برخورد با عزاداران ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۶۱۸ بازدید

وقتی عیبی از عزاداران یا زوار امام حسین علیه السلام ولو در دل خودم گرفته ام ، فوری و تا مدتها گرفتار میشوم. آیا کوچکترین مسأله موجب خشم حضرت میشود ؟

هر سختی و بلایی به انسان برسد نباید فقط معتقد به احتمال مجازات عمل باشد بلکه گاهی همین ترس موجب انجام امور خیر و برتری توسط شخص هم شده است. اصلاح هر امری با قصد تقرب الی الله تعالی پسندیده است . به نظر نمی رسد ناراحت شدن از بعضی از اشکالات و انحرافات در عزاداری ها و مانند آن و تلاش در رفع آنها اشکال داشته باشد. اگر چه رعایت احترام و حفظ آبروی عموم مسلمین واجب است بخصوص عزاداران که خود را منسوب به امام معصوم علیه السلام بدانند . لذا از این جهت نباید نگران بود و نه تنها حضرات ائمه علیهم السلام ناراحت نمی شوند بلکه به علت انجام وظیفه ما را مورد لطف و رحمت خود قرار می دهند. بله اگر کسی از روی لجاجت و بدبینی و نفهمی و با بدرفتاری و حرمت شکنی و بی تقوایی به برخورد با عزاداری و عزاداران بپردازد بطور طبیعی مجازات و آثار سوئ آنرا باید در انتظار باشد. وباید استغفار و جبران نماید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.