهرم ایا امکان بارداری هس
پرسمان
سلام علیکم، برای بارداری و حامله شدن زن، الزامی وجود ندارد که حتماً عمل نزدیکی و آمیزش جنسی بین زن و مرد پدید آید و مایع منی در داخل واژن تخلیه گردد و یا زن کاملاً ارضا شود؛ بلکه مهم رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن جهت انعقاد نطفه می‌باشد، به هر صورتی که ممکن باشد. اگر بین زن و شوهر رابطه جنسی برقرار شود حتی اگر دخولی صورت نگیرید و تنها مایع منی مرد در مهبل و واژن زن و یا نواحی اطراف آن ریخته شود و شرایط حاملگی در زن وجود داشته باشد، این انتظار وجود دارد که زن حامله گردد.
اگر قصد بارداری ندارید توصیه می شود از وسایل ایمن جلوگیری استفاده شود.
میهمان
سلام من یه دختر چهار ساله دارم و قصد بارداری دارم شش ماهه اقدام کردم ولی بچه‌دار نشدم ۲۱پریود شدم ایا چهارده روز تخمک گذاری از همون روز اول پریودی حساب میشه.
پرسمان
سلام علیکم، اساساً تخمک‌ گذاری در حد فاصل بین دو قاعدگی زن یعنی در زمان میانگین بین اتمام قاعدگی اول و آغاز قاعدگی بعدی ممکن است رخ دهد.
تخمک گذاری در زنی که دارای یک دوره جنسی طبیعی ۲۸ روزه است، معمولاً ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی انجام می شود؛ یعنی ۱۴ روز قبل از شروع قاعدگی بعد.
تخمک آزاد شده حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت زندگی فعال دارد و می تواند توسط اسپرم مرد بارور شود. اسپرم مرد هم بعد از انزال در مهبل زن می تواند تا ۷ روز در بدن وی زنده بماند ولی بیش از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت بارور سازی تخمک را ندارد، البته احتمال دارد تا ۷۲ ساعت نیز قدرت باروری داشته باشد. لذا (۷۲ ساعت قبل و ۲۴ ساعت بعد از تخمک گذاری) بهترین زمان برای لقاح و انعقاد نطفه است.
در زنانی که دوره عادت ماهانه آنان ۲۸ روزه است، به طور طبیعی تخمک در روز چهاردهم از ابتدای شروع قاعدگی آزاد می شود و لذا می باید برای بارداری از روز سیزدهم تا شانزدهم آمیزش نمود و این زمان بهترین زمان بارداری است.
معمولاً در روزهای تخمک گذاری زنان، درجۀ حرارت بدن زن افزایش می یابد، ترشحات دستگاه تناسلی آنان افزایش می یابد و دستگاه تناسلی زنان شروع به ترشح ماده ای لزج می کند که این ماده ضمن عفونت زدایی دستگاه تناسلی فرایند آمیزش جنسی و دخول آلت تناسلی مردانه در مهبل زن را تسهیل می کند؛ همچنین درد در ناحیه تناسلی و زیر شکمی در هنگام تخمک گذاری نیز در برخی زنان امر شایعی است؛ چون در طی تخمک گذاری، تخمدان تخمک را به همراه مایعات و خون آزاد می کند که این آزاد کردن باعث درد شکم می شود و جای نگران نیست.
نکتۀ مهمی که در اینجا وجود دارد این است که تخمک گذاری در سنین پایین خصوصاً برای اکثر زنان جوان اکثراً نظم کاملی ندارد و پیش بینی زمان دقیق تخمک گذاری به ندرت امکان پذیر است. برای یافتن تخمک گذاری معمولاً نیاز به ثبت روزانه دمای بدن و یا استفاده روزانه از کیت هاست که معمولاًً کاری سخت و گرانقیمت است و اکثر زوجها نیاز به چند ماه تمرین دارند تا بتوانند از این روش استفاده نمایند.
به هر حال، اگر شما قصد بارداری دارید بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید.
میهمان
من بعد از خوردن قرص اضطراری بعدا از تمام شدن قاعدگی دوباره بعد از سه روز پریود شدم حالا از دوره قاعدگیم ۵روز‌میگذره دلیلش چیه؟
پرسمان
سلام علیکم، یکی از عوارض قرصهای ضد بارداری ، بر هم زدن و نامنظمی قاعدگی است. احتمالا چنین مشکلی پیدا کرده اید . اگر این وضعیت ادامه پیدا کرد لازم است به پزشک زنان مراجعه کنید.
میهمان
سلام خانم دکتر من رفتم دکتر به من گفته یک پولیپ رحم یک سانتی دارم ایا حامله میشم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه زنان و دختران گاهی به علت اختلالات هورمونی و یا مشکلات آناتومیک، دچار پولیپ رحم می شوند و این ممکن است در مواردی باعث نازایی و یا سقط جنین گردد؛ اما خوشبختانه این مسئله درمان پذیر است و روش های متعدد درمانی دارد. شما نیز برای بررسی و درمان مشکل بهتر است با مراجعه حضوری به پزشک متخصص این روند را تسهیل نمایید.
میهمان
من می خوام حامله بشم ایا تا دو روز این کارا با. همسرم انجام دهم
پرسمان
سلام علیکم، بهترین زمان برای مقاربت جهت بارداری زمانی است که زن تخمک گذاری داشته باشد. زمان تخمک گذاری زن نیز معمولا ۱۴ روز بعد از شروع اولین روز قاعدگی است. بنابراین لازم است شما در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ بعد از اولین روز شروع قاعدگی ، مقاربت داشته باشید . ان شائ الله اگر مشکل دیگری در کار نباشد باردار خواهید شد.
میهمان
سلام آیااوایل بارداری نزدیکی مشکلی داردوچند باردرهفته میتوانیم داشته باشیم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه با پزشک متخصص زنان و زایمان خودتان مشورت کنید. چون شرایط افراد مختلف متفاوت است و بسته به این که لکه بینی داشته باشد یا نه، سابقه سقط زود رس و .... نوع توصیه به افراد تفاوت دارد.
میهمان
من ۱۲ پریود شدم بعد ۱۸ روز به مدت ۱۰ روز شبی ۱ بار یا دوبار نزدیکی داشتیم و مایع منی داخل ریخته شده میخواستم ببینم امکان بارداری هست
پرسمان
سلام علیکم، این مسئله را بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و از او نظر خواهی کنید. البته به نظر می رسد از آنجا که در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بیشتر است، طبیعتاً اقدام همسران برای آمیزش جنسی در این ایام به صورت متوالی مفید خواهد بود.
میهمان
سلام ببخشید من عادت ماهیانم بعضی ماه ها نمیشم و بعضی ماه ها روزاش فرق میکنه میشه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت هورمونی و سلامت تخمدان ها و سایر عوامل به دست می آید.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن میوم۶سانتی دارم ایاباردارمیشم بااین میوم
پرسمان
سلام علیکم، در این زمینه تنها پزشک متخصص می تواند اظهارنظر نماید و این با مراجعه حضوری به پزشک متخصص، گرفتن شرح حال، بررسی وضعیت میوم و سایر عوامل به دست می آید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.